Aktualności Film LIFESTYLE

CASTLE ROCK, SEZON 2 premiera na DVD

Data publikacji: 2020-11-27
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: CASTLE ROCK, SEZON 2 premiera na DVD
Kategoria: Film, LIFESTYLE

Serial wyprodukowany przez Stephena Kinga i J.J. Abramsa. W rolach głównych Tim Robbins, Lizzy Caplan i Paul Sparks.

CASTLE ROCK, SEZON 2 premiera na DVD Film, LIFESTYLE - Serial wyprodukowany przez Stephena Kinga i J.J. Abramsa. W rolach głównych Tim Robbins, Lizzy Caplan i Paul Sparks.

Serial ?Castle Rock? to epicka saga mroku i światła, która zabiera widzów w podróż do mrożącego krew w żyłach świata stworzonego przez autora bestsellerów Stephena Kinga. Drugi sezon produkcji, w której główne role zagrali Tim Robbins, Lizzy Caplan i Paul Sparks właśnie zadebiutował na DVD.

W drugim sezonie psychologicznego serialu grozy, rozgrywającego się w multiwersum Stephena Kinga, powracamy do miasteczka Castle Rock w Maine. To właśnie tam toczy się akcja powieści ?Cujo?, ?To? i ?Sklepik z marzeniami. Liczne odniesienia do tajemniczego miasteczka odnajdujemy w również opowiadaniach ?Ciało?, ?Rita? i ?Skazani na Shawshank?. Utrzymany w konwencji horroru psychologicznego serial ?Castle Rock? jest thrillerem, który w oryginalny sposób łączy znane tematy i motywy z powieści Kinga oraz wątki pojawiające się w najbardziej kultowych i popularnych powieściach tego pisarza. Tym razem historia przybliży nam początki Annie Wilkes, znanej jako późniejsza pielęgniarka z ?Misery?. Na kilku kilometrach kwadratowych północnoamerykańskich lasów Merrillowie walczą z rywalizującym klanem. Pojawienie się Annie oraz jej nastoletniej córki Joy i zetknięcie z rodziną Merrillów prowadzi do serii konfliktów, w których niezwykle ważną rolę pełnią wątki nadprzyrodzone.

W ?Castle Rock? spotykają się bohaterowie i koszmary z najpopularniejszych powieści i opowiadań króla horroru Stephena Kinga, jednego z najpoczytniejszych i najczęściej ekranizowanych pisarzy w historii. Stworzony przez Sama Shawa i Dustina Thomasona serial, został wyprodukowany przez J.J. Abramsa (?Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy?) oraz samego Stephena Kinga.

Główne role zagrali: laureat Oscara? Tim Robbins (?Skazani na Shawshank, Rzeka Tajemnic?), Lizzy Caplan (?Projekt: Monster?), Paul Sparks (?House of cards?), Barkhad Abdi (?Kapitan Philips?), Yusra Warsama (?Ostatnie dni na Marsie?), Matthew Alan (?Trzynaście powodów?).

Pierwsze informacje o realizacji ?Castle Rock? pojawiły się w mediach w lutym 2017 roku.  J.J. Abrams i Stephen King rozpoczęli prace nad wyjątkową produkcją, w której pojawią się bohaterowie, zdarzenia i miejsca znane z twórczości mistrza horroru.

? Praca nad tym serialem była wyjątkowym przeżyciem ? zdradza współtwórca ?Castle Rock? Dustin Thomason. ? Otrzymaliśmy nie tylko możliwość wejścia do świata stworzonego przez jednego z najpopularniejszych pisarzy wszech czasów, ale również przywilej przedstawienia go w sposób w jaki fani twórczości Kinga jeszcze go nie widzieli. Pierwsze wzmianki o Castle Rock pojawiają się w twórczości Stephena Kinga pod koniec lat siedemdziesiątych, jednak w serialu pokazaliśmy to miasto tak jak może wyglądać w czasach współczesnych. Opustoszałe i chylące się ku upadkowi ? dodaje scenarzysta.

Prace na planie serialu rozpoczęły się w sierpniu 2017 roku. Choć akcja ?Castle Rock? rozgrywa się w stanie Maine, zdjęcia do produkcji realizowano w Massachusetts. Prace na planie trwały z przerwami do stycznia 2018 roku.

Premiera serialu ?Castle Rock? miała miejsce latem 2018 roku. W Polsce serial można było oglądać w HBO. Produkcja spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno widzów jak i krytyków.

MATERIAŁ DODATKOWY W WYDANIU DVD:

Annie Wilkes ? Matka Smutku: film dokumentalny badający psychikę seryjnych morderczyń, fikcyjnych i prawdziwych.

 

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu:

facebook.com/MojeFilmyDVD

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
CASTLE ROCK, SEZON 2 premiera na DVD Film, LIFESTYLE - Serial wyprodukowany przez Stephena Kinga i J.J. Abramsa. W rolach głównych Tim Robbins, Lizzy Caplan i Paul Sparks.
Hashtagi: #Film #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Hobby   #LIFESTYLE