Wiadomości Branżowe

200 lat temu urodził się Henri Nestl’ – twórca największej firmy spożywczej świata

9 sierpnia 2014 roku Nestlé świętuje 200. rocznicę urodzin swojego założyciela, Henri Nestlé. W historii zapisał się on jako człowiek wykorzystujący najnowsze odkrycia naukowe na rzecz realizacji potrzeb społecznych. Stworzył firmę o prawie 150-letniej tradycji, która sprzedaje dziś prawie 2000 marek w 197 krajach na całym świecie. Henri Nestlé urodził się

9 sierpnia 2014 roku Nestl’ świętuje 200. rocznicę urodzin swojego założyciela, Henri Nestl’. W historii zapisał się on jako człowiek wykorzystujący najnowsze odkrycia naukowe na rzecz realizacji potrzeb społecznych. Stworzył firmę o prawie 150-letniej tradycji, która sprzedaje dziś prawie 2000 marek w 197 krajach na całym świecie.

Henri Nestl’ urodził się w Niemczech, we Frankfurcie nad Menem. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako asystent aptekarza. Jego kariera nabrała tempa po przeprowadzce do Szwajcarii, do położonego nad Jeziorem Genewskim miasta Vevey, gdzie do dziś znajduje się centrala firmy Nestl’. To właśnie w Vevey w 1867 roku Henri Nestl’ rozpoczął produkcję odżywek dla niemowląt i tym samym rozpoczął działalność światowego giganta.

Głównym problemem społecznym tamtych lat była wysoka umieralność niemowląt. Teoretycznie istniało już jedzenie dla najmłodszych, ale jego przygotowanie było bardzo skomplikowane i czasochłonne, a otrzymywanego produktu dzieci zwyczajnie nie chciały jeść. Mleko natomiast było trudne do przechowania i często zanieczyszczone. Henri Nestl’ uważał, że kluczowymi składnikami odżywczymi potrzebnymi dzieciom są dobrej jakości mleko, mąka pszenna i cukier. Wierzył też, że aby ułatwić niemowlętom trawienie, skrobia i kwas powinny być usunięte z mąki. Ze szwajcarskiego mleka najwyższej jakości stworzył skondensowane mleko, a mąkę pszenną wykorzystywał do pieczenia twardych biszkoptów. Następnie mielił te biszkopty i łączył z mlekiem, aby uzyskać ostateczny produkt, który nazwał Farine Lact’e.

Farine Lact’e trafiło do sprzedaży w 1867 roku. Jego rozcieńczoną wersję podano wcześniakowi, którego matka nie mogła samodzielnie wykarmić i któremu nie dawano zbyt wielkich szans na przeżycie. Dzięki nowemu produktowi dziecko nabrało sił, a wieść o nim poszła w świat. Zapotrzebowanie na odżywki dla niemowląt według receptury Henri Nestl’ zaczęło dynamicznie rosnąć. W tamtych czasach był to najbardziej kompletny pokarm dla niemowląt – łatwy do przygotowania, smaczny i zgodny z najnowszą wiedzą. Wzbogacony w żelazo i inne dodatki, Farine Lact’e mógł być również stosowany wspierająco przy problemach żywieniowych dorosłych, takich jak np. anemia.

Henri Nestl’ dzięki swoim innowacyjnym pomysłom, marketingowemu zmysłowi i perspektywicznemu podejściu do biznesu, stworzył znakomicie prosperującą firmę, która jest obecna na rynku już od prawie 150 lat.

Chociaż firma zdecydowanie zwiększyła liczbę swoich produktów i rynków, na których działa, pasja, z jaką Henry Nestl tworzył najwyższej jakości produkty i wykorzystywał najnowsze badania naukowe na rzecz tworzenia wartości odżywczej, wciąż jest w Nestl‘ żywa i przyświeca naszym działaniom – powiedział Paul Bulcke, CEO Nestl’.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Nestl’ Polska S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy