Aktualności LIFESTYLE sztuka

Wystawa ?ASPiruj, kreuj, GRAweruj? w Łodzi

Data publikacji: 2019-09-19
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wystawa ?ASPiruj, kreuj, GRAweruj? w Łodzi
Kategoria: Sztuka, LIFESTYLE

Poszukując nowych wzorów grawerów, Radaway postawił na ciekawy design i młodych polskich projektantów.

Wystawa ?ASPiruj, kreuj, GRAweruj? w Łodzi Sztuka, LIFESTYLE - Poszukując nowych wzorów grawerów, Radaway postawił na ciekawy design i młodych polskich projektantów.

Poszukując nowych wzorów grawerów, Radaway postawił na ciekawy design i młodych polskich projektantów. Po raz drugi zorganizował konkurs dla studentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, w ramach którego młodzi artyści mieli za zadanie stworzyć projekt grawerunku i aranżacji łazienki. Pomysły na wzory przerosły wszelki oczekiwania. Prace są oryginalne i intrygujące. Teraz wszystkie można zobaczyć na bezpłatnej wystawie w Manufakturze w Łodzi.

To już druga edycja konkursu ?ASPiruj, kreuj, GRAweruj?, która została zorganizowana przez markę Radaway wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi. Do udziału w projekcie ?Piękno w każdym wymiarze? zaproszeni zostali studenci II roku Wzornictwa i Architektury Wnętrz, a ich zadaniem było stworzenie autorskiego projektu graweru na szkle kabiny prysznicowej oraz aranżacji wnętrza łazienki. Dzięki aktywnemu udziałowi w projekcie dr. hab. Grzegorza Reńskiego prof. ASP ? opiekuna kierunku i inspiratora młodych projektantów – zgłoszonych zostało ponad 60 oryginalnych i ciekawych projektów nawiązujących do m.in. natury, geometrii, sztuki oraz folkloru. Wybór zwycięzców nie był łatwym zadaniem, dlatego jury konkursu postanowiło przyznać oprócz trzech nagród głównych, dodatkowo dwa wyróżnienia. Osobną nagrodę przyznali też Internauci. 

W konkursie zwyciężyła Adriana Kowalczyk, która przygotowała minimalistyczny choć niezwykle intrygujący wzór ?Pool?. Inspiracja? do stworzenia tego graweru były dla autorki motywy wody i jej refleksów na różnych powierzchniach. Widok przenikających się fal z pewnością pomoże zrelaksować się w łazience podczas wieczornych rytuałów.

Drugie miejsce przyznano Remigiuszowi Szulcowi za pracę w stylu folklorystycznym ?Slavic?. Seria Slavic jest inspirowana słowiańskimi wzorami i symbolami, które zauważyć można na regionalnych wyrobach. Celem młodego artysty było odświeżenie tradycyjnych wzorów i wprowadzenie ich w nowej odsłonie do współczesnych wnętrz.

Trzecia na podium stanęła Olga Mazur z geometrycznymi wzorami pt. ?Wanda?, dla której inspiracją były lata 60-te i 70-te XX wieku. Charakterystyczne dla tych czasów duże, wyraziste, kontrastowe wzory, oparte na figurach koła i kwadratu, autorka przeniosła na szybę kabiny prysznicowej. Grawery na szkle prezentują się doskonale we wnętrzach pełnych barw.

Dodatkowe wyróżnienia powędrowały do Karoliny Malary za pracę ?Dragonfly? oraz Remigiusza Szulca za pracę ?Misity?. W plebiscycie Internautów wygrała z kolei Aleksandra Januchta, która przygotowała piękną, bogato zdobioną ?Ramę? dla kabiny prysznicowej.  Wszystkie nagrodzone wzory grawero?w znajda? swoje miejsce w ofercie Radaway.

– Konkurs ?ASPiruj, kreuj, GRAweruj? to doskonała okazja dla młodych projektantów, by zmierzyć się z przyszłym zawodem. Po skończeniu studiów mają bowiem zajmować się tworzeniem projektów zarówno atrakcyjnych wizualnie, jak i odpowiadających na potrzeby użytkowników. Udział w konkursie będzie dla nich testem umiejętności, a jednocześnie ciekawym punktem na mapie doświadczeń ? przekonuje Hanna Błaszak, dyrektor marketingu Radaway.

 

Wystawę w Manufakturze będzie można oglądać od 19 września do 3 października. Wystawa zlokalizowana będzie na I piętrze, nad rotundą w galerii handlowej.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Wystawa ?ASPiruj, kreuj, GRAweruj? w Łodzi Sztuka, LIFESTYLE - Poszukując nowych wzorów grawerów, Radaway postawił na ciekawy design i młodych polskich projektantów.
Hashtagi: #Sztuka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Film   #LIFESTYLE