Aktualności LIFESTYLE sztuka

Wystawa ?Kiedyś to było? już otwarta!

Data publikacji: 2018-05-17
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wystawa ?Kiedyś to było? już otwarta!
Kategoria: Sztuka, LIFESTYLE

Wernisaż wystawy prac Ireneusza Kaźmierczaka, który od 1975 roku fotografuje życie na Śląsku, przyjęto z ogromnym entuzjazmem. Prezentacją czarno-białej kroniki lat 70. i 80.

Wystawa ?Kiedyś to było? już otwarta! Sztuka, LIFESTYLE - Wernisaż wystawy prac Ireneusza Kaźmierczaka, który od 1975 roku fotografuje życie na Śląsku, przyjęto z ogromnym entuzjazmem. Prezentacją czarno-białej kroniki lat 70. i 80.

Agora Bytom zainaugurowała działalność Galerii na Poziomie w nowej odsłonie. Zdjęcia tyszanina można oglądać do 1 lipca.

Na 30 pracach prezentowanych w galerii codzienność życia na Śląsku przeplata się z wielkimi momentami w historii Polski. Goście podziwiali uwiecznione na fotografiach pamiętne koncerty, mecze czy pochody pierwszomajowe. Nie zabrakło portretów gwiazd polskiej estrady, m.in. Grzegorza Ciechowskiego z Republiki i Ryszarda Riedla z zespołu Dżem oraz ikon światowej muzyki ? Tiny Turner i Eltona Johna.

Jak tłumaczył w trakcie spotkania Ireneusz Kaźmierczak, cała jego praca opiera się na prostym założeniu ? że fotografia to sztuka obserwacji i utrwalania tego, co dla niewprawnego oka często jest nieuchwytne ? Chodzi o to, żeby podejść jak najbliżej i ocalić od zapomnienia momenty ważne i piękne ? mówił. – Wszystko się zmienia, znika. Moje zdjęcia często pokazują rzeczy, których już nie ma ? kraje, które zniknęły z map, przedmioty, o których wszyscy zapomnieli. Ale też emocje, które jako jedyne pozostają uniwersalne ? radość codziennego życia nawet w czasach PRL-u, czy nadludzki wysiłek sportowca dobiegającego do mety maratonu ? wyjaśniał autor.

Podczas wernisażu Ireneusz Kaźmierczak dał się również namówić na przybliżenie kilku szczegółów ze swojej pracy. Autor zdradził, że obecna na plakacie promującym wystawę kobieta to jego żona, a mały chłopiec w wózku to nikt inny, jak jego syn, obecny w tłumie znany fotograf, Radosław Kaźmierczak, którego fotografie Agora Bytom prezentowała w marcu. Ojciec i syn inspirują się wzajemnie. Jak tłumaczył pan Ireneusz ? od Radosława nauczył się odwagi w robieniu zdjęć.

Ireneusz Kaźmierczak ma na swoim koncie kilkanaście nagród w konkursach fotograficznych. Jak sam podkreśla, największą satysfakcję dał mu tytuł dwukrotnego laureata prestiżowego Tychy Press Photo. W 2013 roku zdobył na nim nagrodę w kategoriach ?Najlepszy fotoreportaż? i ?Najlepsza fotografia? za cykl zdjęć poświęconych uczestnikom Tyskiego Biegu Ulicznego i Półmaratonu.

W ciągu 7 lat w Galerii na Poziomie zaprezentowano ponad 90 wystaw. Ujmujące akty wystawiała tu Veroniq Zafon. Swoje prace w galerii prezentowali również Wojciech Radwański, Łukasz Kowalski i Robert Słoma. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się wystawa memów ?Rubens był z Bytomia?.

Wystawę ?Kiedyś to było?, którą zainaugurował czwartkowy wernisaż, można oglądać w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom do 1 lipca. Wstęp wolny.

 

?Kiedyś to było? ? wystawa zdjęć Ireneusza Kaźmierczaka

10 maja ? 1 lipca 2018

Agora Bytom ? Galeria na Poziomie, poziom 3

Wstęp wolny ? zapraszamy!

 

Więcej na: www.agorabytom.pl

facebook.com/AgoraBytom

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Wystawa ?Kiedyś to było? już otwarta! Sztuka, LIFESTYLE - Wernisaż wystawy prac Ireneusza Kaźmierczaka, który od 1975 roku fotografuje życie na Śląsku, przyjęto z ogromnym entuzjazmem. Prezentacją czarno-białej kroniki lat 70. i 80.
Hashtagi: #Sztuka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #LIFESTYLE   #Sztuka