Aktualności Hobby LIFESTYLE

Weekend Szachowy w Zielonych Arkadach

Data publikacji: 2019-05-06
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Weekend Szachowy w Zielonych Arkadach
Kategoria: Hobby, LIFESTYLE

W dniach 10 i 11 maja Zielone Arkady zapraszają na Weekend Szachowy, podczas którego szachiści będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności.

Weekend Szachowy w Zielonych Arkadach Hobby, LIFESTYLE - W dniach 10 i 11 maja Zielone Arkady zapraszają na Weekend Szachowy, podczas którego szachiści będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności.

W dniach 10 i 11 maja Zielone Arkady zapraszają na Weekend Szachowy, podczas którego szachiści będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności. W przestrzeni zaaranżowanej jako wielka szachownica, przy stolikach turniejowych w rozgrywkach uczestniczyć będzie nawet 120 zawodników jednocześnie.  Partnerem turnieju jest Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy.

Miłośnicy jednej z najbardziej popularnych oraz jednej z najbardziej wymagających gier świata będą mieli okazję nie tylko obserwować zmagania, ale również osobiście spróbować swych sił podczas Weekendu Szachowego w Zielonych Arkadach. Fascynaci ?królewskiej gry? mogą zmierzyć się w wyjątkowych zawodach, które zostaną przeprowadzone w następujących kategoriach: Junior (10.05, godz. 16.00) ? w systemie szwajcarskim, w 5 grupach wiekowych na dystansie 7 rund, gdzie tempo gry to 10 minut dla każdego zawodnika, Open (10.05, godz. 10.00) gdzie tempo gry to 12 minut na partię dla zawodnika oraz w najbardziej emocjonującej kategorii Blitz (10.05, godz. 16.00), czyli szachów błyskawicznych, gdzie podczas partii każdy z graczy będzie miał do dyspozycji do 5 minut na rozegranie pojedynku. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają atrakcyjne nagrody, a na najmłodszych uczestników turnieju czekają upominki.

Dodatkowo podczas turnieju będzie można zagrać w Mega Szachy oraz wziąć udział w konkursach i odpowiedzieć na zagadki szachowe.

Zgłoszenia należy przesyłać za pomocą formularza znajdującego na stronie www.chessmanager.com najpóźniej do 9 maja Regulamin turnieju szachowego dostępny jest na www.kpzszach.pl oraz www.chessmanager.com.

Harmonogram Weekendu Szachowego:

10 maja Turnieje Juniorów od godziny 16.00

(potwierdzenie i przyjmowanie zgłoszeń 15.00-15.45)

Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim w grupach wiekowych na dystansie 7 rund. Tempo gry 10 minut na rozegranie partii dla każdego zawodnika. Obowiązują przepisy gry FIDE. Klasyfikacja dziewcząt i chłopców oddzielna.

GRUPY TURNIEJOWE:

do 8 roku życia
9-10 lat
11-12 lat
13-14 lat
15-16 lat

11 maja Turniej Open od godziny 10.00

(potwierdzenie i przyjmowanie zgłoszeń 9.00-9.45)

Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Tempo gry 12?+3? na rozegranie partii dla każdego zawodnika. Obowiązują przepisy gry FIDE. Klasyfikacja open i kobiet.

11 maja Turniej Blitza od godziny 16.00

(potwierdzenie i przyjmowanie zgłoszeń 15.00-15.45)

Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund.

Tempo gry to 3?+2? na rozegranie partii dla każdego zawodnika.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Weekend Szachowy w Zielonych Arkadach Hobby, LIFESTYLE - W dniach 10 i 11 maja Zielone Arkady zapraszają na Weekend Szachowy, podczas którego szachiści będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności.
Hashtagi: #Hobby #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #LIFESTYLE   #Sztuka