Aktualności LIFESTYLE sztuka

Ennio Morricone ? celebracja 90. urodzin artysty w Studio U22

28 listopada w warszawskim Studio U22 odbyła się konferencja prasowa, której głównym tematem była celebracja 90. urodzin mistrza muzyki filmowej ? Ennio

Data publikacji: 2018-11-30
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Ennio Morricone ? celebracja 90. urodzin artysty w Studio U22
Kategoria: Sztuka, LIFESTYLE

28 listopada w warszawskim Studio U22 odbyła się konferencja prasowa, której głównym tematem była celebracja 90. urodzin mistrza muzyki filmowej ? Ennio Morricone.

Ennio Morricone ? celebracja 90. urodzin artysty w Studio U22 Sztuka, LIFESTYLE - 28 listopada w warszawskim Studio U22 odbyła się konferencja prasowa, której głównym tematem była celebracja 90. urodzin mistrza muzyki filmowej ? Ennio Morricone.

28 listopada w warszawskim Studio U22 odbyła się konferencja prasowa, której głównym tematem była celebracja 90. urodzin mistrza muzyki filmowej ? Ennio Morricone. Podczas wydarzenia Tomasz Raczek zaprezentował wybrane utwory włoskiego artysty, a także zaprosił na koncert maestro w krakowskiej Tauron Arenie, który odbędzie się 19 stycznia 2019 roku. Za brzmienie muzyki były odpowiedzialne kolumny Avantgarde Acoustic Uno XD. O poczęstunek zadbała firma Bacardi Martini, serwując drinki na bazie Martini Rosso oraz Martini Bianco.

Na mniej niż 2 miesiące przed koncertem Ennio Morricone w Krakowie, warszawskie Studio U22 gościło krytyka filmowego i publicystę ? Tomasza Raczka. Dziennikarz opowiedział między innymi, jak wyglądał jego pierwszy kontakt z kompozytorem, jakie są charakterystyczne cechy twórczości Ennio Morricone, a także dlaczego muzyka mistrza jest tak wszechstronna.

?Ennio Morricone potrafi pracować nad każdym motywem muzycznym, który umieszcza w swoich utworach. Cechuje go dbałość o odpowiednie, wyjątkowe rozprowadzenie danej melodii, aby mogła ona zabrzmieć wielowymiarowo. Taką umiejętność mają tylko wybrani, wybitni kompozytorzy? ? powiedział Tomasz Raczek.

Podczas ?90th Celebration Concert? 19 stycznia 2019 roku w krakowskiej Tauron Arenie maestro dyrygować będzie liczącą 160 muzyków orkiestrą. Wśród nich znajduje się Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna i chór, czyli muzycy, z którymi już wielokrotnie w przeszłości współpracował. Będzie to już dziewiąty występ artysty w naszym kraju. Wcześniej koncertował w Warszawie (2000, 2010), w Gdańsku (2009), we Wrocławiu (2016), w Łodzi (2017) i trzykrotnie w Krakowie (2007, 2015, 2017).

Nagrodzony dwoma Oscarami artysta, którego płyty rozeszły się w nakładzie ponad 70 milionów egzemplarzy na całym świecie, zaprezentuje swoje najsłynniejsze utwory z tak popularnych ścieżek dźwiękowych jak ?Misja?, ?Cinema Paradiso?, ?Dawno temu w Ameryce?, ?Ofiary wojny?, ?Dobry, zły i brzydki? czy ?Nienawistna Ósemka?.

?Byłem poruszony pasją do mojej muzyki i uznaniem przez polskich widzów podczas moich poprzednich wizyt? ? podkreśla Ennio Morrricone, dodając, że spodziewa się bardzo emocjonalnego i wyjątkowego wieczoru. ?To dla mnie wielki zaszczyt móc występować dla polskiej publiczności. Każde spotkanie z nią było dla mnie niezwykłym doświadczeniem, które na zawsze zachowam w sercu?.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Ennio Morricone ? celebracja 90. urodzin artysty w Studio U22 Sztuka, LIFESTYLE - 28 listopada w warszawskim Studio U22 odbyła się konferencja prasowa, której głównym tematem była celebracja 90. urodzin mistrza muzyki filmowej ? Ennio Morricone.
Hashtagi: #Sztuka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy