Aktualności LIFESTYLE sztuka

Cykl wystaw młodych artystów w Centrum Praskim Koneser

Data publikacji: 2020-07-20
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Cykl wystaw młodych artystów w Centrum Praskim Koneser
Kategoria: Sztuka, LIFESTYLE

?Umowa o dzieło? to wakacyjny cykl wystaw artystów i artystek z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Odbywa się on co środę w godzinach 14-20, aż do końca sierpnia, a wstęp do autorskiej strefy studentów stołecznej ASP jest bezpłatny.

Cykl wystaw młodych artystów w Centrum Praskim Koneser Sztuka, LIFESTYLE - ?Umowa o dzieło? to wakacyjny cykl wystaw artystów i artystek z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Odbywa się on co środę w godzinach 14-20, aż do końca sierpnia, a wstęp do autorskiej strefy studentów stołecznej ASP jest bezpłatny.

?Umowa o dzieło? to wakacyjny cykl wystaw artystów i artystek z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Odbywa się on co środę w godzinach 14-20, aż do końca sierpnia, a wstęp do autorskiej strefy studentów stołecznej ASP jest bezpłatny. W każdym tygodniu można zapoznać się z pracami młodych, talentowanych twórców oraz nabywać bezpośrednio u nich wyjątkowe dzieła. Oprócz tego na terenie Centrum Praskiego Koneser organizowane są wernisaże oraz spotkania z artystami.

?Umowa o dzieło? to autorska przestrzeń Konesera i Akademii Sztuk Pięknych do wystawiania i sprzedaży sztuki. Do końca sierpnia w każdą środę można podziwiać twórczość zdolnych artystów oraz nabywać ich dzieła. ? Każdy może bezpłatnie wejść do strefy i obejrzeć prezentowane obiekty, choć zachęcamy do ich kupowania. Jest to dobra okazja by wesprzeć młode artystki i artystów, a zarazem poznać lepiej spektrum ich twórczych zainteresowań i estetyki. W najbliższych tygodniach w wydarzeniu wezmą udział takie autorki i autorzy jak Zofia Klamka, Patrycja Serweta, Katarzyna Szyszko, Aleksandra Pawłowska, Michał Półbrat, Juliana Lenssinck, Stefan Buczek i Aneta Kilińska – mówi Beata Gierszewska z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Centrum Praskie Koneser podczas tegorocznego lata zaprasza również do strefy oraz galerii ?Dom ze sztuką?. Przez cały tydzień organizowane są tu wystawy, rozmowy i czytanie bajek dla dzieci. Podczas wydarzeń artyści zachęcają odwiedzających do wspólnego malowania obrazów na przygotowanym specjalnie do tego podobraziu. ? Każdy może namalować fragment dzieła, które na koniec tygodnia zostanie dokończone przez artystę. Obrazy powstałe w ten sposób będą pamiątką wydarzenia Lato Konesera i wystawione w Strefie Zewnętrznej Domu Ze Sztuką w dniach 30-31 sierpnia ? podkreśla Monika Piwońska, Dyrektor Komercyjny Centrum Praskiego Koneser. ? W tej strefie twórcy malują i tworzą na żywo, sprzedają swoje dzieła, a niektórzy rysują karykatury lub portrety na życzenie odwiedzających. W Galerii Dom Ze Sztuką dostępna jest również stała ekspozycja obrazów artystów, którzy przekazali swoje dzieła na cel charytatywny, czynna w godzinach 11-20 ? dodaje Monika Piwońska.

Od 11 lipca w Koneserze można także zobaczyć wystawę ?Laboratorium Rzeźby?. Na 1400 m? prezentowanych jest ponad dwieście prac kilkunastu polskich twórców, m.in. Oskara Zięty i Adama Bakalarza. W trakcie wystawy atrakcją multimedialną dla zwiedzających są pokazy filmów i materiałów prezentujących autorów oraz ich dzieła. Wydarzenie ma charakter otwarty, niebiletowany. Oprócz tego, na terenie kompleksu w Leonarda Art Gallery, można podziwiać prace wielu malarzy, rzeźbiarzy i grafików. Galeria współpracuje z tak uznanymi nazwiskami jak Józef Wilkoń, Andrzej Mierzejewski, Andrzej Dudziński, Andrzej Cisowski, Antoni Fałat, Sylwester Ambroziak, Józek Nowak, Stanisław Młodożeniec i inni.

Szczegółowe informacje o wydarzeniach podczas Lata Konesera są dostępne na stronie: www.koneser.eu oraz w na Facebooku:

Umowa o dzieło: https://www.facebook.com/events/258366452130446/

Strefa Dom ze Sztuką: https://www.facebook.com/events/921450904932860/

Laboratorium Rzeźby: https://www.facebook.com/events/745867946181452/

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Cykl wystaw młodych artystów w Centrum Praskim Koneser Sztuka, LIFESTYLE - ?Umowa o dzieło? to wakacyjny cykl wystaw artystów i artystek z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Odbywa się on co środę w godzinach 14-20, aż do końca sierpnia, a wstęp do autorskiej strefy studentów stołecznej ASP jest bezpłatny.
Hashtagi: #Sztuka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #LIFESTYLE   #Sztuka