Wiadomości Branżowe

Majówka pełna atrakcji

Koncert Marcina Wyrostka, festyn sportowo-rekreacyjny, defilada z okazji Święta Flagi Narodowej, a także pokazy taneczne — to jedynie niektóre z atrakcji tegorocznej Majówki. Na mieszkańców Torunia i turystów

Koncert Marcina Wyrostka, festyn sportowo-rekreacyjny, defilada z okazji Święta Flagi Narodowej, a także pokazy taneczne – to jedynie niektóre z atrakcji tegorocznej Majówki. Na mieszkańców Torunia i turystów czekają cztery dni wspaniałych wrażeń.

Cykl atrakcji majówkowych rozpocznie się wątkiem muzycznym. Już 30 kwietnia 2015 roku na Rynku Staromiejskim wystąpi zespół –  AiQ, –  czyli Anita Dąbrowska i Mateusz Kurek w odsłonie akustycznej. Kolejnego dnia, w ramach –  XXII Festiwalu Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich –  PROBALTICA 2015 –  odbędzie się Dzień Flisaka, podczas którego będzie można zobaczyć inscenizacje związane z obyczajami flisackimi. Atrakcje czekają również melomanów – organizatorzy –  Majówki –  zaplanowali m.in. koncert ukraińskiego wirtuoza skrzypiec Oleksandra Bozyka wraz z zespołem smyczkowym. Na zakończenie dnia na Rynku Staromiejskim odbędzie się koncert gwiazdy muzyki rozrywkowej, zwycięzcy drugiej edycji telewizyjnego show –  Mam Talent –  Marcina Wyrostka wraz z zespołem. Usłyszymy między innymi argentyńskie tanga w aranżacjach klasycznych, rockowych, jazzowych, popowych i wokalnych. Zwieńczeniem długiego weekendu majowego będzie kolejna koncertowa niespodzianka – na Rynku Staromiejskim w Toruniu odbędzie się koncert zespołu –  Paula i –  Karol. Publiczność będzie miała okazję usłyszeć energetyczną i pozytywną muzykę folkową.

Tradycyjnie podczas Majówki odbędą się również wydarzenia o charakterze patriotycznym. W dniu 2 maja odbędą się obchody Święta Flagi Narodowej, czeka na nas uroczystość wojskowa na Skwerze im. Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej. Po jej zakończeniu z Bulwaru Filadelfijskiego ruszy uroczysta defilada zabytkowych samochodów przenosząc obchody na Rynek Staromiejski. O godz. 12:00 na scenie odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, które zakończy się wykonaniem pamiątkowego zdjęcia mieszkańców Torunia z ogromną biało-czerwoną flagą.

Niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń będzie dzień 3 maja podczas którego odbędą się oficjalne obchody 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczną się one Mszą Świętą na Rynku Staromiejskim, po której nastąpi krótka uroczystość wojskowa. Do wspólnego zatańczenia poloneza zaprosi mieszkańców –  Zespół Pieśni i Tańca Młody Toruń. Nie zapomnieliśmy również o najmłodszych, dla których Teatr “Baj Pomorski” przygotował cieszące się ogromną popularnością, przedstawienie –  Szewczyk Dratewka.

Ważnym punktem programu są również wydarzenia sportowe dla osób aktywnych, chcących spędzić czas na świeżym powietrzu. Na Rynku Nowomiejskim, 1 maja, odbędzie się festyn sportowo-rekreacyjny, podczas którego będzie wziąć udział w zabawach lekkoatletycznych, obejrzeć pokazy sztuk walki, wystąpienia formacji tanecznych czy wziąć udział w konkursach sportowych z nagrodami.

Pełny program wydarzeń jest dostępny w serwisie internetowym –  www.torun.pl/majowka2015.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Toruńska Agenda Kulturalna. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy