Aktualności Film LIFESTYLE

MUZYCZNO-FILMOWE LATO NA DZIEDZIŃCU CBF

Data publikacji: 2016-07-13
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: MUZYCZNO-FILMOWE LATO NA DZIEDZIŃCU CBF
Kategoria: Film, LIFESTYLE

Już w najbliższą niedzielę (17.07.) na dziedzińcu Centrum Bankowo-Finansowego ?Nowy Świat? w Warszawie rozpocznie się przegląd filmowy ?MUZYCZNO-FILMOWE LATO NA DZIEDZIŃCU?.

MUZYCZNO-FILMOWE LATO NA DZIEDZIŃCU CBF Film, LIFESTYLE - Już w najbliższą niedzielę (17.07.) na dziedzińcu Centrum Bankowo-Finansowego ?Nowy Świat? w Warszawie rozpocznie się przegląd filmowy ?MUZYCZNO-FILMOWE LATO NA DZIEDZIŃCU?.

Już w najbliższą niedzielę (17.07.) na dziedzińcu Centrum Bankowo-Finansowego ?Nowy Świat? w Warszawie rozpocznie się przegląd filmowy ?MUZYCZNO-FILMOWE LATO NA DZIEDZIŃCU?. Podczas pokazów, które potrwają do 4 września br., zostaną zaprezentowane biografie słynnych muzyków, filmy taneczne oraz kultowe filmy muzyczne autorstwa znakomitych reżyserów. Organizatorem przeglądu jest Kino KC, a CBF ?Nowy Świat? wspiera ten projekt, udostępniając swoją przestrzeń na dziedzińcu. Początek projekcji zaplanowano w każdą niedzielę w okresie letnim zawsze na godz. 21:30.

Tegoroczną, kolejną już edycję kina letniego na dziedzińcu Centrum Bankowo-Finansowego Nowy Świat rozpocznie projekcja przejmującego dokumentu Wima Wendersa ?Buena Vista Social Club?, poświęconego grupie wiekowych muzyków kubańskich, którzy przed wieloma laty grywali koncerty w hawańskim klubie. Momentem kulminacyjnym filmu jest fantastyczny koncert weteranów w nowojorskiej Carnegie Hall. W kolejną niedzielę ? 24 lipca br. ? zostanie zaprezentowany najsłynniejszy film Carlosa Saury ?Tango?, w którym reżyser oddaje hołd jednemu z najbardziej kultowych i charakterystycznych tańców świata. W programie przeglądu znalazły się również filmy: ?Idol?, w reż. Dana Fogelmana z Alem Pacino w roli głównej oraz dokument Liana Lunsona ?Leonard Cohen: I?m Your man?, który jest szczerym i intymnym portretem tego wyjątkowego artysty. Klubowe nocne życie Berlina zostanie zaprezentowane w niezwykle rytmicznym filmie Hannesa Stöhra ?Berlin Calling?. Kino KC dla widzów przygotowało również niezwykły wizualny pokaz filmu  ?Rize? w reż. Davida La Chapelle, a także wyjątkowo interesujący dokument Clinta Eastwooda ?Piano Blues? z unikatowymi wywiadami, jakich reżyserowi udzielili: Ray Charles, Dave Brubeck, dr John i Marcia Ball. Seansem zamykającym ?MUZYCZNO-FILMOWE LATO NA DZIEDZIŃCU? będzie biograficzna opowieść o życiu Ludwiga van Beethovena ?Wieczna miłość?, w reż. Bernarda Rose.         

Pokazy filmów organizowane w ramach przeglądu ?MUZYCZNO-FILMOWE LATO NA DZIEDZIŃCU? odbywać się będą w każdą niedzielę od 17 lipca 2016 r. do 4 września 2016 r., na dziedzińcu jednego z najbardziej znanych budynków w Warszawie ? CBF ?Nowy Świat? (ul. Nowy Świat 6/12).

Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny. W przypadku złych warunków atmosferycznych, projekcje zostaną przeniesione do Kina KC.

 

Kalendarz projekcji:

17.07 | 21:30 Buena Vista Social Club, reż. Wim Wenders
24.07 | 21:30 Tango, reż. Carlos Saura
31.07 | 21:30 Idol, reż. Dan Fogelman
07.08 | 21:30 Leonard Cohen: I?m Your man, reż. Lian Lunson
14.08 | 21:30 Berlin Calling, reż. Hannes Stohr
21.08 | 21:30 Piano Blues, reż. Clint Eastwood
28.08 | 21:30 Rize, reż. David La Chapelle
04.09 | 21:30 Wieczna miłość, reż. Bernard Rose

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
MUZYCZNO-FILMOWE LATO NA DZIEDZIŃCU CBF Film, LIFESTYLE - Już w najbliższą niedzielę (17.07.) na dziedzińcu Centrum Bankowo-Finansowego ?Nowy Świat? w Warszawie rozpocznie się przegląd filmowy ?MUZYCZNO-FILMOWE LATO NA DZIEDZIŃCU?.
Hashtagi: #Film #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #LIFESTYLE   #Sztuka