Aktualności LIFESTYLE sztuka

FDDCA partnerem Survivalu we Wrocławiu

Data publikacji: 2018-06-20
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: FDDCA partnerem Survivalu we Wrocławiu
Kategoria: Sztuka, LIFESTYLE

Fundacja Dom Development City Art partnerem 16. edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL.

FDDCA partnerem Survivalu we Wrocławiu Sztuka, LIFESTYLE - Fundacja Dom Development City Art partnerem 16. edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL.

W dniach 22 ? 26. czerwca we Wrocławiu odbędzie się 16. edycja Przeglądu Sztuki SURVIVAL ? jednego z największych wydarzeń poświęconych sztuce współczesnej w przestrzeni publicznej w Polsce. Jego hasłem przewodnim będzie Kapitał. W tym roku po raz pierwszy Fundacja Dom Development City Art jest partnerem tego wydarzenia.

Wystawie licznych prac artystycznych towarzyszyć będą wykłady, oprowadzania kuratorskie, pokazy filmowe oraz debaty, w tym debata z udziałem Jacka Sosnowskiego, kuratora FDDCA zatytułowana ?O związkach sztuki i ekonomii w przestrzeni publicznej?. W ramach wydarzenia wręczona zostanie także specjalna Nagroda Publiczności, ufundowana przez Dom Development Wrocław.

Survival to nie tylko wydarzenie dające możliwość żywego kontaktu, z tym co w sztuce najbardziej aktualne, ale również doskonała okazja do podjęcia twórczego dialogu pomiędzy różnymi podmiotami, które wspólnymi siłami mogą przyczynić się do prawdziwego rozkwitu sztuki w przestrzeni publicznej. ? mówi Jacek Sosnowski, kurator FDDCA oraz właściciel galerii Propaganda.

Uczestnictwo we wrocławskim Survivalu to w tym roku dla Fundacji jeden z projektów strategicznych. Naszym celem jest aktywne wsparcie największych inicjatyw związanych ze sztuką w przestrzeni publicznej w Polsce. Survival to najciekawsze wydarzenie na bardzo ważnym dla nas i niezwykle perspektywicznym rynku. ? podsumowuje Radosław Bieliński, Prezes Fundacji Dom Development City Art, Dyrektor ds. Komunikacji w Dom Development SA.

W ramach Przeglądu zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt prac artystycznych (malarstwo, rzeźba, instalacje dźwiękowe, prace wideo itp.) tworzonych przez artystów z Polski i z zagranicy. Wystawę główną, na którą składać się będą przede wszystkim prace wyłonione w otwartym konkursie na realizacje artystyczne, uzupełnią projekty specjalne. Podczas otwarcia przeglądu będzie miał także miejsce premierowy odczyt zamówionego specjalnie na dla Przeglądu eseju autorstwa Jacka Dehnela.

Ponadto w przestrzeni pałacu będzie można zobaczyć kultowe już dzieło Tadeusza Kantora z cyklu Multipart, które zostanie wypożyczone na czas trwania SURVIVALU z prywatnej kolekcji Sylwii i Piotra Krupów, a także instalację pt. Rhetorical Figures autorstwa Jarosława Kozłowskiego z kolekcji OP ENHEIM.

Szczegółowy program wydarzeń oraz ich opis znajduje się na stronie www.survival.art.pl

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
FDDCA partnerem Survivalu we Wrocławiu Sztuka, LIFESTYLE - Fundacja Dom Development City Art partnerem 16. edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL.
Hashtagi: #Sztuka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy