Wiadomości Branżowe

Agencja Moody – €™s podnosi perspektywę Pekao do stabilnej oraz potwierdza oceny ratingowe banku.

Moody's Investors Service Ltd. potwierdziła długo- i krótkoterminową ocenę  ratingową depozytów  Banku Pekao na poziomie "A2" i „Prime-1” oraz ocenę ratingową siły finansowej banku (BFSR)  na poziomie „C-”, utrzymując rating podstawowej wiarygodności kredytowej (baseline credit assessment - „BCA”) na poziomie „baa1”. Agencja podwyższyła

Moody’s Investors Service Ltd. potwierdziła długo- i krótkoterminową ocenę –   ratingową depozytów –   Banku Pekao na poziomie “A2” i “Prime-1” oraz ocenę ratingową siły finansowej banku (BFSR) –   na poziomie “C-“, utrzymując rating podstawowej wiarygodności kredytowej (baseline credit assessment – “BCA”) na poziomie “baa1”. Agencja podwyższyła perspektywę długoterminowego ratingu depozytów oraz ratingu BFSR –   z negatywnej na stabilną.

W swoim komunikacie Agencja Moody – €™s napisała m.in.: Potwierdzenie ocen ratingowych Banku Pekao odzwierciedla opinię Moody – €™s, że polska spółka zależna [w Grupie UniCredit] kontynuuje ustanowioną niezależność marki od spółki macierzystej, wspomaganą między innymi dzięki uwarunkowaniom regulacyjnym. Te okoliczności wspierają możliwość zwiększenia różnicy pomiędzy poziomem ocen BCA pomiędzy spółką macierzystą, a spółką zależną do trzech stopni, co wśród ocen udzielanych przez Moody – €™s jest jedną z największych różnic w Europie Środkowo – Wschodniej, ale porównywalną z innymi polskimi spółkami.

Zmiana perspektywy ocen ratingowych Pekao na stabilną stanowi odzwierciedlenie solidnych podstaw finansowych Banku Pekao SA oraz podobnej decyzji dotyczącej ocen UniCredit.

–  


–  

Bank Pekao SA działa od ponad 80 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Pod względem wartości aktywów jest drugim co do wielkości bankiem w Polsce, natomiast biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec –  4 kwartału 2013 r. na poziomie 18,6%).

Bank Pekao SA dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (1000 placówek w całym kraju) oraz oferuje swoim klientom dostęp do sieci ponad 5000 bezpłatnych bankomatów w Polsce i ok. 20 000 w 22 krajach Europy. W grupie kapitałowej Pekao znajdują się również największe w Polsce Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, fundusz emerytalny, dwa wiodące na polskim rynku domy maklerskie, oraz spółki zajmujące się leasingiem i faktoringiem.

Bank Pekao SA jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. W 2012 roku aplikacja do bankowości mobilnej Banku Pekao wygrała w konkursie Mobile Trend Awards, Bank Pekao został także uhonorowany po raz czwarty z rzędu tytułem Top Employers Poland 2013. Na polu bankowości korporacyjnej Pekao w 2012 roku otrzymało tytuły Najlepszego Dostawcy Usług Walutowych i Najlepszego Banku Finansowania Handlu, przyznawane przez magazyn Global Finance. Bank Pekao jest czterokrotnym zdobywcą tytułu Najlepszego Banku w Polsce przyznawanego przez magazyn “Euromoney”. Trzykrotnie był uznany za najlepszy bank w Polsce przez magazyny “The Banker” i “Global Finance”. Bankowość korporacyjna została uhonorowana także m.in. nagrodą “Złotego Bankiera” za pierwsze w Europie wprowadzenie do oferty usługi identyfikacji klienta za pomocą odcisku palca.

Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, jednej z wiodących międzynarodowych instytucji finansowych, która działa w 22 europejskich krajach poprzez sieć 9600 placówek oraz zatrudnia ok. 160 tys. osób.

Źródło Bank Pekao SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy