Aktualności LIFESTYLE Teatr

#TEATRŻYDOWSKIWDOMU ? e-repertuar warszawskiego Teatru Żydowskiego

Teatr Żydowski przechodzi do świata on-line i jako pierwszy teatr w Polsce proponuje regularny wirtualny repertuar na najbliższe tygodnie

Data publikacji: 2020-03-18
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: #TEATRŻYDOWSKIWDOMU ? e-repertuar warszawskiego Teatru Żydowskiego
Kategoria: Teatr, LIFESTYLE

Teatr Żydowski przechodzi do świata on-line i jako pierwszy teatr w Polsce proponuje regularny wirtualny repertuar na najbliższe tygodnie -#TeatrŻydowskiwDomu/#TeatrwDomu.

#TEATRŻYDOWSKIWDOMU ? e-repertuar warszawskiego Teatru Żydowskiego Teatr, LIFESTYLE - Teatr Żydowski przechodzi do świata on-line i jako pierwszy teatr w Polsce proponuje regularny wirtualny repertuar na najbliższe tygodnie -#TeatrŻydowskiwDomu/#TeatrwDomu.

W dobie zagrożenia pandemią, teatr nie chce rezygnować z kontaktu z widzami, jednocześnie dbając o przestrzeganie wszelkich zasad pozwalających opanować pandemię Covid-19. 

Teatr Żydowski przygotował repertuar on-line, zbudowany zarówno ze spektakli na żywo, jak i z bogatego archiwum teatru. W najbliższym czasie zaproponuje widzom spotkania z historią teatru, czytania performatywne na żywo, spektakle archiwalne, a także transmisje spektakli na żywo, w tym premiery ? kiedy tylko będzie to bezpieczne. 

Repertuar jest jeszcze opracowywany, ale już dziś znamy niektóre tytuły, w tym tryptyk Mai Kleczewskiej, które zostaną zaprezentowane widzom. Są to m.in.: spektakle w reżyserii Mai Kleczewskiej ? ?Dybuk?, ?Golem? i  ?Berek?, ?W nocy na starym rynku?, reż. Szymon Szurmiej, ?Komedianci?, ?Gwiazdy na dachu?, reż. Stefan Szlachtycz, ?Bonjour Monsieur Chagall?, reż. Szymona Szurmiej i Gołda Tencer, ?Straszna gospoda?, reż. Jan Szurmiej, ?Proszę bardzo?, reż. Wiktor Rubin. 

Poza przedstawieniami Teatr Żydowski pokazywać będzie również inne formy teatralne i performatywne, jak koncerty finałowe Festiwalu Warszawa Singera, benefis Szymona Szurmieja czy spotkania z wybitnymi artystami z cyklu ?Bagaże Kultury? prowadzone przez Remigiusza Grzelę. E-repertuar to również czytania performatywne na żywo, w ramach których aktorzy Teatru Żydowskiego czytać będą m.in. sztuki Anat Gov czy Hanocha Levina. 

Wszystkie wydarzenia Teatru Żydowskiego będzie można śledzić na wirtualnej scenie na www.teatr-zydowski.art.pl i na teatralnym profilu FB.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
#TEATRŻYDOWSKIWDOMU ? e-repertuar warszawskiego Teatru Żydowskiego Teatr, LIFESTYLE - Teatr Żydowski przechodzi do świata on-line i jako pierwszy teatr w Polsce proponuje regularny wirtualny repertuar na najbliższe tygodnie -#TeatrŻydowskiwDomu/#TeatrwDomu.
Hashtagi: #Teatr #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy