Aktualności Hobby LIFESTYLE

Przylądek Arkadia ? tętniące życiem serce Poznania

Data publikacji: 2019-08-08
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Przylądek Arkadia ? tętniące życiem serce Poznania
Kategoria: Hobby, LIFESTYLE

Przylądek Arkadia to kultowe miejsce w Poznaniu, które za sprawą projektów inicjowanych przez Empik, lokalną społeczność oraz Klubu Pod Milongą, ponownie stało się kulturalnym sercem miasta.

Przylądek Arkadia ? tętniące życiem serce Poznania Hobby, LIFESTYLE - Przylądek Arkadia to kultowe miejsce w Poznaniu, które za sprawą projektów inicjowanych przez Empik, lokalną społeczność oraz Klubu Pod Milongą, ponownie stało się kulturalnym sercem miasta.

Przylądek Arkadia to kultowe miejsce w Poznaniu, które za sprawą projektów inicjowanych przez Empik, lokalną społeczność oraz Klubu Pod Milongą, ponownie stało się kulturalnym sercem miasta. Z myślą o pasjonatach latynoskich i kubańskich rytmów w każdy piątek sierpnia organizowane będą spotkania ?Salsa na Przylądku?. A we wszystkie niedziele miesiąca wraz z ?Milonga Open Air? chętni zatańczą ?pod chmurką? namiętne tango. Oczywiście nie zabraknie również atrakcji dla małych pasjonatów zabaw i eksperymentów. W każdą sobotę sierpnia w ramach projektu ?Kolorowy plac zabaw? na dzieci będzie czekać wiele zajęć i atrakcji.

 

Salsa na Przylądku 
16, 23, 30 sierpnia, godz. 20:00 ? 2:00 
Empik Plac Wolności, Poznań, ul. Ratajczaka 44

 

W każdy piątek Przylądek Arkadia zamienia się w małą roztańczoną Hawanę. Zuzanna Gumpert wraz grupą tanecznych zajawkowiczów prowadzi lekcje na świeżym powietrzu w ramach cyklu ?Salsa na Przylądku?. Podczas zajęć królują gorące kubańskie rytmy. Dla początkujących przewidziano lekcje pokazowe z nauką podstawowych kroków salsy i tradycyjnego kubańskiego tańca ? son. Podczas imprezy odbywają się animacje oraz Rueda de Casino ? salsa wykonywana w kręgu przez co najmniej dwie pary. Pasjonaci tańca oraz wszyscy, którzy chcą spędzić wieczory na doskonałej zabawie powinni wpisać do kalendarzy te sierpniowe spotkania.

 

Kolorowy plac zabaw czyli lato z TKOPD 
17, 24,31 sierpnia, godz. 12:30 ? 15:00 
Empik Plac Wolności, Poznań, ul. Ratajczaka 44

 

Każdą sierpniową sobotę mali poznaniacy spędzą na grach, eksperymentach i zabawach. Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu (TKODP) oraz Empik w ramach wspólnego projektu ?Kolorowy plac zabaw? przygotowali zajęcia, które służą poszerzaniu wiedzy oraz rozbudzaniu pasji.

17 sierpnia do Przylądka Arkadia zawita Mały Inżynier, który prowadzi ?Laboratorium slime?, czyli pełne humoru i nietypowych wyzwań zajęcia dla młodych glutologów (7-12 lat). Dzieci będą miały okazję stworzyć własnego, unikatowego gluta o niezwykłych właściwościach. Poznają tajne receptury, samodzielnie wyprodukują gluta pożerającego magnes oraz ciągnące mydełka, glutkową gumę balonową i inne, jedyne w swoim rodzaju slimy. Podczas innych spotkań z cyklu dzieci będą mogły nauczyć się także podstaw tańców balfolkowych oraz posłuchać bajek.

Milonga Open Air 
18, 25 sierpnia, godz.19:00 ? 22:30 
Empik Plac Wolności, Poznań, ul. Ratajczaka 44

 

Sierpniowa ?Milonga Open Air? trwa w najlepsze. Dzięki inicjatywie Iwony Piwońskiej ? instruktorki tańca ze szkoły ?Tango La Vida?, pasjonatów milongi oraz Empiku, poznaniacy w każdy niedzielny wieczór mogą tańczyć tango pod gwiazdami. Uczestniczące w imprezie pary mogą liczyć na wsparcie instruktorów. Prowadzący udowodnią, że milonga to nie tylko fenomenalny taniec, ale też dobry sposób na spędzanie wolnego czasu i świetna okazja do poznawania nowych ludzi. Przez 3,5 godziny uczestnicy odkryją uroki tanga, a dzięki porywającym rytmom i dźwiękom przeniosą się myślami na klimatyczne ulice Buenos Aires. Milonga Open Air to pozycja obowiązkowa dla wszystkich pasjonatów sensualnego tańca z Argentyny. 

W załączeniu przesyłam komunikat prasowy oraz grafiki. Będę wdzięczna za podzielenie się informacją na łamach Państwa strony. W razie dodatkowych pytań, zapraszam do kontaktu.  

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Przylądek Arkadia ? tętniące życiem serce Poznania Hobby, LIFESTYLE - Przylądek Arkadia to kultowe miejsce w Poznaniu, które za sprawą projektów inicjowanych przez Empik, lokalną społeczność oraz Klubu Pod Milongą, ponownie stało się kulturalnym sercem miasta.
Hashtagi: #Hobby #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #LIFESTYLE   #Sztuka