Aktualności LIFESTYLE sztuka

Nowa galeria sztuki w Łodzi już otwarta

Nowe miejsce na artystycznej mapie Łodzi zostało otwarte. W Galerii Goldenmark na miłośników sztuki i kolekcjonerów czekają wyjątkowe obrazy giclée, ikonografie, fotografie oraz wydawnictwa artystyczne. Co ciekawe ? galeria ma także swoją wirtualną

Data publikacji: 2020-12-15
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Nowa galeria sztuki w Łodzi już otwarta
Kategoria: Sztuka, LIFESTYLE

Nowe miejsce na artystycznej mapie Łodzi zostało otwarte. W Galerii Goldenmark na miłośników sztuki i kolekcjonerów czekają wyjątkowe obrazy giclée, ikonografie, fotografie oraz wydawnictwa artystyczne. Co ciekawe ? galeria ma także swoją wirtualną odsłonę.

Nowa galeria sztuki w Łodzi już otwarta Sztuka, LIFESTYLE - Nowe miejsce na artystycznej mapie Łodzi zostało otwarte. W Galerii Goldenmark na miłośników sztuki i kolekcjonerów czekają wyjątkowe obrazy giclée, ikonografie, fotografie oraz wydawnictwa artystyczne. Co ciekawe ? galeria ma także swoją wirtualną odsłonę.

Tajemnicza księga Wojnicza, kopie rysunków Leonarda da Vinci i inne unikatowe prace ? nowe miejsce na artystycznej mapie Łodzi zostało otwarte przy ulicy Piotrkowskiej, w pobliżu jarmarku świątecznego. W Galerii Goldenmark na miłośników sztuki i kolekcjonerów czekają wyjątkowe obrazy giclée, ikonografie, fotografie oraz wydawnictwa artystyczne. Co ciekawe ? galeria ma także swoją wirtualną odsłonę.

 

Galeria Goldenmark powstała z myślą o osobach poszukujących piękna oraz oryginalności, a także z myślą o kolekcjonerach. Znajdziemy ją w Łodzi, przy ulicy Piotrkowskiej 126, gdzie wszyscy wielbiciele sztuki mają możliwość obcować z pracami artystów w kameralnej atmosferze, przy zachowaniu reżimu sanitarnego i najwyższych norm bezpieczeństwa.

 

Ekspozycja z unikatowymi dziełami

 

W Galerii Goldenmark na odwiedzających czekają niezwykle interesujące i wyjątkowe dzieła. Jednym z nich z całą pewnością jest wierna kopia owianego tajemnicą Manuskryptu Wojnicza ? dostępnego wyłącznie w bibliotece w Yale. W galerii przy ul. Piotrkowskiej znajdziemy także, m. in. kopię naukową rysunków anatomicznych Leonarda da Vinci oraz największą stacjonarną ekspozycję prac fotografika Dariusza Klimczaka, związanego z województwem łódzkim. Na szczególną uwagę zasługuje również ostatni w skali świata egzemplarz fotografii artystycznej ? autorstwa, docenionej przez słynną galerię Saatchi Art, Nikoliny Petolas.

 

Kolekcja sztuki tworzona bez końca

 

Ambicją pomysłodawców Galerii Goldenmark było odejście od tradycyjnego modelu salonów wystawowych, prezentujących zamknięte kolekcje dzieł sztuki: – Nie chcemy zamykać się w prostym, z góry ustalonym schemacie. Nasi odbiorcy sami snują swoją opowieść o tym, czym sztuka jest właśnie dla nich. Dzięki temu nasza kolekcja nie jest zamknięta, a tworzona w sposób ciągły ? zarówno przez artystów, jak i kolekcjonerów ? mówi Wojciech Kaźmierczak, prezes zarządu Goldenmark SA.

 

Międzynarodowe grono artystów

 

Twórcy Galerii Goldenmark na początku zaprosili do współpracy niewielką grupę artystów, których łączy otwartość i nowatorskie podejście, a jednocześnie klasyczne spojrzenie na sztukę. W gronie twórców znaleźli się malarze ? Jarosław Jaśnikowski, Marcin Kołpanowicz i Agata Buczek oraz fotografowie ? Dariusz Klimczak i Tommy Ingberg. W kolekcji Goldenmark znajdziemy również dzieła Nikoliny Petolas, uznanej artystki z Chorwacji, która w niezwykły sposób łączy w swojej pracy malarstwo z fotografią.

 

Limitowane serie prac

 

Kolekcja, którą znajdziemy w Galerii Goldenmark zawiera obrazy giclée, inkografie, fotografie i wydawnictwa artystyczne. O wyjątkowości wszystkich dzieł świadczą nie tylko ich niezwykli autorzy, ale również limitowane nakłady i krótkie serie: – Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z obrazem wykonanym w technice giclée, czy tzw. artprintem obrazu lub fotografii artystycznej, każdy z nich powstaje w limitowanym, sygnowanym przez artystę nakładzie, niekiedy z unikalnym elementem, dodanym przez artystę w trakcie wydruku ? tłumaczy Marcin Lenar, opiekun projektu Galerii Goldenmark.

 

Stacjonarne galerie Goldenmark znajdują się obecnie w Łodzi oraz w Katowicach (przy ul. Młyńskiej 17), ale pomysłodawcy projektu planują otwarcie kolejnych obiektów również w innych polskich miastach. Galerię można odwiedzać również wirtualnie ? poprzez stronę internetową: www.goldenmark.com/pl/galeria-goldenmark. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Nowa galeria sztuki w Łodzi już otwarta Sztuka, LIFESTYLE - Nowe miejsce na artystycznej mapie Łodzi zostało otwarte. W Galerii Goldenmark na miłośników sztuki i kolekcjonerów czekają wyjątkowe obrazy giclée, ikonografie, fotografie oraz wydawnictwa artystyczne. Co ciekawe ? galeria ma także swoją wirtualną odsłonę.
Hashtagi: #Sztuka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy