Wiadomości Branżowe

Rockowe Święto Trzech Króli

Zmotoryzowana parada, której bohaterami będą Kacper, Melchior i Baltazar przemierzy toruńską starówkę w poniedziałek, 6 stycznia 2014 roku. Barwny orszak wyruszy o godzinie 15.00 z Rynku Staromiejskiego i przejdzie ulicą Szeroką na Rynek Nowomiejski, gdzie odbędzie się koncert muzycznej gwiazdy – rockowego zespołu Bracia.

Parada Trzech Króli, jak co roku, będzie barwna i efektowna. W Toruniu, wzorem hiszpańskich miast, Święto Trzech Króli jest najhuczniej obchodzonym świętem w okresie bożonarodzeniowym. Według tradycji Trzej Królowie przybywają ze Wschodu i przywożą dzieciom słodycze, cukierki lub drobne upominki.

W świątecznym orszaku wykorzystamy zabytkowe samochody i figury zwierząt –   – €” zapowiada Paweł Kossakowski z Toruńskiej Agendy Kulturalnej. –  Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, do naszej barwnej parady dołączą bajkowe pojazdy z animowanego filmu “Auta”: superbohater Zygzak McQueen i jego najlepszy przyjaciel sympatyczny Złomek.

Dzięki urządzeniom do pirotechniki scenicznej, takim jak specjalne wyrzutnie na świąteczny orszak spadnie barwny deszcz konfetti. Paradę będzie prowadziła Orkiestra Dęta z Wagańca.

Muzyczną gwiazdą świątecznego popołudnia będzie jeden z najbardziej cenionych zespołów rockowych w Polsce, na czele którego stoją bracia Piotr i Wojciech Cugowscy. Zespół Bracia ma w dorobku cztery albumy: “Fobrock”, “Tribute To Queen”, “Zapamiętaj” oraz najnowszy “Zmienić zdarzeń bieg”, z którego pochodzą już takie przeboje, jak “Nad przepaścią” z gościnnym udziałem Edyty Bartosiewicz oraz “Wierzę w lepszy świat” i “Parnassus”. Obecnie listy przebojów podbija utwór “Po drugiej stronie chmur”. Muzycy współpracowali m.in. z Jonem Lordem, legendarnym muzykiem zespołu Deep Purple, a także Garou i Stanem Borysem, z którym nagrali nową wersję przeboju “Jaskółka uwięziona”. Koncert odbędzie się na scenie ustawionej na Rynku Nowomiejskim.

Wydarzenie kończy trwające od Wigilii obchody Święta Bożego Narodzenia. Święto obchodzone jest nie tylko w Polsce, ale także w wielu innych europejskich krajach, m.in. w Austrii, Chorwacji, Grecji, Hiszpanii, Słowacji, Szwajcarii, Włoszech, Szwecji, Finlandii oraz w trzech landach niemieckich: Badenii-Wirtembergii, Bawarii i Saksonii-Anhalt.

Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Torunia i Toruńska Agenda Kulturalna.

Ograniczenia w ruchu

W poniedziałek, 6 stycznia 2014 roku, w godzinach 14.00 – 18.00 zostanie zamknięta dla ruchu ulica Prosta na odcinku od ulicy Jęczmiennej do ulicy Browarnej.

–  

Źródło Toruńska Agenda Kulturalna. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy