Aktualności Film LIFESTYLE

Filmowy rollercoaster w Warszawie: zrób film w 48 godzin

Data publikacji: 2017-09-19
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Filmowy rollercoaster w Warszawie: zrób film w 48 godzin
Kategoria: Film, LIFESTYLE

W tym roku najszybszy konkurs filmowy ? 48 Hour Film Project odbywa się tylko w Warszawie, ale organizatorzy zapraszają do udziału ekipy z całej Polski. Wszyscy uczestnicy będą mieli jedyne 48 godzin na zrobienie krótkometrażowego filmu.

Filmowy rollercoaster w Warszawie: zrób film w 48 godzin Film, LIFESTYLE - W tym roku najszybszy konkurs filmowy ? 48 Hour Film Project odbywa się tylko w Warszawie, ale organizatorzy zapraszają do udziału ekipy z całej Polski. Wszyscy uczestnicy będą mieli jedyne 48 godzin na zrobienie krótkometrażowego filmu.

W tym roku najszybszy konkurs filmowy ? 48 Hour Film Project odbywa się tylko w Warszawie, ale organizatorzy zapraszają do udziału ekipy z całej Polski. Wszyscy uczestnicy będą mieli jedyne 48 godzin na zrobienie krótkometrażowego filmu. Organizatorem polskiej edycji 48HFP jest Fundacja Przestrzeń Filmowa, a projekt współfinansowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa i Polski Instytut Sztuki Filmowej.

48 Hour Film Project to międzynarodowe wydarzenie filmowe – konkurs organizowany w 135 miastach na całym świecie od 16 lat. Ekipy, które zgłoszą się do konkursu mają takie samo zadanie: wymyślić i napisać scenariusz, a następnie nakręcić i zmontować krótkometrażowy film w jeden weekend. We wszystkich filmach muszą pojawić się obowiązkowe elementy. W filmowym maratonie może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku i poziomu doświadczenia. Na zgłoszenia ekip organizatorzy czekają do 22 września do godziny 12:00.

W piątek 22 września o godz. 18.00 w Auditorium Maximum na kampusie Uniwersytetu Warszawskiego zbiorą się wszystkie ekipy, które zgłosiły się do konkursu. Wtedy też, podczas tradycyjnego Kick offu –  otrzymają informacje, jaki rekwizyt, bohater i jakie zdanie musi pojawić się w filmie. Obowiązkowym elementem jest też rokrocznie miejsce, krajobraz czy symbol kojarzący się z Warszawą. Ekipy wylosują też gatunek, w jakim ma być utrzymany ich film. Potem ruszają na ulice miasta, żeby przeżyć najbardziej szalone dwie doby w roku. Kwalifikację do konkursu zapewnia bowiem złożenie gotowego filmu i dokumentów produkcyjnych 24 września najpóźniej do godz. 19.30, również na UW. Następnie krótkometrażowe dzieła zaprezentowane zostaną publiczności podczas projekcji w warszawskim kinie Luna między 3 a 6 października. Jury, w którego skład wchodzą Bodo Kox, Michał Sobociński i Piotr Woźniak ? Starak, wybierze najlepsze z nich.

Na laureatów edycji, których poznamy podczas uroczystej gali w Kinie Luna 7 października  czekają nagrody rzeczowe, statuetki, a na zwycięzców bilet lotniczy do Paryża. Reprezentanci zwycięskiej ekipy polecą bowiem na międzynarodowy finał 48 Hour Film Project – Filmapalooza we Francji, gdzie ich film będzie konkurował o miano najlepszego filmu roku 2017. Jeśli zostanie doceniony przez międzynarodowe jury ma szansę na prezentację podczas Short Film Corner na festiwalu w Cannes.

W tym roku festiwal tworzony jest dzięki współfinansowaniu Miasta Stołecznego Warszawa oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Partnerami są: Audionetwork, Cafe Kulturalna Cinelight, FilmPro, Kino Luna, Legalna Kultura, Mazovia Warsaw Film Commission, oddaj.to, Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, Storylab.pro, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, i. Patronatem medialnym festiwal objęli: Polskie Radio Czwórka, Aktivist i portal dlastudenta.pl.

Ekipę można zarejestrować do 22 września do godziny 12:00 za pośrednictwem strony internetowej: www.48hourfilm.com/warsaw.     

Harmonogram, regulamin oraz informacje o konkursie:  www.48hfppoland.pl. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Filmowy rollercoaster w Warszawie: zrób film w 48 godzin Film, LIFESTYLE - W tym roku najszybszy konkurs filmowy ? 48 Hour Film Project odbywa się tylko w Warszawie, ale organizatorzy zapraszają do udziału ekipy z całej Polski. Wszyscy uczestnicy będą mieli jedyne 48 godzin na zrobienie krótkometrażowego filmu.
Hashtagi: #Film #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #LIFESTYLE   #Sztuka