Wiadomości Branżowe

Monika Piątkowska z PAIiIZ do Zarządu PMPG Polskie Media

Członek Zarządu ds. Informacji i Komunikacji PAIiIZ, Monika Piątkowska, dołączy do Zarządu PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG). Nominację zatwierdziła Rada Nadzorcza PMPG. Piątkowska będzie odpowiadała za nowe obszary rozwoju Grupy Kapitałowej PMPG. Piątkowska przejdzie do PMPG w kwietniu. Pokieruje rozwojem spółki na rynki zagraniczne, m.in. zapowiadanym otwarciem amerykańskiego biura

Członek Zarządu ds. Informacji i –  Komunikacji PAIiIZ, Monika Piątkowska, dołączy do Zarządu PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG). Nominację zatwierdziła Rada Nadzorcza PMPG. Piątkowska będzie odpowiadała za nowe obszary rozwoju Grupy Kapitałowej PMPG.

Piątkowska przejdzie do PMPG w kwietniu. Pokieruje rozwojem spółki na rynki zagraniczne, m.in. zapowiadanym otwarciem amerykańskiego biura spółki w Nowym Jorku, oraz nowymi obszarami działalności m.in. w ramach projektu Round Table Mixer. Będzie koordynowała m.in. RTMix Space&Defence przygotowywany we współpracy z Evą Blaisdell, która realizuje plan budowy California Space Center w –  centrum Kalifornii, obok bazy lotniczej Vandenberg.

“Osoba z doświadczeniem w zakresie informacji i komunikacji oraz pozyskiwania inwestycji zagranicznych będzie stanowiła istotne wzmocnienie zespołu PMPG na szczeblu zarządu. Liczę, że jej akces do spółki przyniesie nowy impuls rozwojowy i pozwoli na przyspieszenie realizacji planów międzynarodowych, w tym otwarcia biur poza Polską i pozyskania istotnych partnerów zagranicznych do nowych projektów” – mówi Michał M. Lisiecki, prezes Zarządu PMPG Polskie Media SA. –   –  

“PMPG jest grupą, która wyznacza wysokie standardy i stawia sobie ambitne cele. Cieszę się, że dołączę do jej zespołu i będę miała okazję wykorzystać tu swoje doświadczenie wynikające z pracy w samorządzie oraz w podmiotach związanych z promocją i rozwojem gospodarki” – powiedziała Piątkowska.

Z racji swojego doświadczenia, Piątkowska wesprze również nowe projekty kierowane do samorządów, które koordynuje Agnieszka Borzym.

Monika Piątkowska jest obecnie członkiem Zarządu ds. Informacji i –  Komunikacji w –  Polskiej Agencji Informacji i –  Inwestycji Zagranicznych. Wcześniej pełniła funkcję Dyrektora ds. Komunikacji i rzecznika prasowego w Ministerstwie Gospodarki. Ma również kilkunastoletnie doświadczenie w pracy w i z samorządami. Przez dziewięć lat była związana z Urzędem Miasta Krakowa jako Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Marki Kraków oraz Dyrektor Wydziału Strategii i –  Rozwoju Miasta, współtworzyła Strategię Rozwoju Krakowa oraz odpowiadała za –  działania związane z –  rewitalizacją i –  promocją gospodarczą miasta. Jest prawnikiem, ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

PMPG Polskie Media SA to spółka notowana na warszawskiej GPW (PMPG). Działa na rynku mediów od 1998 r. Wystartowała z kapitałem założycielskim 20 –  000 PLN, wydając magazyn studencki. Pod koniec 2009 r. kupiła 80 proc. udziałów w AWR WPROST. W 2011 r. uzyskała licencję na wydanie polskiej edycji magazynu Bloomberg Businessweek. PMPG wydawała “Bloomberg Businessweek Polska” od IX.2011 r. do X.2012 r. Do Grupy Kapitałowej PMPG należą m.in.: Agencja Wydawniczo-Reklamowa WPROST, wydawca najbardziej opiniotwórczego polskiego tygodnika – tygodnika WPROST oraz Orle Pióro, wydawca Tygodnika Do Rzeczy i magazynu “Historia Do Rzeczy“.

Obecny Zarząd PMPG tworzą Michał M. Lisiecki, prezes Zarządu, twórca i główny akcjonariusz firmy, oraz Tomasz Sadowski, specjalista ds. prawa cywilnego i handlowego.

Monika Piątkowska na Twitterze: https://twitter.com/MJPiatkowska.


dostarczył infoWire.pl

Źródło PMPG POLSKIE MEDIA S.A.. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy