Wiadomości Branżowe

Warszawa ubezpieczona w UNIQA

Od stycznia 2014 r. mienie Miasta Stołecznego Warszawa ubezpieczane jest w UNIQA TU. Umowa podpisana została na dwa lata. W 2014 r. miasto ubezpieczone zostało na sumę 9,7 mld zł, w kolejnym - 2015 r. na ponad 10 mld zł. - Podpisaliśmy bardzo korzystną umowę, która przez dwa lata będzie zabezpieczała całe mienie Warszawy. Wybór ubezpieczyciela był podyktowany nie tylko

Od stycznia 2014 r. mienie Miasta Stołecznego Warszawa ubezpieczane jest w UNIQA TU.

Umowa podpisana została na dwa lata. W 2014 r. miasto ubezpieczone zostało na sumę 9,7 mld zł, w kolejnym – 2015 r. na ponad 10 mld zł.

Podpisaliśmy bardzo korzystną umowę, która przez dwa lata będzie zabezpieczała całe mienie Warszawy. Wybór ubezpieczyciela był podyktowany nie tylko korzystnymi warunkami finansowymi, ale także szerokim zakresem ochrony jaki został nam zaoferowany – powiedział po podpisaniu umowy sekretarz m.st. Warszawy Marcin Wojdat.

Ubezpieczenie obejmuje m.in. budynki użyteczności publicznej, w tym: żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja, domy kultury, a także placówki rodzinne, budynki administracji publicznej, a także sprzęt elektroniczny. Chroni mienie miasta od ognia i zdarzeń losowych.

Warszawę ubezpieczamy po raz pierwszy, ale wcześniej ubezpieczaliśmy już inne miasta – Opole, Lublin, Gdańsk, Wrocław i Kraków. Możemy pochwalić się wieloletnim doświadczeniem, jeśli chodzi o tego typu ryzyka ubezpieczeniowe. Są to nie tylko miasta, ale także kopalnie, stadiony czy elektrownie. Ubezpieczenia z segmentu korporacyjnego są jednym z filarów UNIQA TU. To również dzięki nim możemy umacniać naszą pozycję i dalej się rozwijać. Obecnie zajmujemy 5. miejsce na rynku wśród ubezpieczycieli majątkowych w Polsce – – mówi Andrzej Jarczyk, prezes UNIQA Polska.

Wśród największych klientów ubepieczanych przez UNIQA znajdują się m.in.: Jastrzębska Spółka Węglowa, PKP Intercity, Metro Warszawa, Elektorwnia Opole, MSWiA.

UNIQA Polska

Grupę UNIQA w Polsce reprezentują spółki UNIQA TU SA oraz UNIQA TU na Życie SA, oferujące ubezpieczenia majątkowe, komunikacyjne i życiowe, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i –  instytucjonalnych.Obecnie UNIQA TU SA zajmuje 5. pozycję na rynku ubezpieczeniowym pod względem wysokości składki przypisanej brutto, która w 2012 wyniosła ponad 1,15 mld zł. Dzięki rozbudowanej sieci sprzedaży oraz zaangażowaniu ponad 3 000 agentów, UNIQA jest blisko klientów, zapewniając im profesjonalne doradztwo i –  pomoc w wyborze ubezpieczenia. Produkty UNIQA można kupić zarówno w –  ramach sieci wyłącznej, liczącej około 130 placówek, jak i –  w –  multiagencjach oraz u brokerów idealerów samochodowych. Grupa Ubezpieczeniowa UNIQA jest laureatem konkursu Gazety Bankowej w kategorii “Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2011”. UNIQA TU SA została uhonorowana przez miesięcznik ekonomiczny Home & Market statuetkami “Najlepszy Partner w –  Biznesie” oraz “Srebrny Parasol”. Inwestorem strategicznym spółek jest europejski holding ubezpieczeniowy o –  austriackich korzeniach – UNIQA Insurance Group AG.

Grupa UNIQA

Grupa UNIQA należy do wiodących grup ubezpieczeniowych na swoich podstawowych rynkach w Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej. 22 000 pracowników i współpracowników obsługuje ponad 9 mln klientów w 19 krajach. UNIQA i Raiffeisen Insurance to dwie silne marki, gwarantujące bardzo dobrą podstawę do dalszego rozwoju. UNIQA jest obecna w 15 krajach w regionie Europy Środkowo-Wschodniej: Albanii, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Kosowie, Chorwacji, Macedonii, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Rosji, Serbii, Słowacji, Czechach, Ukrainie i Węgrzech. Do Grupy UNIQA należą również spółki ubezpieczeniowe we Włoszech, Szwajcarii i Liechtensteinie.

Źródło Grupa Ubezpieczeniowa UNIQA Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy