Aktualności Film LIFESTYLE

Nowa, znakomita ekranizacja sztuki J.B. Priestleya ?WIZYTA INSPEKTORA?

Data publikacji: 2020-11-20
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Nowa, znakomita ekranizacja sztuki J.B. Priestleya ?WIZYTA INSPEKTORA?
Kategoria: Film, LIFESTYLE

Przedstawiamy nie lada gratkę dla fanów ?Morderstwa w Orient Expressie? i innych klasycznych kryminałów. Już w tę sobotę na kanale Epic Drama premiera ?Wizyty inspektora?, filmu opartego na sztuce J.B. Priestleya pod tym samym tytułem.

Nowa, znakomita ekranizacja sztuki J.B. Priestleya ?WIZYTA INSPEKTORA? Film, LIFESTYLE - Przedstawiamy nie lada gratkę dla fanów ?Morderstwa w Orient Expressie? i innych klasycznych kryminałów. Już w tę sobotę na kanale Epic Drama premiera ?Wizyty inspektora?, filmu opartego na sztuce J.B. Priestleya pod tym samym tytułem.

Akcja ?Wizyty inspektora? toczy się w 1912 roku i opowiada historię zamożnej rodziny Birling, która świętuje zaręczyny Sheili z Geraldem Croftem. Ich małżeństwo połączy ze sobą dwa odnoszące sukcesy biznesowe rody. Uroczysty wieczór przerywa wizyta inspektora Goole'a, który prowadzi śledztwo w sprawie samobójstwa młodej dziewczyny, byłej pracownicy fabryki pana Birlinga. Przesłuchanie każdego członka rodziny ujawnia nie tylko, że ??wszyscy mieli związek ze zmarłą dziewczyną, ale także mogli odegrać znaczącą rolę w jej śmierci.

?Wizyta inspektora? oparta jest na sztuce autorstwa angielskiego dramatopisarza J.B. Priestleya. Pierwszy raz wystawiona w 1945 roku, jest zaliczana do klasyków teatru angielskiego połowy XX wieku oraz uważana za jedno z najbardziej znanych dzieł tego autora. Nowa ekranizacja pozostaje wierna oryginałowi, ponieważ rozgrywa się w ciągu jednej nocy. Scenariusz napisała Helen Edmundson, która w 2018 roku pracowała przy kinowej wersji ?Marii Magdaleny? a w 2004 roku zaadaptowała powieść Andrei Levy ?Mała wyspa?. Reżyserka Aisling Walsh jest najbardziej znana z pracy przy filmach ?Maudie? i ?Szkoła dla łobuzów? oraz wyreżyserowała odcinki takich seriali jak: ?The Bill? i ?Trial & Retribution?.

Inspektor Goole jest grany przez Davida Thewlisa, najbardziej znanego z roli profesora Lupina w serii o Harrym Potterze. Niezapomniane postaci stworzył także w filmach: ?Chłopiec w pasiastej piżamie?, ?Makbet? (2015), ?Teoria wszystkiego? i ?Nadzy?, za którą zdobył nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu w Cannes w 1993 roku. Mały ekran też nie jest mu obcy. Uznanie zdobył za drugoplanową rolę jako VM Varga w ?Fargo? (2014). Sophie Rundle, która w ostatnich latach pojawiła się w takich serialach jak: ?Peaky Blinders?, ?Gentleman Jack? czy ?Bodyguard?, gra uciśnioną Evę Smith. Widzowie Epic Drama pamiętają ją z seriali ?Jamestown? i ?W kręgu zbrodni?. Miranda Richardson wcieliła się w rolę Sybil Birling a znana jest m.in. z serii Harry Potter, gdzie zagrała Ritę Skeeter oraz z filmów: ?Godziny?, ?Made in Dagenham? i ?Gra pozorów?. Była nominowana do Oscara za role w ?Tom & Viv? i ?Układy?. Ken Stott, grający Arthura Birlinga, jest znany z roli Balina z trylogii ?Hobbit? oraz seriali: ?The Vice? i ?Zaginiony?.

?Wizyta inspektora? ? premiera wyłącznie na kanale Epic Drama w najbliższą sobotę, 21 listopada, o godz. 21:30.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Nowa, znakomita ekranizacja sztuki J.B. Priestleya ?WIZYTA INSPEKTORA? Film, LIFESTYLE - Przedstawiamy nie lada gratkę dla fanów ?Morderstwa w Orient Expressie? i innych klasycznych kryminałów. Już w tę sobotę na kanale Epic Drama premiera ?Wizyty inspektora?, filmu opartego na sztuce J.B. Priestleya pod tym samym tytułem.
Hashtagi: #Film #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #LIFESTYLE   #Sztuka