Aktualności Film LIFESTYLE

Cinéma d'été, czyli francuskie kino letnie na dachu

Data publikacji: 2017-08-01
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Cinéma d'été, czyli francuskie kino letnie na dachu
Kategoria: Film, LIFESTYLE

?Francuskie Lato? przez cały miesiąc we Wrocławiu. Tematyczny cykl wieczornych projekcji na dachu Renomy rusza już 5 sierpnia o godz. 21:30. W repertuarze filmy m.in. Jeana-Luca Godarda i Erica Lartigau. Wstęp wolny.

Cinéma d'été, czyli francuskie kino letnie na dachu Film, LIFESTYLE - ?Francuskie Lato? przez cały miesiąc we Wrocławiu. Tematyczny cykl wieczornych projekcji na dachu Renomy rusza już 5 sierpnia o godz. 21:30. W repertuarze filmy m.in. Jeana-Luca Godarda i Erica Lartigau. Wstęp wolny.

To kolejna, siódma już edycja wakacyjnego kina na dachu Domu Handlowego Renoma. ?Do utraty tchu? ?Rozumiemy się bez słów? czy ?Sól ziemi? ? to filmy, które będzie można obejrzeć w sierpniowe sobotnie wieczory. Poza tym, decyzja o tym, jaki film zostanie wyświetlony w ostatnią sierpniową sobotę, należeć będzie do widzów. ?Za jakie grzechy dobry Boże?, ?Nietykalni? czy ?Zakochana bez pamięci? ? głosować można na fanpage?u DH Renoma na Facebooku. 

– Kino letnie na stałe zagościło w kalendarzu wydarzeń Renomy – mówi Barbara Wójcik, dyrektor Domu Handlowego Renoma – Tegorocznym motywem przewodnim jest Francja. Zależy nam na tym, aby wielbiciele dobrych filmów mogli w letnie wieczory poczuć jej wyjątkową atmosferę w samym sercu Wrocławia.

Podczas projekcji partner wydarzenia zaprasza na lemoniadę, a także popcorn. Dodatkowo na uczestników seansu czekać będą konkursy, w tym z zaproszeniem na kolację w stylu francuskim.

– Chcemy przybliżyć mieszkańcom Wrocławia klimat francuskich ciepłych wieczorów, spędzanych na świeżym powietrzu ? mówi Pierre-Vincent Pasquet, dyrektor wrocławskiej agencji Bouygues Immobilier Polska. ? Również w realizowanych przez nas inwestycjach, staramy się, aby ich mieszkańcy mieli możliwość miłego spędzania czasu, wraz z sąsiadami. Właśnie dlatego stawiamy na przestrzenie wspólne, np. w apartamentowcu Jagiełły 6, mieszkańcy będą mogli spotykać się na ogólnodostępnym tarasie na dachu.

Pokazy filmowe na dachu DH Renoma zaplanowano na każdą sierpniową sobotę o godz. 21.30. Do dyspozycji gości będą wygodne leżaki. Liczba miejsc jest ograniczona ? decyduje kolejność przyjścia.

 

Repertuar seansów w DH Renoma:
 

5 sierpnia ? ?Do utraty tchu? (1960)

? bout de souffle

reżyseria: Jean-Luc Godard

scenariusz: Jean-Luc Godard 

 

12 sierpnia ? ?Rozumiemy się bez słów? (2014)

La famille Bélier

reżyseria: Eric Lartigau

scenariusz: Victoria Bedos, Stanislas Carré de Malberg, Thomas Bidegain, Eric Lartigau

 

19 sierpnia ? ?Sól ziemi? (2014)

Le sel de la terre

reżyseria: Juliano Ribeiro Salgado, Wim Wenders

scenariusz: David Rosier, Juliano Ribeiro Salgado, Wim Wenders

 

26 sierpnia – Pokaz niespodzianka!

Tytuł filmu zostanie wybrany w głosowaniu:

?Za jakie grzechy dobry Boże?

?Nietykalni?

?Zakochana bez pamięci?

 

Partnerem głównym wydarzenia jest Bouygues Immobilier Polska.

Bouygues Immobilier to jeden z największych deweloperów we Francji, na polskim rynku obecny od 2001 roku. We Wrocławiu wybudował m.in. apartamenty przy wybrzeżu Wyspiańskiego 11, a także kameralne osiedle o nazwie Villa Alouette przy ul. Rymarskiej na Grabiszynku. W tym roku deweloper rozpoczął rewitalizację kamienicy przy ul. Jagiełły 6.

Więcej informacji: www.bi-polska.pl

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Cinéma d'été, czyli francuskie kino letnie na dachu Film, LIFESTYLE - ?Francuskie Lato? przez cały miesiąc we Wrocławiu. Tematyczny cykl wieczornych projekcji na dachu Renomy rusza już 5 sierpnia o godz. 21:30. W repertuarze filmy m.in. Jeana-Luca Godarda i Erica Lartigau. Wstęp wolny.
Hashtagi: #Film #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Film   #LIFESTYLE