Aktualności LIFESTYLE sztuka

?Obraz Poruszony? – wystawa wykładowców ASP

?Obraz Poruszony? - wystawa wykładowców

Data publikacji: 2017-02-28
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: ?Obraz Poruszony? – wystawa wykładowców ASP
Kategoria: Sztuka, LIFESTYLE

?Obraz Poruszony? – wystawa wykładowców ASP

?Obraz Poruszony? - wystawa wykładowców ASP Sztuka, LIFESTYLE - ?Obraz Poruszony? - wystawa wykładowców ASP

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu kształci studentów w rożnych kierunkach artystycznych i projektowych. Będąca jej częścią Katedra Sztuki Mediów zajmuje się tworzeniem prac wideo, animacji i fotografii przy wykorzystaniu nowych technologii kreowania obrazu i dźwięku. Najciekawsze dzieła pracującej tam kadry nauczycieli będzie można zobaczyć od 16 marca w przestrzeniach hotelu DoubleTree by Hilton Wroclaw w ramach ?Happy Art Hours?.

– Wystawa ?Obraz Poruszony? jest przeglądem dorobku 17 pedagogów Katedry Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu i stanowi wybór z ich szerokiej aktywności artystycznej ? mówi Aga Jarząb z ASP, kurator wystawy. – Prezentowane prace wideo, animacje i fotografie ukazują różnorodność i wszechstronność tej jednostki dydaktycznej, co przekłada się na proces kształcenia kolejnych roczników artystów i projektantów ? dodaje.

Wystawę będzie można oglądać bezpłatnie w każdy czwartek od 16 marca do 27 kwietnia (w godz. 16.00-19:00) na 24 ekranach, przy których umieszczone zostaną opisy prac. Co dwa tygodnie uczestnicy spotkają się z ich autorami. Pedagodzy zinterpretują swoje dzieła, a także opowiedzą o inspiracjach. Dodatkowo w OVO Bar & Restaurant na uczestników czekać będą autorskie koktajle inspirowane sztuką Pabla Picassa i Salvadora Dalego oraz wina z miejsc pochodzenia znanych artystów takich jak: Leonardo da Vinci, Gustav Klimt, które idealnie komponują się z tapas przygotowanym specjalnie na tę okazję (25% zniżki przy zamówieniu koktajlu lub wina wraz z tapas).

– Częścią naszej wizji jest chęć aktywnego włączenia się w życie lokalnej społeczności. Nasz hotel, restauracja i patio, za sprawą wielu wydarzeń, tętnią życiem i przyciągają mieszkańców Wrocławia. Tym razem zapraszamy do oglądania wystawy zorganizowanej z naszymi sąsiadami, czyli Akademią Sztuk Pięknych. Już planujemy kolejne wspólne przedsięwzięcia ? mówi Matthias Herd, dyrektor generalny DoubleTree by Hilton Wroclaw.

 

Specjalne oprowadzania po wystawie wraz z twórcami są planowane co dwa tygodnie:

16 marca
30 marca
13 kwietnia
27 kwietnia

 

Osoby oprowadzające:

prof. Marek Grzyb, prodziekan Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów

ad. Jakub Jernajczyk z Pracowni Perswazji Medialnej

ad. Aga Jarząb z Pracowni Działań Intermedialnych

as. Rafał Warzecha z Pracowni Fotomediów

 

Hotel DoubleTree by Hilton Wroclaw znajduje się przy ulicy Podwale 84 we Wrocławiu. 

doubletree.com

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
?Obraz Poruszony? - wystawa wykładowców ASP Sztuka, LIFESTYLE - ?Obraz Poruszony? - wystawa wykładowców ASP
Hashtagi: #Sztuka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy