Aktualności Hobby LIFESTYLE

Weź udział w wirtualnej wystawie i konkursie Fujifilm [email protected]

Korzystając z dorobku i sukcesów Fujifilm w organizacji wystaw fotograficznych, uruchamiamy [email protected] ? cyfrową platformę, na której wykorzystując potęgę fotografii, możemy podzielić się wspólnymi doświadczeniami z 2020 roku. Pokaż jak w wygląda życie i świat Twoimi

Data publikacji: 2020-10-08
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Weź udział w wirtualnej wystawie i konkursie Fujifilm [email protected]
Kategoria: Hobby, LIFESTYLE

Korzystając z dorobku i sukcesów Fujifilm w organizacji wystaw fotograficznych, uruchamiamy [email protected] ? cyfrową platformę, na której wykorzystując potęgę fotografii, możemy podzielić się wspólnymi doświadczeniami z 2020 roku. Pokaż jak w wygląda życie i świat Twoimi oczami,

Weź udział w wirtualnej wystawie i konkursie Fujifilm printlife@home Hobby, LIFESTYLE - Korzystając z dorobku i sukcesów Fujifilm w organizacji wystaw fotograficznych, uruchamiamy printlife@home ? cyfrową platformę, na której wykorzystując potęgę fotografii, możemy podzielić się wspólnymi doświadczeniami z 2020 roku. Pokaż jak w wygląda życie i świat Twoimi oczami,

Pandemia koronawirusa nadal wpływa na życie codzienne ludzi w całej Europie. Większość korzysta z różnych sposobów, by pozostawać ze sobą w kontakcie i uwiecznić swoje doświadczenia w tych nietypowych i pełnych wyzwań czasach. Wystawa FUJIFILM [email protected] ma na celu prezentację różnych doświadczeń z roku 2020 w postaci zdjęć. Co tydzień będzie okazja aby wyróżnić autorów tych najlepszych i najbardziej kreatywnych a zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody.

 

Od dziś do końca grudnia br. mieszkańcy całej Europy mogą zgłaszać swoje fotografie, umieszczając je na stronie www.fujifilm-printlife.eu. Fujifilm pragnie udostępnić przestrzeń do tworzenia wystawy, dzielenia się, swoim zdjęciami ale również zdjęciami galerii ściennych lub dekoracji, tworzonych w domu ze zdjęć, aby być bliżej naszych bliskich, aby powrócić wspomnieniami do atmosfery tamtych dni. Zdjęcia można przypisać do określonego tematu/ kategorii ? co ułatwi ich tematyczne przeglądanie. Od kategorii: abstrakcji, podróży do galerii zdjęć w pokoju nastolatka, kuchni czy w biurze. Ma to na celu stworzenie wrażenia osobistych historii, które poznajemy w domach autorów zdjęć, ich otoczeniu, miejscu pracy. Na platformie cyfrowej [email protected] (https://www.fujifilm-printlife.eu/?lang=7) ? polska wersja językowa) wystawione zostanie każde nadesłane zdjęcie ? niezależnie od tego, czy zostało zrobione smartfonem czy aparatem fotograficznym.

 

Zdaniem Pana Hiromoto Matsushima, Senior Vice President of Photo Imaging Fujifilm Europe: ?Niezależnie, czy mieszkasz w Manchesterze, Madrycie czy w Moguncji – to, przez co wszyscy dzisiaj przechodzimy, jest jednym z najważniejszych, wspólnych ludzkich doświadczeń. Dzięki potędze fotografii możemy nie tylko zobaczyć, ale także zrozumieć, jak miliony z nas sobie z tym radzą. Biorąc pod uwagę, jak wygląda świat, w którym dzisiaj żyjemy, głęboko wierzymy, że radość fotografowania i pokazywania, czy dokumentowania codziennego życia, jest ważniejsza niż kiedykolwiek. Fotografia to sposób na  celebrowanie życia z rodziną, przyjaciółmi i bliskimi. Jest także sposobem, by pokazać, kim jesteś, za czym się opowiadasz i w jaki sposób żyjesz niezależnie od tego gdzie mieszkasz i jakie masz umiejętności fotograficzne. Mamy nadzieję, że [email protected] pozwoli Ci poczuć się częścią większej całości i będzie dla Ciebie źródłem inspiracji?.

 

Platforma [email protected] jest dostępna dla wszystkich. Fujifilm pragnie docenić autorów, wybierając spośród najbardziej kreatywnych prac, pięć zdjęć tygodnia. Zwycięzcy nie tylko zobaczą swoje zdjęcia na stronie Fujifilm, ale także otrzymają również kupon o wartości 200, 150 lub 100 euro (lub równowartość w lokalnej walucie) na zakup zdjęć i produktów fotograficznych ze swoich zdjęć lub aparaty instax SQUARE SQ1 lub instax Mini 11. Są to analogowe aparaty do fotografii natychmiastowej, z łatwymi w użyciu trybami kreatywnymi, idealnymi do bawienia się fotografią, upamiętnienia chwil i tworzenia wydruków zdjęć od ręki.

 

Jak powiedział David Honey General Manager Sales & Marketing, European Photo Imaging Division, Fujifilm Europe ? Dzięki miliardom zdjęć robionych i udostępnianych codziennie, wszyscy mamy więcej obrazów z naszego życia niż jakiekolwiek poprzednie pokolenia. Niemniej, większość z nich pozostaje w  smartfonie lub jest udostępniana w obrębie sieci własnych znajomych. Mamy nadzieję, że stworzona  przez nas otwarta platforma cyfrowa pomoże przybliżyć doświadczenia z różnych zakątków Europy w tych niezwykłych i trudnych czasach.

Projekt ważny jest również ze względu na kreatywność i inspirowanie innych, zarówno w robieniu, jak i prezentacji wydrukowanych zdjęć. Cieszę się już dziś na regularne przeglądanie tysięcy zgłaszanych fotografii, które mamy nadzieję otrzymywać, które będą mieszanką scen i doświadczeń z życia codziennego, realizowanych zadań i ról, wielu kultur i tożsamości.  Te najbardziej intersujące i kreatywne nagrodzimy, co tydzień wybierzemy zdjęcia tygodnia, których autorzy otrzymają prezenty od Fujifilm.?

 

W roku 2006 w Japonii Fujifilm zapoczątkowało swoje wystawy fotograficzne z czynnym udziałem szerokiej publiczności. Od samego początku ideą przewodnią było zwiększenie świadomości wartości zdjęcia i zachęcenie ludzi, by brali drukowane fotografie w swoje ręce. Dziś wystawy fotograficzne Fujifilm należą do największych w Japonii. Są one również z powodzeniem organizowane na całym świecie: w 2018 r.  zaprezentowano na nich ponad 100 000 zdjęć. Natomiast w 2019 r. na wystawach Fujifilm w Europie obejrzano ponad 30 000 fotografii: w Londynie, Paryżu i Stambule.

 

 

O Fujifilm Europe

FUJIFILM Europe GmbH w Düsseldorfie jest siedzibą główną firmy Fujifilm w Europie, wspierającą europejskie spółki grupy poprzez formułowanie strategii biznesowych i marketingowych. Spółki Fujifilm skupione są w ponad 55 firmach i oddziałach w Europie, zatrudniają ok. 4500 osób zajmujących się badaniami i rozwojem, produkcją, marketingiem i sprzedażą oraz wsparciem serwisowym. Personel Fujifilm w całej Europie świadczy usługi dla firm z różnych dziedzin gospodarki, takich jak medycyna i ochrona zdrowia, poligrafia, elektronika, chemia, optyka, nośniki do zapisu danych i archiwizacja oraz technologie fotograficzne.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Weź udział w wirtualnej wystawie i konkursie Fujifilm printlife@home Hobby, LIFESTYLE - Korzystając z dorobku i sukcesów Fujifilm w organizacji wystaw fotograficznych, uruchamiamy printlife@home ? cyfrową platformę, na której wykorzystując potęgę fotografii, możemy podzielić się wspólnymi doświadczeniami z 2020 roku. Pokaż jak w wygląda życie i świat Twoimi oczami,
Hashtagi: #Hobby #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy