Aktualności LIFESTYLE sztuka

Tak seniorzy widzą Bytom. Zobacz niesamowitą wystawę

Data publikacji: 2017-09-05
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Tak seniorzy widzą Bytom. Zobacz niesamowitą wystawę
Kategoria: Sztuka, LIFESTYLE

Mają ponad 60 lat, mnóstwo energii i wielką pasję ? fotografię. To studenci Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ich prace będzie można zobaczyć we wrześniu na wystawie ?Bytom inspiruje? w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom. Wstęp wolny.

Tak seniorzy widzą Bytom. Zobacz niesamowitą wystawę Sztuka, LIFESTYLE - Mają ponad 60 lat, mnóstwo energii i wielką pasję ? fotografię. To studenci Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ich prace będzie można zobaczyć we wrześniu na wystawie ?Bytom inspiruje? w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom. Wstęp wolny.

Niektórzy z nich zajmują się fotografią od czasów wczesnej młodości, inni odkryli ją dopiero niedawno. Studenci Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pokazują na zdjęciach znany Bytom z nieznanej perspektywy ? miejsca, w których klimat historii umiejętnie łączy się z duchem nowoczesności.

 

– Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku to ludzie pełni pasji i zaangażowania. Zamiast siedzieć w domu postanowili sięgnąć po aparaty fotograficzne i pokazać niezwykłą bytomską architekturę, między innymi Rynek, kościoły czy fabryki. Patrzą na nie inaczej niż młodzi twórcy, ponieważ obiekty te są dla nich nośnikami wielu wspomnień. W ten sposób powstają fotografie, obok których nie da się przejść obojętnie ? mówi Kazimierz Wojtaszek, organizator wystawy.

 

Wystawa obejmuje zdjęcia wykonane podczas pleneru fotograficznego, który odbywa się w ramach zajęć na Bytomskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Powstały w ciągu minionego roku. Ich autorami są studenci uczelni: Jerzy Ryk, Kazimierz Wojtaszek, Danuta Moczulska-Sądaj, Anna Guzicka-Wróblewska i Anna Miklaszewska. Prowadzącym grupę był Wojciech Sokolnicki, którego prace również można oglądać na wystawie. Wernisaż zaplanowano na 5 września na godz. 17.00.

 

To kolejny raz, gdy galeria handlowa organizuje tego typu wydarzenie. W sierpniu klienci mogli obejrzeć wystawę zdjęć Macieja Sułka ?Z pasji do samochodów?, a w lipcu zdjęcia Leszka Wyrzykowskiego, wykonane samodzielnie skonstruowanymi aparatami. Z kolei w czerwcu podziwiali ?Fotografii psów odmian kilka? autorstwa Alicji Zmysłowskiej, a w maju ?Projekt 365?, czyli ujęcia dzieci młodej mamy Karoliny Wojaczek-Jergli.

 

Agora Bytom to multigaleria w centrum Bytomia. Na prawie 57 tys. mkw. mieści się 120 sklepów oraz punktów usługowych, klub fitness, centrum rozrywki, kino i sala widowiskowa. Tylko w ostatnim czasie swoje salony otworzyły tutaj: Profi-Lingua, 50 Style, Fun Pizza, Niezły Kocioł, Cukiernia Adorato, a także stoiska: NeoNail czy Golden Rose. Właścicielem obiektu jest norweska spółka Borgestad ASA, a zarządzaniem galerią zajmuje się spółka Idea Property & Asset Management.

 

?Bytom inspiruje?

5?30 września 2017 r.

Agora Bytom ? Galeria na Poziomie, poziom +3

Wstęp wolny ? zapraszamy!

 

Więcej na: www.agorabytom.pl

facebook.com/AgoraBytom

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Tak seniorzy widzą Bytom. Zobacz niesamowitą wystawę Sztuka, LIFESTYLE - Mają ponad 60 lat, mnóstwo energii i wielką pasję ? fotografię. To studenci Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ich prace będzie można zobaczyć we wrześniu na wystawie ?Bytom inspiruje? w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom. Wstęp wolny.
Hashtagi: #Sztuka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy

Tagi: #LIFESTYLE   #Teatr