Aktualności Film LIFESTYLE

Szczepan Twardoch i Kasia Kołodziejska w filmie dokumentalnym ?Spokój?

Już we wtorek 16 kwietnia w Onecie premiera kolejnego filmu z cyklu dokumentów ?Swoją Drogą?, przygotowanego we współpracy z marką

Data publikacji: 2019-04-17
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Szczepan Twardoch i Kasia Kołodziejska w filmie dokumentalnym ?Spokój?
Kategoria: Film, LIFESTYLE

Już we wtorek 16 kwietnia w Onecie premiera kolejnego filmu z cyklu dokumentów ?Swoją Drogą?, przygotowanego we współpracy z marką Łomża.

Szczepan Twardoch i Kasia Kołodziejska w filmie dokumentalnym ?Spokój? Film, LIFESTYLE - Już we wtorek 16 kwietnia w Onecie premiera kolejnego filmu z cyklu dokumentów ?Swoją Drogą?, przygotowanego we współpracy z marką Łomża.

Już we wtorek 16 kwietnia w Onecie premiera kolejnego filmu z cyklu dokumentów ?Swoją Drogą?, przygotowanego we współpracy z marką Łomża. W drugim odcinku pt. ?Spokój? za sprawą Szczepana Twardocha poznajemy historię Kasi Kołodziejskiej, która porzuciła korporację i wielkie miasto, aby oddać się temu, co kocha najbardziej ? psom i psim zaprzęgom. Smak rywalizacji, wiara we własne możliwości i zapał, to wspólny mianownik dwójki bohaterów. Jak zakończy się to spotkanie? 

 

?Swoją Drogą? to seria filmów dokumentalnych o osobach, które za sprawą swoich umiejętności dały się poznać szerokiej publiczności,m.in. najlepszy polski bokser wagi ciężkiej Adam Kownacki, pisarz Szczepan Twardoch, wicemistrz Świata w windsurfingu Maciej Rutkowski czy też artysta Krzysztof Materna. W parzez nimi zostaną przedstawione osobyznane znacznie węższemu gronu,ale których historie są równieważne w przekazie filmu. Ichwspólnym mianownikiem jest autentyczność, bycie wiernym sobie oraz obranym przez siebie wartościom.

 

Kasia Kołodziejska to góralka z wyboru. Miłością do regionalnej kultury zaraził ją mąż góral. Poznali się kiedy pracowała jeszcze w zespole kreatywnym w jednej z warszawskich korporacji. Kasia z czasem zapragnęła mocniej związać się z górami, dlatego postanowiła wyprowadzić się z miasta i zamieszkać na południu Polski. To tutaj zgłębiła swoją wyjątkową pasję do psich zaprzęgów. Dziś jej psy startują w wyścigach, w których osiągają sukcesy. Łamie wszelkie stereotypy dotyczące kobiet, jako płci słabszej, zależnej i podległej. Kasia mówi o sobie, że jest osobą szczęśliwą.

 

– Kiedy pracowałam w agencji reklamowej jako copywriter marzyłam o stworzeniu reklamy z udziałem psiego zaprzęgu. Nie koniecznie mojego, bo miałam wtedy dopiero jednego psa. Nie ważne czy byłaby to reklama banku, czy telefonii komórkowej – każdy mój draft scenariusza rozpoczynał się od słów: "Jesteśmy na Alasce…". Ciekawe, że dziś sama jestem bohaterką filmu, w którym główną rolę grają psy – moje psy. Cieszę się, że to nie jest klasyczna reklama, 30 sekund zakończone packshotem. Doceniam ideę, wartościowy przekaz całego projektu. To ważne, że mogłam zagrać siebie, a nie wcielać się wykreowaną rolę i wyimaginowaną historię. Nie ukrywam, że możliwość wystąpienie u boku Szczepana Twardocha to było nie lada wyróżnienie. Dziękuję Łomży za zaufanie, bo przecież zwykła ze mnie dziewczyna z marzeniami, które spełniają się dzięki Grzegorzowi i psom – mówi Kasia Kołodziejska, bohaterka drugiego odcinka ?Swoją Drogą?.?

O swoim spotkaniu ze Szczepanem Twardochem Kasia pisze także na swoim blogu.?

 

– ?Spokój? to opowieść o spotkaniu Kasi Kołodziejskiej i Szczepana Twardocha – ludzi, którzy wybrali życie poza miastem.Ludzi, dla których ważny jest spokój i cisza. Film pokazuje, jak niewiele potrzeba byśmy w swoim życiu znaleźli zrozumienie oraz wspólny cel. Wszyscy codziennie gdzieś gonimy, a wystarczy zatrzymać się na chwilę, porzucić chaos, który jest wokół nas i wtedy bardzo łatwo jest nawiązać relację z drugim człowiekiem.Film ten ukazuje pasję, która może nadać sens naszemu życiu oraz może być terapią na nasze lęki i obawy.?Spokój?opowiada o wybraniu swojej drogi i żelaznej konsekwencji w dążeniu do obranego celu.To historia spotkania dwójki ludzi, ich relacji oraz radosnej nauce jazdy psim zaprzęgiem ? mówi reżyser Grzegorz Jankowski.

 

Nowy odcinek dostępny od 16 kwietnia na dedykowanej stronie https://swojadroga.onet.pl?

Wyłącznym partnerem cyklu jest marka Łomża. Za realizację całej serii odpowiada firma produkcyjna Lulu Production we współpracy z MediaCom Beyond Advertising częścią MediaCom Warszawa oraz Onetem. Producentami wszystkich filmów są Olga oraz Bartosz Cerkascy.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Szczepan Twardoch i Kasia Kołodziejska w filmie dokumentalnym ?Spokój? Film, LIFESTYLE - Już we wtorek 16 kwietnia w Onecie premiera kolejnego filmu z cyklu dokumentów ?Swoją Drogą?, przygotowanego we współpracy z marką Łomża.
Hashtagi: #Film #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy