Aktualności LIFESTYLE Teatr

Sztuka wychodzi na ulicę. Widowiska teatralne w sercu Krakowa

W maju Teatr KTO po raz kolejny przeniesie widzów w świat teatralnych

Data publikacji: 2019-05-17
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Sztuka wychodzi na ulicę. Widowiska teatralne w sercu Krakowa
Kategoria: Teatr, LIFESTYLE

W maju Teatr KTO po raz kolejny przeniesie widzów w świat teatralnych doznań.

Sztuka wychodzi na ulicę. Widowiska teatralne w sercu Krakowa Teatr, LIFESTYLE - W maju Teatr KTO po raz kolejny przeniesie widzów w świat teatralnych doznań.

W maju Teatr KTO po raz kolejny przeniesie widzów w świat teatralnych doznań. Na placu przed Galerią Krakowską będzie można zobaczyć spektakle: ?Zapach czasu? (18 maja) w reżyserii Jerzego Zonia oraz ?Nowe szaty cesarza? (31 maja) w wykonaniu Grupy Zatrzymać Obrotówkę.

?Zapach czasu? to poetycka impresja teatralna odwołująca się do świata dziecka. Inspirowany twórczością znakomitych artystów (Marqueza, Hugo Clausa czy Emila Zegadłowicza) i dziecięcymi wspomnieniami samego scenarzysty i reżysera spektakl jest prezentowany we współpracy z Galerią Krakowską. Widowisko zachwyci nieszablonową formą ? aktorzy zagrają bez słów przy akompaniamencie finezyjnej muzyki Piotra Czajkowskiego.

W artystyczną podróż do przeszłości i świata dziecięcych wspomnień zabiorą widzów aktorzy: Karolina Kamińska, Paulina Lasyk, Justyna Orzechowska, Grażyna Srebrny-Rosa, Barbara Wysoczańska-Grochal, Marta Zoń, Aleksandra Deka, Sławomir Bendykowski, Bartek Cieniawa, Marek Gierat, Krzysztof Tyszko, Grzegorz Grochal, Tytus Grochal, Aleksander Kopański, Michał Orzyłowski, Adam Plewiński, Jacek Joniec oraz Karol Śmiałek. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Jerzy Zoń.

To jednak nie koniec artystycznych wrażeń, jakie będą mogli przeżyć mieszkańcy Krakowa obecni na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską. 31 maja Grupa Zatrzymać Obrotówkę wystąpi ze spektaklem ?Nowe szaty cesarza? ? baśnią opowiedzianą praniem. Widzowie przeniosą się w barwny świat pełny niezwykłych emocji i uniwersalnych prawd.

Grupę Zatrzymać Obrotówkę tworzą aktorzy działający w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie. Ich talent i sceniczne kreacje zostały dostrzeżone na wielu konkursach, m.in. na Festiwalu Teatrów Niezależnych ?Garderoba Białołęki? w Warszawie.

Wieczorne przedstawienia odbędą się na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską. Wstęp jest wolny.

18 maja, godz. 21:00 ? ?Zapach czasu?, Teatr KTO

31 maja, godz. 17:00 ? ?Nowe szaty cesarza?, Grupa Zatrzymać Obrotówkę

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Sztuka wychodzi na ulicę. Widowiska teatralne w sercu Krakowa Teatr, LIFESTYLE - W maju Teatr KTO po raz kolejny przeniesie widzów w świat teatralnych doznań.
Hashtagi: #Teatr #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy