Wiadomości Branżowe

Dom Maklerski mBanku jednym z liderów polskiego rynku kapitałowego według GPW

Giełda Papierów Wartościowych, na zorganizowanej po raz 24, corocznej gali wyróżniła liderów polskiego rynku kapitałowego. Dom Maklerski mBanku został nagrodzony w dwóch kategoriach: za największą liczbę wprowadzonych spółek na Głównym Rynku w 2013 roku oraz za najwyższy udział w obrotach sesyjnych akcjami i prawami do akcji na rynku NewConnect bez transakcji animatora

Giełda Papierów Wartościowych, na zorganizowanej po raz 24, corocznej gali wyróżniła liderów polskiego rynku kapitałowego. Dom Maklerski mBanku został nagrodzony w dwóch kategoriach: za największą liczbę wprowadzonych spółek na Głównym Rynku w 2013 roku oraz za najwyższy udział w obrotach sesyjnych akcjami i prawami do akcji na rynku NewConnect bez transakcji animatora w –  2013 roku.

– Otrzymane nagrody potwierdzają wysoką pozycję naszej firmy na bardzo konkurencyjnym rynku usług maklerskich – mówi Jarosław Kowalczuk, prezes zarządu Domu Maklerskiego mBanku –   – –   –  wyróżnienia odzwierciedlają zaufanie i bardzo dobra ocenę naszych kompetencji ze strony emitentów oraz inwestorów zarówno instytucjonalnych jak tez indywidualnych – dodaje.

W 2013 roku, za który przyznawano najnowsze nagrody GPW, Dom Maklerski mBanku brał udział w –  sześciu ofertach publicznych, trzy razy będąc ich koordynatorem. Były to oferty PHN S.A., Tarczyński S.A., Capital Park S.A., ENERGA S.A., Elemental Holding S.A. oraz Vistal Gdynia S.A. Ich łączna wartość sięgnęła niemal 2,7 mld złotych.

Zdobywając wyróżnienia GPW Dom Maklerski mBanku powtórzył zeszłoroczny sukces. Rok temu również został uznany za jedną z najaktywniejszych instytucji na rynku kapitałowym, zdobywając nagrody za najwyższy udział w wolumenie obrotów instrumentami pochodnymi –  i –  najwyższy udział w –  obrotach sesyjnych akcjami i prawami do akcji na rynku NewConnect bez transakcji animatora.

Nagrody wręczono podczas uroczystej Gali – Podsumowania Roku Giełdowego 2013 w Centrum Giełdowym w Warszawie. Podczas wydarzenia GPW wyróżniła emitentów, Członków Giełdy oraz Autoryzowanych Doradców, którzy w minionym roku szczególnie przyczynili się do rozwoju polskiego rynku kapitałowego. Gospodarzem wieczoru był Adam Maciejewski, Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, a gośćmi m.in.: Mateusz Szczurek – Minister Finansów, Janusz Piechociński – Minister Infrastruktury, Wojciech Kowalczyk – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów i Jacek Michałowski – szef Kancelarii Prezydenta RP.

A to już wiesz?  Bella Skyway Festival: konkurs fotograficzny

Źródło mDom Maklerski. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy