Wiadomości Branżowe

Bella Skyway Festival: atrakcje nie tylko kulturalne

Magiczna atmosfera Bella Skyway Festival zmienia Toruń. Na gości festiwalu czekają jednak nie tylko atrakcje kulturalne – Ciekawą ofertę dla miłośników świetlnych instalacji przygotowali toruńscy restauratorzy. Na wszystkich posiadających festiwalową gazetkę lub aplikację czekają rabaty i bonusy!

Największą instalacją tegorocznej edycji festiwalu jest “Galeria Galaktyka” –  przygotowana przez włoskich mistrzów światła – grupę Mariano Light. W naszym restauracyjnym przewodniku nie może zabraknąć zatem włoskich restauracji. Bufeteria Tartufo, która ugości Was pyszną zupą z pomidorów i bazylii,Metropolis – to tu znajdziecie najlepsze pizze – oraz Makaroneria, która łączy oryginalne włoskie makarony z wyśmienitymi sosami. Kulinarne Włochy czekają właśnie w tych miejscach!

Niezwykłe instalacje świetlne i widowiskowe mappingi zabierają uczestników festiwalu w podróż do innego świata. Ale podróżować można na wiele sposobów – Jak w krótkim czasie odwiedzić Indie, Francję i Hiszpanię? Wystarczy, że zajrzycie do toruńskich restauracji! Royal India przeniesie Was w świat orientalnych smaków, aromatycznych przypraw i barwnych dań charakterystycznych dla regionu Pendżab. Raclette, ratatouille i quiche to potrawy, których możecie skosztować w Prowansji – znakomitej francuskiej restauracji w Toruniu. Jeżeli wolicie smaki kuchni hiszpańskiej i marokańskiej – La Mancha zaspokoi Wasz apetyt.

Tak jak Bella Skyway Festival łączy wiele kultur, dzięki festiwalowym prezentacjom artystów z różnych stron świata, tak restauracja Luizjana – specjalizująca się w kuchni kreolskiej – łączy to, co najlepsze w kuchniach francuskiej, włoskiej, karaibskiej, afrykańskiej oraz amerykańskiej. Przykładem zastosowania nietuzinkowych rozwiązań jest również Galeria i Kawiarnia Muza. To tutaj traficie jednocześnie do kawiarni z bogatą kartą herbat, orzeźwiających napojów, kawy i win oraz do galerii, gdzie zobaczycie sztukę współczesną w najlepszym wydaniu.

Nie można również zapomnieć o polskich akcentach w naszym restauracyjnym przewodniku. Przepyszne naleśniki w Manekinie, pierogi w Leniwej czy wariacje ziemniaczane w Kartoflarni pozwolą Wam na nowo odkryć polskie smaki. Miłośnicy dań kanapkowych także znajdą coś dla siebie! Przepyszne sandwicze w –  Subwayu –  na Starym Mieście oraz różne rodzaje hamburgerów w restauracji Burger M.E.N. na pewno Was nie rozczarują.

Ostatnim przystankiem w naszej kulinarnej podróży może być przygotowane specjalnie dla Was piwo z doskonałego browaru, które znajdziecie w restauracji Jan Olbracht – Browar Staromiejski. Swój festiwalowy spacer możecie zakończyć w Coffee & Whisky House filiżanką kawy z odrobiną czegoś mocniejszego – A jeżeli nie macie nic przeciwko chłodnym pożegnaniom, na pewno będziecie zadowoleni z wizyty w Cafe Lenkiewicz, gdzie znajdziecie najlepsze lody w Toruniu.

W gazetce i aplikacji festiwalowej znajdziecie także rabaty oferowane przez TranS Trager, Powerball,Młodzieżowe Centrum Spotkań Młodzieży, Hotel Meeting i Polski Związek Motorowy.

* * *

Organizatorami Bella Skyway Festival są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.
Sponsorem tytularnym wydarzenia jest TZMO S.A. i Marka Bella.
Partnerem Głównym Festiwalu jest Województwo-Kujawsko Pomorskie, zaś
Wyłącznym Partnerem Energetycznym Tauron Polska Energia.

Bella Skyway Festival jest częścią polsko-norweskiego projektu –  “Świelny most Toruń – Slemmestad”, w –  ramach którego powstaną dwie –  unikalne projekcje w formie mappingu 3D w –  Toruniu oraz w –  Slemmestad. –  Projekt łączy polskich i –  norweskich twórców dzięki programowi –  “Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w –  ramach europejskiego –  dziedzictwa kulturowego” w –  ramach Mechanizmu Finansowego EOG.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Toruńska Agenda Kulturalna. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy