Aktualności LIFESTYLE sztuka

OPEN A DOOR TO ISRAEL – multimedialna wystawa

Data publikacji: 2016-02-22
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: OPEN A DOOR TO ISRAEL – multimedialna wystawa
Kategoria: Sztuka, LIFESTYLE

OPEN A DOOR TO ISRAEL to unikalna, interaktywna instalacja, która przedstawia dziedzictwo Izraela w nowatorski i niespotykany dotąd sposób.Głównym elementem ekspozycji jest 9 par drzwi. Otwierając każde z nich jesteśmy zapraszani do świata technologii, nauki czy kultury.

OPEN A DOOR TO ISRAEL - multimedialna wystawa Sztuka, LIFESTYLE - OPEN A DOOR TO ISRAEL to unikalna, interaktywna instalacja, która przedstawia dziedzictwo Izraela w nowatorski i niespotykany dotąd sposób.Głównym elementem ekspozycji jest 9 par drzwi. Otwierając każde z nich jesteśmy zapraszani do świata technologii, nauki czy kultury.

Zajrzyj do izraelskiej lodówki, rozegraj na plaży set w matkot i wciel się w rolę DJ?a na jednej z popularnych izraelskich imprez. 12 marca do Warszawy przyjeżdża niezwykła multimedialna instalacja OPEN A DOOR TO ISRAEL. Przez 10 dni w SohoFactory będzie można zobaczyć pełne oblicze Izraela, pokazujące przełomowe rozwiązania technologiczne i tętniące życiem społeczeństwo. Wstęp bezpłatny!

W dniach 12-20 marca 2016 r. Ambasada Izraela w Warszawie zaprasza do SohoFactory na warszawskiej Pradze, na multimedialną instalację OPEN A DOOR TO ISRAEL? wyjątkowe i interaktywne doświadczenie, przedstawiające dziedzictwo Izraela w nowatorski i niespotykany dotąd sposób. Instalacja eksponuje izraelską technologię oraz kreatywność, pozwalając zwiedzającym odkryć Izrael, jakiego wcześniej nie znali.

Projekt składa się z dwóch części: interaktywnych drzwi oraz multimedialnego show. Pierwsza część ekspozycji, skonstruowana z 9 ogromnych ekranów, zamkniętych w interaktywnych drzwiach, zachęca do zaskakującej podróży odkrywającej pulsujące życie Izraela i twórczą energię jego mieszkańców. Instalacja przedstawia wartości, które stanowią DNA współczesnego izraelskiego społeczeństwa, a do każdej z nich jest przyporządkowany inny kolor: czerwony ? doznania, zielony ? przedsięwzięcia, morski ? nauka, błękitny ? nadzieja, różowy ? interakcja, pomarańczowy? zaangażowanie, fioletowy ? działanie, granatowy ? rodzina, brązowy ? dziedzictwo.Odwiedzający będą mieli możliwośćzajrzenia do wnętrza firm zajmujących się innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, przeżycia ważnych momentów z życia izraelskich rodzin, zagrania w matkot, czyli popularne w Izraelu rakietki plażowe, czy zostania DJ?em na jednej ze słynnych izraelskich imprez. ? Multimedialna ekspozycja płynnie przenosi uczestników tej niezwykłej wyprawy z izraelskiego świata pełnego przełomowych technologii zmieniających życie, do opowieści o dziedzictwie kulturowym tego kraju ? mówi Anna Azari, Ambasador Izraela w Polsce.

Na koniec zwiedzający będą mieli okazję uczestniczyć w multimedialnym show z udziałem robota wyposażonego w pneumatyczne ramię, który pokaże kraj Bliskiego Wschodutętniący życiem, nasycony kolorami, twórczy i ekscytujący, pełen innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Podczas 9-minutowego seansu, na ekranie o szerokości 12 metrów, widzom zostanie zaprezentowane wszystko, z czego Izrael jest dumny.

Multimedialna instalacja w ramach europejskiego tournée odwiedzi tylko 4 europejskie stolice: Rzym, Warszawę, Paryż i Moskwę. Polska została więc pod tym względem bardzo wyróżniona. W działania promocyjne wokół wydarzenia osobiście zaangażowała się Anna Azari, Ambasador Izraela w Polsce. Patronat nad ekspozycją objął Urząd m.st. Warszawy.

W Warszawie instalacja zagości w dniach 12-20 marca 2016 r. w SohoFactory, w hali nr 16, przy ul. Mińskiej 25. Instalacja będzie czynna od pn.-czw. w godz. 9:00-16:00 i od pt.-ndz. w godz. 10:00-20:00. WSTĘP WOLNY.

Więcej informacji na stronie:http://www.wystawa.israel.pl

Facebook:https://www.facebook.com/openadoortoisrael

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
OPEN A DOOR TO ISRAEL - multimedialna wystawa Sztuka, LIFESTYLE - OPEN A DOOR TO ISRAEL to unikalna, interaktywna instalacja, która przedstawia dziedzictwo Izraela w nowatorski i niespotykany dotąd sposób.Głównym elementem ekspozycji jest 9 par drzwi. Otwierając każde z nich jesteśmy zapraszani do świata technologii, nauki czy kultury.
Hashtagi: #Sztuka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Hobby   #LIFESTYLE