Aktualności Film LIFESTYLE

Najwięksi koci drapieżnicy świata powracają na Nat Geo Wild

Nat Geo Wild zaprasza w marcu na cykl programów ?Miesiąc z wielkimi kotami?. Emisje codziennie o godz.

Data publikacji: 2017-03-05
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Najwięksi koci drapieżnicy świata powracają na Nat Geo Wild
Kategoria: Film, LIFESTYLE

Nat Geo Wild zaprasza w marcu na cykl programów ?Miesiąc z wielkimi kotami?. Emisje codziennie o godz. 18:00.

Najwięksi koci drapieżnicy świata powracają na Nat Geo Wild Film, LIFESTYLE - Nat Geo Wild zaprasza w marcu na cykl programów ?Miesiąc z wielkimi kotami?. Emisje codziennie o godz. 18:00.

Majestatyczne lwy, zwinne gepardy i drapieżne lamparty – wielkie koty to jedne z najwspanialszych stworzeń królestwa zwierząt, jednak ich dzika populacja kurczy się w coraz szybszym tempie. Emitowany na antenie Nat Geo Wild cykl ?Miesiąc z wielkimi kotami? przypomina widzom, jak ważne jest przetrwanie tych drapieżników w naturze. 

Dzikie koty będą królować na antenie Nat Geo Wild przez cały marzec. W tym wyjątkowym cyklu widzowie zobaczą m.in. dokument ?Dusza kota?, wyprodukowany przez parę znanych dokumentalistów i stypendystów programu National Geographic Explorers Beverly i Derecka Joubertów. Analizuje on wspólne cechy domowych kotów i ich dzikich pobratymców. Kolejną propozycją stacji będzie program ?Dzicy rywale?, z którego widzowie dowiedzą się więcej o burzliwych relacjach kotowatych i dzikich psów z Afryki, walczących ze sobą każdego dnia o terytoria i łupy. W produkcji ?Wielkie koty kontra deszcz? przedstawione zostaną losy dwóch pokoleń wielkich drapieżników – lwów i gepardów – podczas krótkiej pory deszczowej w Botswanie. Emitowany w ramach cyklu dokument ?Lwy: nowy początek? zabierze widzów w podróż do Rwandy, gdzie prowadzona jest reintrodukcja przedstawicieli królewskiego gatunku zwierząt – pierwotnie mieszkające tam osobniki wyginęły podczas wojny domowej w latach 90-tych. Z kolei w programie ?Arcytrudna misja: lamparty u progu? towarzyszyć będziemy fotografowi National Geographic Steve?owi Winterowi, który przemierza Park Narodowy Sanjay Gandhi oraz Park Narodowy Jima Corbetta w Indiach, by uchwycić wyjątkowe momenty z życia majestatycznych lampartów egzystujących w bliskim sąsiedztwie ludzi.

?Miesiąc z wielkimi kotami? to nie tylko wielkie wydarzenie telewizyjne. Cykl jest kontynuacją wieloletniego ?Programu ochrony wielkich kotów? Towarzystwa National Geographic, mającego na celu zwalczanie kłusownictwa, ochronę siedlisk i zwiększanie świadomości, że bez radykalnych działań wielkie koty z całego świata mogą zniknąć z ich naturalnego środowiska. W ramach realizowanej na całym świecie inicjatywy udzielane jest wsparcie lokalnym projektom ochrony przyrody i akcjom edukacyjnym, które eliminują zagrożenia i mogą odwrócić obecną tendencję gwałtownego kurczenia się dzikich populacji tych drapieżników. Więcej informacji na stronie wielkiekoty.natgeowild.pl.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Najwięksi koci drapieżnicy świata powracają na Nat Geo Wild Film, LIFESTYLE - Nat Geo Wild zaprasza w marcu na cykl programów ?Miesiąc z wielkimi kotami?. Emisje codziennie o godz. 18:00.
Hashtagi: #Film #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy