Aktualności LIFESTYLE Teatr

Dobre nocki w Sukcesji!

w każdy listopadowy piątek o godzinie 18:00 w Centrum Handlowo ? Rozrywkowym Sukcesja, dzięki współpracy z Teatrem Piccolo, odbywać się będzie ?Dobra nocka? na żywo, czyli teatralne spotkania dla

Data publikacji: 2017-11-02
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Dobre nocki w Sukcesji!
Kategoria: Teatr, LIFESTYLE

w każdy listopadowy piątek o godzinie 18:00 w Centrum Handlowo ? Rozrywkowym Sukcesja, dzięki współpracy z Teatrem Piccolo, odbywać się będzie ?Dobra nocka? na żywo, czyli teatralne spotkania dla dzieci.

Dobre nocki w Sukcesji! Teatr, LIFESTYLE - w każdy listopadowy piątek o godzinie 18:00 w Centrum Handlowo ? Rozrywkowym Sukcesja, dzięki współpracy z Teatrem Piccolo, odbywać się będzie ?Dobra nocka? na żywo, czyli teatralne spotkania dla dzieci.

Dobre nocki w Sukcesji!

 

Miś Uszatek, Smerfy, Gumisie? to tylko jedne z wielu postaci, które gościły na ekranach telewizorów podczas Wieczorynki emitowanej przez Program 1 TVP. Chociaż programu już nie ma w ramówce, nadal budzi miłe wspomnienia tych starszych, jak i nieco młodszych widzów. Z myślą o nich w każdy listopadowy piątek o godzinie 18:00 w Centrum Handlowo ? Rozrywkowym Sukcesja, dzięki współpracy z Teatrem Piccolo, odbywać się będzie ?Dobra nocka? na żywo, czyli teatralne spotkania dla dzieci.

Pierwsze spotkanie rozpocznie się spektaklem ?Złota Kaczka i duch starego zamku?. Jest to pierwszy w Polsce horror dla dzieci, a przede wszystkim przepiękna baśń o miłości, w której dobro wygrywa, a ?złe siły? są ukarane. Oczywiście dzięki pomocy widzów. Scenariusz spektaklu oparty jest  na kanwie starej baśni o Złotej Kaczce. Poza przedstawieniem, dzieci będą miały możliwość wzięcia udziału w warsztatach teatralnych.

10 listopada odbędą się urodziny – nie byle jakie, ponieważ obchodzić je będzie sama Baba Jaga! ?Urodziny Baby Jagi? to pełen piosenek prześmieszny kabaret dla dzieci. Spektakl zmusza widzów do aktywnego uczestnictwa poprzez swoją konstrukcję, piosenki aktorskie i satyryczną formę. Autorzy sztuki stworzyli karykatury bohaterów znanych bajek. Wśród gości nie zabraknie więc Czerwonego Kapturka, Misia Puchatka, jak również Strusia Pędziwiatra.

?Wielka draka w Prosiaczkowie, czyli niebezpieczne zabawy? to spektakl, który odbędzie się 17 listopada. Sztuka angażuje dzieci do aktywnego uczestnictwa i pomocy w rozwiązywaniu problemów bajkowych postaci. Motyw znanej bajki "Trzy Prosiaczki" i liczne melodyjne piosenki są zdaniem autorów znakomitym pretekstem do pokazania małym widzom w przystępny i zabawny sposób owe zagrożenia, a także możliwości radzenia sobie z nimi. Podstawowym zadaniem spektaklu jest edukacja dzieci na przykładzie bajkowych przygód głównej postaci, między innymi w zakresie takich tematów jak: niebezpieczne przedmioty, nieufności wobec obcych, asertywność, profilaktyka agresji, schematy poprawnych zachowań w obliczu strachu oraz gdzie i jak szukać pomocy. W spektaklu pojawiają się akcenty podkreślające wagę pracy takich zawodów jak policja, straż pożarna i pogotowie. Przedstawienie uczy najmłodszych szacunku dla wszystkich służb niosących pomoc mieszkańcom oraz korzystania w sposób odpowiedzialny z numerów alarmowych.

Ostatnia, listopadowa sztuka to ?Calineczka?. Zostanie ona zaprezentowana poprzez rzadko spotykaną konwencję realizacji ? ?teatr przedmiotu?. Aktorzy wcielą się w baśniowe postaci, przebierając się oraz animując przedmioty znalezione ?na strychu? min.: porcelanową figurkę, kapelusz, czarne pióro.

Przedstawienia dedykowane są widzom w wieku od 2 do 12 lat. Zostaną połączone z warsztatami teatralnymi. Całość spotkania trwać będzie około dwóch godzin i odbywać się będzie na poziomie -1 przy fontannach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Dobre nocki w Sukcesji! Teatr, LIFESTYLE - w każdy listopadowy piątek o godzinie 18:00 w Centrum Handlowo ? Rozrywkowym Sukcesja, dzięki współpracy z Teatrem Piccolo, odbywać się będzie ?Dobra nocka? na żywo, czyli teatralne spotkania dla dzieci.
Hashtagi: #Teatr #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy