Wiadomości BranĹźowe William

Zabierz Dramatyczny do domu

Dziękujemy Publiczności Dramatycznego za ostatnie cztery sezony teatralne i trzy edycje festiwalu WARSZAWA CENTRALNA - pisze w liscie do Widzów Paweł Miśkiewicz, Dyrektor Teatru Dramatycznego.Drodzy Widzowie, -  przez ostatnie pięć lat

Dziękujemy Publiczności Dramatycznego za ostatnie cztery sezony teatralne i trzy edycje festiwalu WARSZAWA CENTRALNA – pisze w liscie do Widzów Paweł Miśkiewicz, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

Drodzy Widzowie,

–  

przez ostatnie pięć lat wspólnie tworzyliśmy najnowszą historię Teatru Dramatycznego. Z Wami konfrontowaliśmy swoje idee, język teatralny i wizje prowadzenia Teatru, od Was czerpaliśmy energię do pracy, od Was także – czasami kłócąc się i dyskutując – uczyliśmy się. Byliście z nami zarówno podczas sukcesów, jak i porażek i skandali. I za to Wam – w imieniu swoim i całego zespołu – serdecznie dziękuję.

Korzystając z zamykającego moją kadencję festiwalu WARSZAWA CENTRALNA 2012: “Mistyfikacje”, chciałbym podsumować nasze wspólne doświadczenie. Był to okres pod wieloma względami niełatwy – ze względu na coraz bardziej kryzysową sytuację finansową. Pomimo tego w ostatnim sezonie udało nam się – przy współudziale licznych partnerów – wyprodukować 7 premier. W sumie – przez ostatnie 4 sezony – wyprodukowaliśmy 32 premiery, zagraliśmy w siedzibie Teatru 864 spektakle, a na wyjazdach gościnnych 74. W Teatrze w ramach festiwali (m.in. trzech edycji WARSZAWY CENTRALNRJ, Odkrytych/Zakrytych czy Walki Czarnucha z Europą) i pokazów gościnnych pokazaliśmy 63 polskie i zagraniczne przedstawienia. Ponadto zorganizowaliśmy ponad 150 innych wydarzeń – w tym m.in. akcje społeczne, warsztaty, czytania dramatów, spotkania z autorami, pokazy filmów, wystawy, dyskusje, performance’y. W sumie zorganizowane przez nas w kraju i zagranicą spektakle oraz projekty zobaczyło ponad 170 tys. widzów.

Chcąc sprostać oczekiwaniom Widzów i podsumować tą naszą wspólną historię, specjalnie dla Was, naszej publiczności, przygotowaliśmy album w formie ebooka.

Teatr Dramatyczny 2008 – 2012 to pierwszy w Polsce multimedialny dokument cyfrowy o działalności teatralnej, w którym znajdują się najciekawsze fotografie ze spektakli Dramatycznego, przedstawień i performance’ów festiwalowych, jak i projektów pozateatralnych – dyskusji, warsztatów, akcji społecznych, plakaty takich twórców, a także zdjęcia znanych i skrywanych przestrzeni Teatru mieszczącego się w historycznym budynku Pałacu Kultury i Nauki. Album ten to również opowieść o konkretnym miejscu – przez jednych zwanym sceną eksperymentalną czy nawet kontrowersyjną, przez innych kultową; o miejscu, które przez te cztery lata na stałe wpisało się w kulturalną mapę Warszawy.

A to już wiesz?  Nowa książka Judith Butler w Teatrze Dramatycznym

–  

Dyrektor Naczelny i Artystyczny
Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy im. Gustawa Holoubka

Paweł Miśkiewicz

–  

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy