Aktualności LIFESTYLE Teatr

Bajkowe Ferie w Mieście – spektakle w Galerii Katowickiej!

Data publikacji: 2019-02-14
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Bajkowe Ferie w Mieście – spektakle w Galerii Katowickiej!
Kategoria: Teatr, LIFESTYLE

Dla dzieci, które zimowe ferie spędzają w mieście, Galeria Katowicka przygotowała ich teatralną wersję. 18 lutego, na Scenie w Galerii na poziomie+2 odbędą się przedstawienia z udziałem aktorów ze śląskich scen teatralnych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Bajkowe Ferie w Mieście - spektakle w Galerii Katowickiej! Teatr, LIFESTYLE - Dla dzieci, które zimowe ferie spędzają w mieście, Galeria Katowicka przygotowała ich teatralną wersję. 18 lutego, na Scenie w Galerii na poziomie+2 odbędą się przedstawienia z udziałem aktorów ze śląskich scen teatralnych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Dla dzieci, które zimowe ferie spędzają w mieście, Galeria Katowicka przygotowała ich bajkowo – teatralną wersję. 18 lutego, na Scenie w Galerii na poziomie+2 odbędą się przedstawienia z udziałem aktorów ze śląskich scen teatralnych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a do wyboru trzy różne sztuki.

Teatralny poniedziałek w Galerii Katowickiej rozpocznie się przedstawieniem pt. ?Fabryka zabawek?. Musicalowa bajka opowiada historię magicznej pracowni i rzemieślnika Stanisława, który tworzy zabawki dla dzieci. To właśnie w jego warsztacie powstają lalki, misie, pajacyki i kolejki, które? nocą ożywają. Co wydarzy się w pracowni? Kto okaże się czarnym charakterem? Na te pytania dzieci znajdą odpowiedź podczas spektaklu, który rozpocznie się o godz. 10:00.

Kolejne przedstawienie – ?Kryształowa Królowa Śniegu? – to przygotowana na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena – muzyczna opowieść o Kaju, którego serce zostało zamienione w sopel lodu. Jego opuszczona i zmartwiona siostra rozpoczyna poszukiwania, podczas których napotyka na wiele niebezpieczeństw? O tym, jak zakończy się ta historia, będzie można przekonać się o godz.14:00 na Scenie w Galerii.

Ostatnią z przewidzianych teatralnych atrakcji będą perypetie zabawnego koziołka, czyli ?Koziołek Matołek i jego przygody?. Na sztukę, opartą na motywach książki Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentowicza, Galeria zaprasza dzieci o godz. 18:00. Wraz z głównym bohaterem najmłodsi zwiedzą różne zakamarki świata, powalczą samurajskim mieczem, odkryją słowne łamigłówki oraz poznają afrykańskie piosenki.

 

Wszystkie spektakle, organizowane w Galerii Katowickiej w ramach Bajkowych Ferii w Mieście, są bezpłatne i trwają około 1 godziny. Galeria zaprasza na nie dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne (do 10 roku życia). Na wszystkich chętnych czeka około 170 komfortowych, siedzących miejsc na każdym z przedstawień.

 

Spektakle będą odbywać się zgodnie z harmonogramem:

18 lutego 2019: ?Fabryka Zabawek?, godz. 10:00

18 lutego 2019: ?Kryształowa Królowa Śniegu?, godz. 14:00

18 lutego 2019: ?Koziołek Matołek i jego przygody?, godz. 18:00

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Bajkowe Ferie w Mieście - spektakle w Galerii Katowickiej! Teatr, LIFESTYLE - Dla dzieci, które zimowe ferie spędzają w mieście, Galeria Katowicka przygotowała ich teatralną wersję. 18 lutego, na Scenie w Galerii na poziomie+2 odbędą się przedstawienia z udziałem aktorów ze śląskich scen teatralnych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Hashtagi: #Teatr #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Hobby   #LIFESTYLE