Aktualności Film LIFESTYLE

Żyrafy w niebezpieczeństwie

Nat Geo Wild zaprasza na program ukazujący ekstremalną sytuację najwyższych zwierząt na naszej planecie i konsekwencje ich cichego wymierania w naszym szybko zmieniającym się

Data publikacji: 2017-06-20
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Żyrafy w niebezpieczeństwie
Kategoria: Film, LIFESTYLE

Nat Geo Wild zaprasza na program ukazujący ekstremalną sytuację najwyższych zwierząt na naszej planecie i konsekwencje ich cichego wymierania w naszym szybko zmieniającym się świecie.

Żyrafy w niebezpieczeństwie Film, LIFESTYLE - Nat Geo Wild zaprasza na program ukazujący ekstremalną sytuację najwyższych zwierząt na naszej planecie i konsekwencje ich cichego wymierania w naszym szybko zmieniającym się świecie.

Żyrafy w całej Afryce muszą stawić czoła wielu wyzwaniom, które destrukcyjnie wpływają na ich populację. Kłusownictwo, nielegalny handel, naruszanie granic ich siedlisk, zmiany klimatyczne, choroby czy zniszczone przez wojnę krajobrazy sprawiają, że żyrafy znajdują się w ciągłym niebezpieczeństwie. W programie "Arcytrudna misja: spacer z żyrafami" widzowie poznają problemy, z którymi borykają się te zwierzęta, specyfikę ich życia i zachowań, by lepiej zrozumieć zagrażające im niebezpieczeństwa, a także dostrzec, jak ważną rolę pełnią w otaczającym nas świecie.

"Arcytrudna misja: spacer z żyrafami" – premiera w sobotę 24 czerwca o godz. 18:00 na kanale Nat Geo Wild. 

Naukowcy dowiedli, że istnieje około dziewięciu różnych typów żyraf. Choć badacze nie są zgodni co do tego, czy można mówić o różnych gatunkach czy raczej o podgatunkach, pewne jest jednak to, że każdy z nich cechuje się innym umaszczeniem. Dlatego nie można traktować tych ssaków jako jednorodnego gatunku, jak zwykło się to robić do tej pory, ale jako populację, składającą się grup osobników różnych odmian i dbać o każdą z nich. Produkcja ?Spacer z żyrafami? ukazuje ekstremalną sytuację najwyższych zwierząt na naszej planecie i konsekwencje ich cichego wymierania w naszym szybko zmieniającym się świecie. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Żyrafy w niebezpieczeństwie Film, LIFESTYLE - Nat Geo Wild zaprasza na program ukazujący ekstremalną sytuację najwyższych zwierząt na naszej planecie i konsekwencje ich cichego wymierania w naszym szybko zmieniającym się świecie.
Hashtagi: #Film #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy