Wiadomości Branżowe

Samsung prezentuje najnowsze monitory UHD do domu i do biura

Monitory Samsung na rok 2014 to rozdzielczość UHD, niepowtarzalny design i niezrównana jakość obrazuFirma Samsung Electronics Co., Ltd. na odbywającym się w hiszpańskiej Maladze Forum Europejskim przedstawia nową linię monitorów. W trakcie odbywającej się od 27 stycznia do 8 lutego imprezy Samsung prezentuje modele UD590, SD590, SD390 oraz SD360. Każdy z nich w funkcjonalnej i estetycznej obudowie

Monitory Samsung na rok 2014 to rozdzielczość UHD, niepowtarzalny design i niezrównana jakość obrazu

Firma Samsung Electronics Co., Ltd. na odbywającym się w hiszpańskiej Maladze Forum Europejskim przedstawia nową linię monitorów. W trakcie odbywającej się od 27 stycznia do 8 lutego imprezy Samsung prezentuje modele UD590, SD590, SD390 oraz SD360. Każdy z nich w funkcjonalnej i estetycznej obudowie kryje najnowsze rozwiązania i innowacje technologiczne.

UD590 to monitor UHD (Ultra High Definition). Wyświetlane na jego ekranie obrazy są niezwykle realistyczne – jest to zasługa dużej liczby pikseli i zdumiewająco realistycznie oddanych kolorów.. Następny model, SD590, łączy nowoczesny, minimalistyczny design z tak cienką, że aż niemal niewidoczną ramką. Z kolei elegancka forma modeli SD390 i SD360 została wzbogacona o nowy element zwany ToC (Touch of Color), czyli motyw czystego błękitu przewijający się przez całą ramkę.

– Już nie możemy się doczekać Europejskiego Forum Samsung, kiedy pokażemy najnowsze monitory naszym partnerom i dystrybutorom – przyznaje Jeong-hwan Kim, Wiceprezes działu Visual Display Business w Samsung Electronics. – Nasza nowa linia monitorów jest odpowiedzią na rosnące oczekiwania klientów indywidualnych i –  biznesowych, poszukujących najwyższej rozdzielczości, jeszcze lepszej jakości, niepowtarzalnej formy i –  doskonałych multimediów do rozrywki.

Monitor UD590 UHD

Dzięki 28-calowemu monitorowi UD590 UHD firmy Samsung możemy już teraz i we własnym domu cieszyć się najnowszą technologią 4K UHD. Technologia ta zapewnia czterokrotnie wyższą rozdzielczość niż uzyskiwana na wyświetlaczach Full HD (FHD). Przy czasie reakcji wynoszącym zaledwie 1 ms, UD590 potrafi wyświetlać filmy, gry i treści oglądane online w idealnej jakości, bez smug i cieni, dzięki czemu widz może w pełni angażować się w to, co ogląda. UD590 zapewnia także niezrównaną jakość barw – liczba wyświetlanych kolorów to równy miliard, czyli 64 razy więcej niż w standardowym monitorze. Monitor wyposażono także w technologię umożliwiającą konwersję treści sporządzonych w niskiej rozdzielczości na obraz o jakości UHD, zapewniając bardziej wyraziste obrazy.

UD590 korzysta też z zaawansowanej technologii wielozadaniowej – są to takie funkcje, jak Samsung Picture in Picture (PIP) 2.0, wyświetlająca obraz w oryginalnej jakości (do rozdzielczości FHD włącznie), a także Picture by Picture (PBP), która łączy obrazy z dwóch różnych komputerów na jednym monitorze, wyświetlając je w oryginalnej rozdzielczości. Monitor ma także tryb obsługi gier, w którym ciemne i zamazane obrazy są wyostrzane i rozjaśniane. Gniazdo wyświetlacza i dwa wejścia HDMI pozwalają podłączyć komputery i różnego rodzaju urządzenia audio-video. Warto podkreślić, że UD590 może wyświetlać treści w jakości UHD pochodzące z konsoli do gier (np. Xbox one, PlayStation4) przy użyciu wejścia HDMI 1.4.

Monitor SD590

Minimalistyczny design monitorów SD590, dostępnych w wersji 23,6 i 27 cali, pozwala użytkownikowi skupić się na tym, co ogląda. SD590 ma niemal niewidoczną, ultracienką ramkę, dzięki której powierzchnia samego ekranu jest maksymalnie duża. Monitor wyposażony jest w ciekawie wyglądającą metaliczną podstawę w kształcie litery T, która sprawia, że można odnieść wrażenia, że monitor unosi się w powietrzu.

SD590 zapewnia także wyjątkową jakość obrazu. Szeroki kąt widzenia pozwala cieszyć się naturalnymi kolorami i kontrastem z każdego miejsca w zakresie 178 stopni. Dzięki technologii Magic Upscale, użytkownik otrzymuje lepszą jakość obrazu nawet w przypadku treści przygotowanych w niższej rozdzielczości, ponieważ technologia ta zapobiega rwaniu się obrazów podczas skalowania do jakości FHD. SD590 ma także tryb wyświetlania gier. Monitor wyposażono między innymi w wejście D-sub oraz dwa wejścia HDMI.

Monitory SD390 i SD360

Stylowe monitory SD390 (czarny) i SD360 (biały), dostępne w wersji 23,6 i 27 cali, przyciągają uwagę designem ToC (Touch of Color), będącym nową wizytówką firmy Samsung. Czy to w biurze, czy w mieszkaniu, monitory te od razu przyciągają wzrok. W wąskiej ramce widać subtelnie podświetlone akcenty czystego błękitu, które roztaczają elegancką poświatę wokół monitora, a smukły korpus i przezroczysta nóżka nadają mu niebanalny i elegancki wygląd.

Monitory te mają też szeroki kąt widzenia, technologię Magic Upscale, FHD, tryb wyświetlania gier, wejście D-sub oraz wejście HDMI.

–  

Specyfikacja

Model

UD590

SD590

SD390

SD360

Design

Minimalistyczny

Nowy Touch of Color

Wyświe – ­tlacz

Wielkość

28″ (16:9)

27″ (16:9) oraz 23,6″ (16:9)

27″ (16:9) oraz 23,6″ (16:9)

Rozdzielczość

UHD / 4K (3840 x 2160)

1920×1080 (Full HD)

1920×1080 (Full HD)

Czas reakcji

1 ms (G2G)

–  

Jasność

300 cd/m2

–  

Częstotliwość odświeżania

–  

60 Hz

(DP1.2 60 Hz, HDMI 1.4 30 Hz)

–  

Kontrast

1000:1

Mega DCR (statyczny 1000:1)

Mega DCR (statyczny 1000:1)

Rodzaj panelu

TN

szerokokątny LED (Panel PLS)

Kąt widzenia

170/160 (H/V)

178/178 (H/V)

Najważniejsze funkcje

UHD Up-scale

Magic Up-scale

Tryb gier

Tryb gier

PBP

Eco Saving

PIP 2.0

–  

Wejścia

1 wejście wyświetlacza (1.2Ver.) / 2 HDMI (1.4Ver.)

1 D-sub / 2 HDMI / wyjście słuchawkowe

1 D-sub / 1 HDMI

–  

–  

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. zajmuje pozycję światowego lidera w dziedzinie technologii. Liczne odkrycia i nowatorskie rozwiązania firmy rewolucjonizują świat nowych urządzeń i otwierają przed ludźmi na całym świecie nieznane dotąd możliwości. Spółka zatrudnia 236 000 pracowników w 79 krajach, a jej roczne obroty wynoszą 187,8 mld USD. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź nas na www.samsung.pl

–  

–  

–  

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy