Festivaler Festiwal

FIRESTONE Headliners of Tomorrow: Erith zagra na Open – €™er Festival

Warszawa, 18.04.2019 r.

FIRESTONE Headliners of Tomorrow: Erith zagra na Open – €™er Festival
Trzecią edycję konkursu FIRESTONE Headliners of Tomorrow wygrała 24 – latka z Gliwic, która sama komponuje muzykę i pisze teksty. Erith zagra na Firestone Stage już podczas zbliżającego się Open – €™er Festival.

Erith, a właściwie Martyna Biłogan, została wybrana w wyniku głosowania publiczności online spośród TOP 3 finalistów wyselekcjonowanych przez jury konkursowe, któremu już po raz trzeci przewodniczyła Brodka. Jej twórczość balansuje na granicy psychodelicznego popu i elektronicznego folku. W 2018 roku wydała swoją debiutancką płytę “Speed of Light”, która została świetnie przyjęta przez krytyków. Od kilku lat stale powiększa się grono jej fanów zafascynowanych niebanalnym stylem i odważnym łączeniem różnych gatunków muzycznych.

W pierwszym etapie konkursu artyści zgłaszali swoje oryginalne piosenki. Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło aż 627 nagrań, czyli o ponad 32% więcej niż w roku poprzednim. To właśnie spośród ich autorów jury wybrało finalistów, którzy wzięli udział w profesjonalnym nagraniu w Studio Tęcza w Warszawie.

Drugi etap rozstrzygnął się poprzez głosowanie publiczności na stronie konkursu, na której zostały opublikowane nagrania z sesji live. To na ich podstawie internauci wyłonili zwycięzcę. Erith uzyskała tytuł FIRESTONE Headliner of Tomorrow z dużą przewagą nad pozostałymi finalistami, odnotowując aż 49 % głosów publiczności.
Amerykańska legenda motoryzacji, marka Firestone, od lat chętnie nawiązuje do muzyki, która budzi pozytywne emocje i jednoczy ludzi. W Polsce wspiera młode talenty, które w ramach programu FIRESTONE Headliners of Tomorrow, walczą o swoje miejsce na jednej z oficjalnych scen Open – €™er Festival – Firestone Stage.
Partnerami konkursu są Alter Art, organizator Open – €™er Festival, oraz Kayax.

Osiemnasta edycja festiwalu odbędzie się w dniach 3 -6 lipca 2019 roku na terenie Lotniska Gdynia-Kosakowo. Więcej informacji na www.opener.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Festiwal