Aktualności LIFESTYLE sztuka

Podwójny jubileusz Zespołu Szkół Społecznych STO w Białymstoku

Data publikacji: 2015-09-11
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Podwójny jubileusz Zespołu Szkół Społecznych STO w Białymstoku
Kategoria: Sztuka, LIFESTYLE

Zespół Szkół Społecznych STO przy Fabrycznej obchodzi w sobotę okrągły jubileusz: 25-lecia Liceum i 15-lecia Gimnazjum nr 8.

Podwójny jubileusz Zespołu Szkół Społecznych STO w Białymstoku Sztuka, LIFESTYLE - Zespół Szkół Społecznych STO przy Fabrycznej obchodzi w sobotę okrągły jubileusz: 25-lecia Liceum i 15-lecia Gimnazjum nr 8.

Zespół Szkół Społecznych STO przy Fabrycznej obchodzi w sobotę okrągły jubileusz: 25-lecia Liceum i 15-lecia Gimnazjum nr 8. Uroczysta gala odbędzie się w auli Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania, podczas której uczniowie i absolwenci SLO STO wręczą Sloskary dla największych nauczycielskich osobowości w 25-letniej historii szkoły. Kulminacyjnym punktem rocznicowych obchodów będzie odsłonięcie pamiątkowej tablicy na zabytkowej kamienicy szkoły przy Fabrycznej 10, połączone z otwarciem jubileuszowej edycji Galerii na Płocie. Jej gwiazdą będzie podróżniczka i reporterka – Nelly Kamiński, córka literata i jednego z pierwszych nauczycieli szkoły – Jana Kamińskiego. Tym razem na ogrodzeniu przed szkołą zawisną jej prace z cyklu ?Okna na świat. Dom. Szkoła. Podróż??. Obok nich, w ramach wystawy ?Matematyka w obiektywie? przedstawione będą interesujące prace laureatów konkursu fotograficznego z lat 2011-2014, organizowanego przez Centrum Popularyzacji Matematyki ?Signum?  Politechniki Białostockiej.

Jedną z atrakcji jubileuszowych uroczystości będzie możliwość obejrzenia najnowszej inwestycji szkoły – świeżo wyremontowanego stuletniego drewnianego domu, od zawsze związanego z kamienicą, w którym teraz będą odbywały się niektóre zajęcia dla licealistów i gimnazjalistów.

Uroczysta gala rozpocznie się o godz. 11, odsłonięcie pamiątkowej tablicy i otwarcie Galerii na Płocie ? godz. 13.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Podwójny jubileusz Zespołu Szkół Społecznych STO w Białymstoku Sztuka, LIFESTYLE - Zespół Szkół Społecznych STO przy Fabrycznej obchodzi w sobotę okrągły jubileusz: 25-lecia Liceum i 15-lecia Gimnazjum nr 8.
Hashtagi: #Sztuka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #LIFESTYLE   #Sztuka