Aktualności LIFESTYLE sztuka

Inspirująca jesień w Koneserze ? cykl warsztatów ceramicznych, malarskich i diy

Data publikacji: 2020-10-09
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Inspirująca jesień w Koneserze ? cykl warsztatów ceramicznych, malarskich i diy
Kategoria: Sztuka, LIFESTYLE

Warszawskie Centrum Praskie Koneser stawia na twórczość. Trwa cykl bezpłatnych warsztatów ceramicznych dla dzieci i dorosłych w Art Sułek Space. Oprócz tego zajęcia malarskie dla najmłodszych przygotowane przez artystów w galerii Dom ze Sztuką.

Inspirująca jesień w Koneserze ? cykl warsztatów ceramicznych, malarskich i diy Sztuka, LIFESTYLE - Warszawskie Centrum Praskie Koneser stawia na twórczość. Trwa cykl bezpłatnych warsztatów ceramicznych dla dzieci i dorosłych w Art Sułek Space. Oprócz tego zajęcia malarskie dla najmłodszych przygotowane przez artystów w galerii Dom ze Sztuką.

Warszawskie Centrum Praskie Koneser stawia na twórczość. Trwa cykl bezpłatnych warsztatów ceramicznych dla dzieci i dorosłych w Art Sułek Space. Oprócz tego zajęcia malarskie dla najmłodszych przygotowane przez artystów w galerii Dom ze Sztuką. Wydarzenia odbywają się w ramach Artystycznej Jesieni Konesera, która ma rozbudzić kreatywność poprzez bezpośredni kontakt ze sztuką. Przedsmakiem projektu były weekendowe warsztaty PRZERÓB-my, których wrześniowa edycja ponownie przyciągnęła tłumy.

Centrum Praskie Koneser przygotowało na jesień kilkadziesiąt atrakcji mających wyzwolić kreatywność odwiedzających. Na sam październik zaplanowano wiele cyklicznych warsztatów i spotkań, których celem jest nauka nowych umiejętności artystycznych.

Dorośli i dzieci mogą twórczo spędzić razem czas, a także obudzić w sobie artystę. W co drugą sobotę mają możliwość udziału w warsztatach ceramicznych organizowanych w Art Sułek Space. Są to zajęcia, podczas których można rozwinąć swoje zdolności, a jednocześnie się zrelaksować. Warsztaty poprowadzi znana artystka Agata Wiślińska, która na co dzień zajmuje się tworzeniem ozdobnej ceramiki, m.in. aniołów. Uczestnicy dowiedzą się, jak lepić z gliny dowolne kształty, wycinać je foremkami i zdobić specjalnymi farbami. Prace zostaną wysuszone oraz wypalone na miejscu, a następnie zabiorą swoje rękodzieła do domów. Liczba miejsc na każde zajęcia jest ograniczona ? obowiązują wcześniejsze zapisy.

Kolejnym pomysłem na spędzenie jesiennego weekendu są organizowane przez Dom ze Sztuką warsztaty malarskie dla dzieci. Misją spotkań jest rozbudzenie talentu wśród najmłodszych, którzy pod czujnym okiem artystów będą rozwijać swoje umiejętności. Na zajęcia również obowiązują zapisy ? rejestracja możliwa jest przez kanały social media Konesera i Domu ze Sztuką.

Jesienne propozycje kreatywne to nie pierwsze tego typu wydarzenia w Koneserze. W podobny sposób przebiegały warsztaty PRZERÓB-my, które pod koniec września odbyły się już po raz 10. W ich trakcie zarówno dorośli, jak i dzieci mogli dowiedzieć się na czym polega upcykling (popularny trend przetwarzania odpadów w nowe przedmioty o wyższej wartości), a także stworzyć swoje własne rękodzieła ze zużytych elementów. Nowe życie zyskały wówczas takie rzeczy jak meble, ubrania czy maski gazowe. Uczestnicy tworzyli też własnoręcznie biżuterię, ozdoby do mieszkania, meble i ramki. Kolejna edycja warsztatów jest już w fazie planowania.

Warsztaty ceramiczne dla dzieci i dorosłych | Art Sułek Space | co druga sobota października i listopada:

10 i 24 października, 7 i 21 listopada oraz 5 grudnia, godz. 12:00 ? 14:00

Warsztaty malarskie dla dzieci | Dom ze Sztuką | każda sobota października i listopada

10, 17, 24, 31 października, godz. 11:00 ? 13:00
7, 14, 21, 28 listopada, godz. 11:00 ? 13:00

Więcej informacji na www.koneser.eu

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Inspirująca jesień w Koneserze ? cykl warsztatów ceramicznych, malarskich i diy Sztuka, LIFESTYLE - Warszawskie Centrum Praskie Koneser stawia na twórczość. Trwa cykl bezpłatnych warsztatów ceramicznych dla dzieci i dorosłych w Art Sułek Space. Oprócz tego zajęcia malarskie dla najmłodszych przygotowane przez artystów w galerii Dom ze Sztuką.
Hashtagi: #Sztuka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #LIFESTYLE   #Sztuka