Aktualności LIFESTYLE sztuka

Spektakularne widowisko ?GAIA ? Stubai Mother Earth? znów w Dolinie Stubai

Na śnieżnych stokach Neustift w Dolinie Stubai, 1 lutego 2018 roku, jedyny raz w tym sezonie zostanie wystawiony porywający spektakl ?GAIA ? Stubai Mother Earth?, nagrodzony Tirol Touristica Award. Przedstawienie łączy narciarstwo, taniec, muzykę i pokazy

Data publikacji: 2018-01-24
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Spektakularne widowisko ?GAIA ? Stubai Mother Earth? znów w Dolinie Stubai
Kategoria: Sztuka, LIFESTYLE

Na śnieżnych stokach Neustift w Dolinie Stubai, 1 lutego 2018 roku, jedyny raz w tym sezonie zostanie wystawiony porywający spektakl ?GAIA ? Stubai Mother Earth?, nagrodzony Tirol Touristica Award. Przedstawienie łączy narciarstwo, taniec, muzykę i pokazy multimedialne.

Spektakularne widowisko ?GAIA ? Stubai Mother Earth? znów w Dolinie Stubai Sztuka, LIFESTYLE - Na śnieżnych stokach Neustift w Dolinie Stubai, 1 lutego 2018 roku, jedyny raz w tym sezonie zostanie wystawiony porywający spektakl ?GAIA ? Stubai Mother Earth?, nagrodzony Tirol Touristica Award. Przedstawienie łączy narciarstwo, taniec, muzykę i pokazy multimedialne.

Tyrol Touristica Award dla ?GAIA ? Stubai Mother Earth?

 

W czerwcu 2017 roku Tourismusverband Stubai Tirol (Związek Turystyczny Stubai Tyrol) otrzymał drugą w historii statuetkę Tyrol Touristica Award, najważniejszą nagrodę turystyczną w regionie, przyznawaną przez Tirol Werbung, organizację promującą Tyrol. Wyróżnienie to wręczono w kategorii ?wydarzenia i duże imprezy? za ?odważne i oryginalne połączenie kultury, sportu i przyrody? w spektaklu ?GAIA ? Stubai Mother Earth?. Statuetka stanowi cenną nagrodę i dowód uznania dla pomysłowości i zaangażowania wszystkich osób odpowiedzialnych za projekt, a jednocześnie zachęca do jego kontynuowania. W rezultacie, 1 lutego 2018 roku na stokach dzielnicy Milders w Neustift po raz kolejny będzie można obejrzeć to niezwykłe wydarzenie kulturalne o wyjątkowych walorach estetycznych. To jeszcze jeden powód, by odwiedzić Dolinę Stubai, która od wielu lat przyciąga miłośników sportów zimowych.

 

? ?GAIA ? Stubai Mother Earth? jest deklaracją miłości do Tyrolu i Doliny Stubai ? podsumował swoje zwycięskie libretto Enrique Gasa Valga, uznany dyrektor baletu w teatrze Tiroler Landestheater. ? Cieszę się, że przedstawienie zostało tak dobrze przyjęte i dlatego w 2018 roku znów opowiemy historię GAI. Sztuka jest ewolucją, co pozwala nam na nowo określić kluczowe elementy. Wyzwaniem będzie powtórzenie sukcesu z ubiegłego roku i ponowne zabranie widzów w fantastyczną podróż do innego świata.

 

Widowisko na czterech scenach

 

Główne przesłanie przedstawienia, zachęcające do ochrony przyrody i zapewnienia wolności każdej osobie, pozostaje ważne także w 2018 roku. GAIA ? matka Ziemia ? znów będzie walczyć z nienawiścią i niszczeniem naszej planety, mocą swojej miłości i przy wsparciu ludzi. W majestatycznym i nastrojowym widowisku zobaczymy zarówno tancerzy, narciarzy, aktorów, łuczników, jak i jeźdźców na koniach, motocyklistów motocrossowych, skutery śnieżne oraz skoczków bagjump. Spektakl przeznaczony jest dla każdego: lokalnych mieszkańców, turystów, rodzin, miłośników kultury i fanów mocnych wrażeń.

Taniec na scenie, na tle śnieżnego, alpejskiego krajobrazu Doliny Stubai, mapping 3D na górskim zboczu, pokaz narciarski na trasie zjazdowej oraz konni jeźdźcy przed sceną stworzą razem niesamowitą kompozycję, doskonale widoczną zarówno z poziomu miejsc stojących, jak i nowo utworzonych miejsc siedzących.

 

Jak deklaruje reżyser, goście Doliny Stubai mogą liczyć na pozytywne wrażenia. ? Chcemy, aby widzowie zapomnieli na chwilę o otaczającym ich świecie, i zachowali w pamięci ten wyjątkowy wieczór ? zdradza cel, który postawił w tym roku sobie i swojej ekipie.

 

?Ojcowie i matki? sukcesu

 

Do sukcesu widowiska ?GAIA ? Stubai Mother Earth? przyczynił się cały sztab ludzi. Od Enrique Gasa Valga, dyrektora baletu w teatrze Tiroler Landestheater, przez Jürgena Langera, menedżera tego wydarzenia, po ekipę produkcyjną i wykonawców. Albert Serradó Escriu, nagrodzony dokumentalista, fotograf i operator filmowy, stworzył obrazy, które w formie mappingu 3D wyświetlą wirtuozi projektów wizualnych z Atzgerei Productions. Andrea Kuprian przygotowała imponującą kolekcję kostiumów, a muzykę skomponował Peter Kollreider. Ustawienia oświetlenia zaaranżował Jan Bohl, natomiast projekt dekoracji scenicznej jest dziełem Helfrieda Laucknera.

Tourismusverband Stubai Tirol koordynuje sprzedaż biletów, obsługę parkingu i transfery, a za całościową organizację wydarzenia i kierowanie projektem ponownie odpowiada Andrea Sartori z agencji Sartori & Thaler Marketing Services GmbH.

Przy tak oddanej ekipie oraz dzięki własnej intuicji i wrażliwości artystycznej, Valga z pewnością odniesie sukces także w 2018 roku.

 

Ceny biletów

 

Dorośli: 45 EUR za miejsce stojące i 65 EUR za miejsce siedzące (ograniczona liczba)

Młodzież (w wieku 10-15 lat): 9 EUR

Dzieci: bezpłatny wstęp dla dzieci poniżej 10 roku życia (w towarzystwie rodzica)

Bilet VIP: dostępne na życzenie u Simone Auderer (email: [email protected])

 

Bilety na widowisko można zarezerwować na stronie: www.gaia-stubai.com. Tam też znajduje się więcej informacji nt. przedstawienia.

 

Video promujące tegoroczny spektakl można zobaczyć na YT: https://youtu.be/aeKNYm-EDJE .

Making of znajduje się pod linkiem: https://youtu.be/SFI1QMoKcbY

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Spektakularne widowisko ?GAIA ? Stubai Mother Earth? znów w Dolinie Stubai Sztuka, LIFESTYLE - Na śnieżnych stokach Neustift w Dolinie Stubai, 1 lutego 2018 roku, jedyny raz w tym sezonie zostanie wystawiony porywający spektakl ?GAIA ? Stubai Mother Earth?, nagrodzony Tirol Touristica Award. Przedstawienie łączy narciarstwo, taniec, muzykę i pokazy multimedialne.
Hashtagi: #Sztuka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy