Wiadomości Branżowe

“Rodzina ma głos!” – prezentacja pierwszych kandydatów przyjaznych rodzinie w Łodzi

W Łodzi w ramach kampanii społecznej “Rodzina ma głos!” przyznano Certyfikaty Kandydata Przyjaznego Rodzinie. Otrzymali go między innymi: Jolanta Chełmińska – Wojewoda Łódzki, Krzysztof Chojniak – Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego, Anna Milczanowska – Prezydent Radomska, Piotr Busiakiewicz – Starosta Łódzki Wschodni, Krzysztof Kaliński – Burmistrz Łowicza i Piotr Binder – Wicestarosta Powiatu Poddębickiego. Każdy certyfikowany zobowiązuje się do przestrzegania Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Lista kandydatów prorodzinnych będzie dostępna na stronie kampanii www.rodzinamaglos.pl.

W Łodzi odbyło się jedno z pierwszych spotkań regionalnych kampanii “Rodzina ma głos!”, na którym oficjalnie wręczono pierwsze certyfikaty prorodzinne lokalnym kandydatom, startującym w wyborach samorządowych. Celem tej ogólnopolskiej akcji społecznej jest zachęcenie do świadomego udziału w wyborach i zagłosowania na –  kandydatów przyjaznych rodzinie. Ponadto Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny chce promować działania samorządowe sprzyjające dobru rodziny. Pomocny w tym ma być Dekalog Samorządowca Przyjaznego Rodzinie, czyli spisane zasady działania, określające prawidłową pracę na rzecz rodziny.

Kto daje Certyfikat?

W ramach akcji “Rodzina ma głos!” lokalni pełnomocnicy poszukują kandydatów, którzy pragną działać zgodnie z wartościami określonymi w Dekalogu. Przyszli samorządowcy, wybrani przez lokalne kapituły, składające się z –  liderów opinii, otrzymują Certyfikat Kandydata Przyjaznego Rodzinie. Wspólna praca i –  bezinteresowne zaangażowanie kapituł i –  pełnomocników w tej kampanii zagwarantują, że Certyfikaty będą przyznane rzetelnie i –  z należytą rozwagą. Istotne jest, że po wyborach nastąpi monitorowanie samorządowców z Certyfikatem i –  ocena ich działań. Oznacza to, że podjęcie zobowiązań, wynikających z Dekalogu, nie jest tylko obietnicą, ale będzie weryfikowane po wyborach.

Jak wspierać rodzinę?

Rodzina jest naturalnym i najlepszym miejscem kształtowania wartości i postaw do wychowania dzieci. Z tego powodu, by móc spełniać swoje podstawowe funkcje, powinna mieć odpowiednie zaplecze ekonomiczne, prawne i kulturalne. Organizatorzy akcji “Rodzina ma głos!” wskazują prawidłowe z punktu widzenia lokalnych społeczności rozwiązania. Na przykład dobrze wdrożona karta rodziny lub odpowiednio wykorzystany bon oświatowy.

“Samorząd może realnie wesprzeć rodzinę. To on odpowiada za –  bezpieczeństwo, edukację, kulturę czy politykę społeczną. Przede wszystkim nie powinien przeszkadzać tylko wspierać rodziców w –  wypełnianiu ich podstawowej roli, wychowawców i opiekunów swoich dzieci. Może to robić choćby przez odpowiednią organizację szkół, przedszkoli oraz oferty kulturalnej” – mówi Ireneusz Jabłoński, przewodniczący rady programowej Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

–  “Rodzina ma głos!”

Lista certyfikowanych kandydatów będzie dostępna na stronie www.rodzinamaglos.pl

–  


dostarczył infoWire.pl

Źródło Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy