Aktualności LIFESTYLE sztuka

Zapraszamy na wernisaż wystawy Kacpra Dudka

Leonarda Art Gallery zaprasza na wyjątkowe spotkanie z polską sztuką współczesną: wernisaż wystawy znakomitego artysty Kacpra Dudka pt. ?Ulubione

Data publikacji: 2020-01-20
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Zapraszamy na wernisaż wystawy Kacpra Dudka
Kategoria: Sztuka, LIFESTYLE

Leonarda Art Gallery zaprasza na wyjątkowe spotkanie z polską sztuką współczesną: wernisaż wystawy znakomitego artysty Kacpra Dudka pt. ?Ulubione trucizny?.

Zapraszamy na wernisaż wystawy Kacpra Dudka Sztuka, LIFESTYLE - Leonarda Art Gallery zaprasza na wyjątkowe spotkanie z polską sztuką współczesną: wernisaż wystawy znakomitego artysty Kacpra Dudka pt. ?Ulubione trucizny?.

Leonarda Art Gallery zaprasza na wyjątkowe spotkanie z polską sztuką współczesną: wernisaż wystawy znakomitego artysty Kacpra Dudka pt. ?Ulubione trucizny?. Wydarzenie rozpocznie się 25 stycznia o godzinie 17.00 i jest otwarte dla wszystkich miłośników dobrego malarstwa.

Na wystawie pokazanych zostanie kilkanaście najciekawszych prac artysty z ostatnich lat. Wszystkie reprezentują charakterystyczny dla Kacpra Dudka, ekspresyjny styl. Siła tego malarstwa tkwi jednak nie tylko w niemal ?eksplodującej? energii, ale też w dość nietypowych rozmiarach. Bo Kacper Dudek to artysta wielkiego formatu ? dosłownie i w przenośni. Większość jego prac osiąga monumentalne rozmiary. Niektóre przywodzą wręcz na myśl malarstwo ścienne. Niekiedy artysta łączy po dwa, trzy obrazy, tworząc z nich kilkumetrowe kompozycje.

Kacper Dudek, ur. 1971 r. w Krakowie, jest absolwentem wydziału malarstwa krakowskiej ASP. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w 1996 r. w pracowni Z. Grzybowskiego. W 1995 r. otrzymał stypendium im. prof. Hanny Rudzkiej-Cybis, w 1998 ? nagrodę Fundacji im. Eugeniusza Gepperta. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Zajmuje się nie tylko malarstwem, ale też fotografią i ilustracją. Jego prace prezentowane były na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, także za granicą.

Z okazji styczniowej wystawy o malarstwie Kacpra Dudka napisał wiersz Ryszard Grzyb, wybitny polski artysta, malarz i poeta, założyciel legendarnej Gruppy:

Kacper Dudek maluje i nie
przestaje

Ekspresja
i struktura
Przypadek gwałtownego gestu
i dyscyplina wyobrażenia obrazu
Rozmach
i cierpliwie zmierzanie do celu
pasja tworzenia
materia, która wybucha
kompozycja, która nadaje sens
Siła i delikatność
Intuicja i wiedza

Wystawa potrwa do 22 lutego 2020. Będzie można oglądać ją codziennie w godzinach 12.00-18.00 (oprócz niedziel niehandlowych).

Partnerami są: Rynek i Sztuka, Centrum Praskie Koneser oraz agencja OKK! PR

Wszystkie prezentowane na wystawie prace będzie można kupić. Zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z Leną Szwed-Strużyńską, właścicielką Leonarda Art Gallery.

Adres e-mail: [email protected]

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Zapraszamy na wernisaż wystawy Kacpra Dudka Sztuka, LIFESTYLE - Leonarda Art Gallery zaprasza na wyjątkowe spotkanie z polską sztuką współczesną: wernisaż wystawy znakomitego artysty Kacpra Dudka pt. ?Ulubione trucizny?.
Hashtagi: #Sztuka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy