Aktualności LIFESTYLE sztuka

Beata Bochińska o dizajnie

Data publikacji: 2019-04-01
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Beata Bochińska o dizajnie
Kategoria: Sztuka, LIFESTYLE

Beata Bochińska spotka się z fanami dizjanu w Poznaniu.

Beata Bochińska o dizajnie Sztuka, LIFESTYLE - Beata Bochińska spotka się z fanami dizjanu w Poznaniu.

Dizajn sprzed lat powraca na salony. Coraz więcej osób przeszukuje internet i sklepy z meblami vintage w poszukiwaniu skarbów z czasów PRL. Stylowa lampa, porcelanowa filiżanka czy wysłużony, ale świetnie zaprojektowany fotel ? jakie historie stoją za tymi przedmiotami? Kto wcześniej ich używał? Ile są dziś warte? Na te i inne pytania podczas warsztatów kolekcjonerskich odpowie Beata Bochińska, historyk sztuki i autorka poradnika ?Zacznij kochać dizajn. Jak kolekcjonować polską sztukę użytkową? (Wydawnictwo Marginesy). A to wszystko już 1 kwietnia w salonie Empik Plac Wolności w Poznaniu.

 

Porcelanowe serwisy, barwne szkła, drukowane tkaniny czy wygodne lekkie meble o smukłych nogach, które ciągle jeszcze można znaleźć w niektórych domach. Dziś wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że w mieszkaniach ich dziadków czy rodziców znajdują się prawdziwe obiekty kolekcjonerskie. Między innymi po to, aby poszerzać wiedzę o dizajnerskich skarbach z niedalekiej przeszłości, które rozpalają wyobraźnie pasjonatów wnętrzarstwa, powstała książka ?Zacznij kochać dizajn?.

 

Jak zbudować cenną, ale niekoniecznie dużą kolekcję wyjątkowych przedmiotów? Gdzie szukać wiarygodnej wiedzy na temat dobrego wzornictwa i jak unikać typowych wpadek czyhających na początkujących kolekcjonerów ? na te pytania odpowie Beata Bochińska podczas spotkania w Poznaniu. Autorka książki ?Zacznij kochać dizajn? zdradzi zasady, dzięki którym meblarskie zakupy już nigdy nie okażą się nietrafioną inwestycją.

 

Bochińska o kolekcjonowaniu dizajnu pisze tak, jak wytrawny detektyw opowiada o rozwikłaniu skomplikowanej zagadki ? tak można przeczytać w jednej z rekomendacji książki. Uczestnicy wydarzenia przekonają się o tym osobiście. Spotkanie zostanie zilustrowane prezentacją niepublikowanych zdjęć najbardziej ciekawych i charakterystycznych obiektów wyprodukowanych i zaprojektowanych w polskich fabrykach w okresie PRL-u pochodzących z kolekcji autorki.

 

Beata Bochińska ? producentka i współautorka filmów dla TV i kontentu dla portali branżowych. Wykładowczyni krytyki designu na Uniwersytecie Warszawskim i zarządzania rozwojem nowego produktu w SGH w Warszawie. Autorka kilkuset artykułów specjalistycznych, raportów i książek poświęconych zarządzaniu designem.

 

Liczba miejsc jest ograniczona, zapisy przez Goingapp.pl.

 

 

Miasto designu #1

Warsztaty kolekcjonowania z Beatą Bochińską

1 kwietnia, godz. 18:00

Empik Plac Wolności, Poznań ul. Ratajczaka 44

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Beata Bochińska o dizajnie Sztuka, LIFESTYLE - Beata Bochińska spotka się z fanami dizjanu w Poznaniu.
Hashtagi: #Sztuka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Hobby   #LIFESTYLE