Aktualności LIFESTYLE Teatr

?Teatr na leżakach? po raz pierwszy we Wrocławiu

Data publikacji: 2019-06-26
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: ?Teatr na leżakach? po raz pierwszy we Wrocławiu
Kategoria: Teatr, LIFESTYLE

Do takiego teatru można przyjść w letniej sukience, krótkich spodenkach i klapkach, a w trakcie oglądania popijać zimne napoje. Wkrótce pod Magnolia Park zobaczymy dwa bezpłatne i energetyczne przedstawienia teatralne pod chmurką.

?Teatr na leżakach? po raz pierwszy we Wrocławiu Teatr, LIFESTYLE - Do takiego teatru można przyjść w letniej sukience, krótkich spodenkach i klapkach, a w trakcie oglądania popijać zimne napoje. Wkrótce pod Magnolia Park zobaczymy dwa bezpłatne i energetyczne przedstawienia teatralne pod chmurką.

Do takiego teatru można przyjść w letniej sukience, krótkich spodenkach i klapkach, a w trakcie oglądania popijać zimne napoje. Wkrótce pod Magnolia Park zobaczymy dwa bezpłatne i energetyczne przedstawienia teatralne pod chmurką. Na scenie kilkunastu aktorów i orkiestra. Teatr Pijana Sypialnia po raz pierwszy przyjeżdża do Wrocławia.

 

W letnie miesiące kina plenerowe przyciągają tłumy wrocławian. Ale teatru na świeżym powietrzu w takiej formie w stolicy Dolnego Śląska jeszcze nie było. W ostatni weekend czerwca po raz pierwszy do Wrocławia przyjeżdża Teatr Pijana Sypialnia z autorskim projektem, który zwykle przyciąga tysiące widzów. ?Teatr na leżakach? to cykl rodzinnych przedstawień pod gołym niebem. 29 i 30 czerwca, w sobotę i niedzielę, pod Magnolia Park zostaną wystawione dwa spektakle: ?Sztuczki? w konwencji komedii dell?arte dla całej rodziny oraz elektryzujący kabaret muzyczny pt. ?Latarnik? na podstawie twórczości Henryka Sienkiewicza.

 

Inscenizacje Teatru Pijana Sypialnia to widowiska z udziałem kilkunastu śpiewających i tańczących aktorów oraz orkiestry. Oryginalny repertuar został stworzony z myślą o licznej widowni i niecodziennych, jak na teatr, warunkach. ? ?Teatr na leżakach? to projekt, który zrewolucjonizował mapę letnich, miejskich atrakcji. Zapraszamy rodziny z dziećmi, młodzież i seniorów ? zachęca Marta Kocik, manager ds. marketingu i PR Magnolia Park. ? ?Teatr na leżakach? to sztuka podana w przystępnej formie, w atmosferze zabawy i z dużą dawką dobrego humoru ? dodaje.

 

Jak wskazuje nazwa projektu, spektakle z muzyką na żywo ogląda się z perspektywy leżaka. Do takiego teatru można przyjść w letnim, niezobowiązującym stroju, a w trakcie przedstawienia popijać chłodne napoje. ? Naszym występom towarzyszy festiwalowa atmosfera ? mówi Sławomir Narloch, dyrektor Teatru Pijana Sypialnia. ? Odkopujemy zakurzone historie, teksty, piosenki, miksujemy je z popkulturą i podajemy w energetycznej formie. Oba weekendowe spektakle w ramach ?Teatru na leżakach? rozpoczną się o godz. 20.30. Poniżej przedstawiamy ich opisy.

 

29 czerwca, godz.20.30., plac przed Magnolia Park, wstęp bezpłatny

?Latarnik? – kabaret muzyczny na podstawie twórczości Henryka Sienkiewicza

W tajemniczym studio pojawia się kandydat na nowego latarnika. Młodzi dziennikarze pod jego wpływem wyruszają w podróż do Egiptu, gdzie władzę sprawuje? kot faraona. W finale spektaklu przenosimy się do ?Baobabu? ? knajpy, której właścicielem jest latarnik. W lokalu spotykają się bohaterowie dzieł Sienkiewicza ? ?W pustyni i w puszczy?, ?Quo Vadis?, ?Potopu?, ?Ogniem i mieczem? ? i wspominają czasy swojej świetności. Upijają się tajemniczymi trunkami serwowanymi przez gospodarza. W karcie drinków znajdziemy m.in. ?Ognistego Nerona? i ?Koktajl z języka Juranda?. Twórcy spektaklu zadają pytanie ? czy sienkiewiczowscy bohaterowie są jeszcze na tyle atrakcyjnymi postaciami, żeby nadal mogły kształtować naszą świadomość? Uzupełnieniem spektaklu są pieśni Mieczysława Karłowicza i Stanisława Moniuszki wykonywane na żywo.

 

30 czerwca, godz. 20.30, plac przed Magnolia Park, wstęp bezpłatny

?Sztuczki? ? komedia o zawrotnym tempie dla całych rodzin

Zespół aktorski pracuje nad starą ramotą ? amant kocha amantkę, służąca służącego (bez wzajemności), a Arlekin, jak zwykle, miesza i pajacuje. Dyrektor zamyka cały zapas kawy w swojej szafce. Szatnia i kasa wypowiadają mu otwartą wojnę! Inspicjentka jest na skraju załamania nerwowego. Do teatru przybywa pani sponsor, ze swoim nowym ?pieszczoszkiem? ? gwiazdą teatru niemieckiego. Grozi wycofaniem się ze sprawowania swojego mecenatu, jeśli? No właśnie. Katastrofa jest nieunikniona.

Teatr na leżakach

29-30 czerwca 2019 r., godz. 20.30.

Magnolia Park, Wrocław – ul. Legnicka 58

Wstęp wolny – zapraszamy!

Więcej informacji:

https://magnoliapark.pl/wydarzenie/teatr-na-lezakach-po-raz-pierwszy-we-wroclawiu/

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
?Teatr na leżakach? po raz pierwszy we Wrocławiu Teatr, LIFESTYLE - Do takiego teatru można przyjść w letniej sukience, krótkich spodenkach i klapkach, a w trakcie oglądania popijać zimne napoje. Wkrótce pod Magnolia Park zobaczymy dwa bezpłatne i energetyczne przedstawienia teatralne pod chmurką.
Hashtagi: #Teatr #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Hobby   #LIFESTYLE