Aktualności LIFESTYLE sztuka

Potęga Łodzi w Sukcesji

Data publikacji: 2017-08-09
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Potęga Łodzi w Sukcesji
Kategoria: Sztuka, LIFESTYLE

Potęga Łodzi w Sukcesji Sztuka, LIFESTYLE -

Tegoroczne 594. urodziny Łodzi świętowaliśmy niezwykle hucznie. Niemal 300 wydarzeń i atrakcji dla mieszkańców miasta i regionu przyciągnęło ponad 200 tys. świętujących. Wszystkie osoby, które chciałyby przekonać się o pięknie naszego miasta, Sukcesja zaprasza do obejrzenia wystawy prezentującej fotografie biorące udział w konkursie ?Potęga Łodzi – Power of Łódź?.

Łódź jest miastem, które zachowało niezwykłą w skali europejskiej, strukturę przestrzenną XIX-wiecznego, najdynamiczniej rozwijającego się w tej części świata miasta kreatywnego kapitalizmu. Niezwykłość ówczesnego rozwoju budowlanego, biznesowego i przemysłowego zapisana jest niemal w każdej tkance tworzącej historyczne centrum Łodzi. Aby uwiecznić niepowtarzalność miasta, Fundacja Ulicy Piotrkowskiej powołała konkurs ?Potęga Łodzi – Power of Łódź?.

Przez najbliższe dwa tygodnie łodzianie mają możliwość podziwiać najlepsze fotografie, które zostały nagrodzone w ostatnich trzech edycjach plebiscytu. Ekspozycja prezentuje 23 prace podzielonych na dwie kategorie: do lat 16 oraz ?open?.

Uwiecznione na fotografiach kadry prezentują zarówno detale architektoniczne eklektycznej Łodzi, jak również interesujące panoramy miasta. Wystawa, którą można podziwiać do 11 sierpnia w Sukcesji na poziomie -1, ukazuje niezaprzeczalne piękno oraz różnorodność form tkanki miejskiej.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Potęga Łodzi w Sukcesji Sztuka, LIFESTYLE -
Hashtagi: #Sztuka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Film   #LIFESTYLE