Literatura

Kto dziś czyta wiersze?

Wydawać by się mogło, że współczesna młodzież wierszami się nie interesuje ponadto, co ma w szkole zadane. Jest jednak grupa osób, które potrafią zachwycić się poezją. Potrafią czytać oraz sami pisać wiersze. W szkołach podstawowych praz w gimnazjach i w szkołach średnich istnieją w gazetkach szkolnych działy poświęcone poezji uczniowskiej. Zwykle młode talenty tworzą wiersze bardzo ładne, nie tylko rymowane, ale też wiersze białe, limeryki i innego typu utwory.

Wiersze czyta nie tylko młodzież, ale i osoby starsze, emeryci. Osoby pracujące rzadziej sięgają po poezje. Wielkie znaczenie ma wykształcenie osób czytających poezje i ich podejście do życia, to, co robią w życiu, kim są.

Poezja jest bowiem sprawą nieprzypadkową. Oczywiście, można zachwycić się jednym wierszem danego autora, nie tolerując innych. Jednak zwykle bywa odwrotnie. Raczek kochamy czytać danego autora, którego już raz wybraliśmy i polubiliśmy.

Wiersze bywają bardzo lekkie lub trudne i niezrozumiałe, warte zastanowienia się i przemyśleń. Niektórzy w zależności od nastroju, sięgają po odpowiedniego poetę. Na wiersze trzeba mieć jednak czas, nie jest to telewizyjna reklama, nie jest to jeden odcinek serialu w tv. Wiersz wymaga poświęcenia się mu, jest takim egoistą, małym ekscentrykiem. Nie można przejść obok niego obojętnie. Czasami zostawia ślad w duszy, nawet głęboki, w zależności od rodzaju wiersza ale przede wszystkim w zależności od wrażliwości człowieka oraz jego doświadczeń.
mks

hastagi na stronie:

#wiersze szekspira #wiersz o romeo i julii #chomikuj wiersze

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Hamlet   #Makbet   #szekspir