Aktualności LIFESTYLE sztuka

Zobacz najdroższe obrazy świata

Data publikacji: 2018-05-23
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Zobacz najdroższe obrazy świata
Kategoria: Sztuka, LIFESTYLE

Kosztowały w sumie ponad 2,6 mld dolarów. Jest ich 20. To znane obrazy, które pobudzają wyobraźnię zarówno swym pięknem, jak i? ceną. Ich repliki można oglądać na wystawie ?Najdroższe obrazy świata? w Magnolia Park.

Zobacz najdroższe obrazy świata Sztuka, LIFESTYLE - Kosztowały w sumie ponad 2,6 mld dolarów. Jest ich 20. To znane obrazy, które pobudzają wyobraźnię zarówno swym pięknem, jak i? ceną. Ich repliki można oglądać na wystawie ?Najdroższe obrazy świata? w Magnolia Park.

Już nie trzeba jeździć po całym świecie, by zobaczyć arcydzieła stworzone przez wielkich mistrzów. Leonardo da Vinci, Peter Paul Rubens, Pablo Picasso, Paul Cézanne, Gustaw Klimt, Jackson Pollock i inni wielcy artyści zawitali zgodnie do Wrocławia. Wystawę, której trudno szukać w jakimkolwiek muzeum, można podziwiać w Magnolia Park do 30 maja.

 

20 dzieł, które się na nią składają, budzi ogromne emocje ? nie dość bowiem, że są synonimami piękna, to na dodatek wstrząsnęły światem aukcji dzieł sztuki. Absolutnym rekordzistą jest obraz ?Zbawiciel świata? Leonarda da Vinci, który w 2017 roku został sprzedany za ponad 450 mln dolarów! Dla porównania – ?Chłopiec z fajką? Pablo Picasso, którego replika również jest prezentowana w Magnolia Park – za ?jedyne? 104 miliony dolarów.

 

Celem wystawy replik najdroższych obrazów świata jest pokazanie różnorodności sztuki i tego, co decyduje o wysokości kwot, jakie nabywcy są w stanie zapłacić za te arcydzieła. Wszystkie prezentowane prace zostały stworzone przez wybitnych artystów ? identyczną lub bardzo zbliżoną do oryginałów techniką. Mają też takie same rozmiary. Pod jednym dachem można je zobaczyć po raz pierwszy.

Ekspozycji towarzyszą multimedialne punkty informacyjne z dotykowymi ekranami. Wszystko zostało pomyślane tak, by każdy mógł nie tylko zaspokoić swoje potrzeby estetyczne, ale również ciekawość dotyczącą podziwianych dzieł. ? Można się więc dowiedzieć, kim był autor, co go zainspirowało do stworzenia dzieła, w jakiej technice zostało ono wykonane i jakie były jego losy ? mówi Tomasz Waszkiewicz, dyrektor Magnolia Park. ? Ale znajdziemy tu też informacje dotyczące ceny, za jaką obraz został kupiony, kto teraz jest jego właścicielem i dlaczego zdecydował się na taki zakup ? dodaje.

Wystawa ?Najdroższe obrazy świata?

18-30 maja 2018 r.

Magnolia Park

Wystawa jest czynna w godzinach otwarcia Magnolia Park, również w niedzielę 27 maja.

Wstęp jest wolny

 

Oto wszystkie obrazy, które zobaczymy na ekspozycji:

Leonardo da Vinci ?Zbawiciel świata? oraz ?Madonna z kądzielą?, Paul Cézanne ?Gracze w karty?, Pablo Picasso ?Sen?, ?Naga. Zielone liście i biust?, ?Chłopiec z fajką?, Jackson Pollock ?No5?, Francis Bacon ?Trzy studia do portretu Luciana Freuda?, Willem de Kooning ?Kobieta III?, Gustaw Klimt ?Portret Adele Bloch-Bauer I?, ?Portret Adele Bloch-Bauer II?,  Edward Munch ?Krzyk?, Jasper Johns ?Flaga? i ?Falstarat?,  Vincent van Gogh ?Portret doktora Gacheta?, Andy Warhol ?Turkusowa Marylin?, Pierre-Auguste Renoir ?Tańce w Moulin de la Galette?, Peter Paul Rubens ?Rzeź niewiniątek?, Jasper Johns ?Pomarańczowy, czerwony, żółty?.

 

Więcej informacji

Magnolia Park jest największym centrum handlowo-rozrywkowo-rekreacyjnym na Dolnym Śląsku. Łączna powierzchnia handlowa obiektu wynosi 100 tys. mkw. Jest tu ponad 260 sklepów, kawiarni, restauracji i punktów usługowych. Zmotoryzowani klienci mają do dyspozycji 3,5 tys. darmowych miejsc parkingowych. Wśród wielu renomowanych polskich i międzynarodowych marek dostępnych dziś w Magnolia Park znajdują się m.in.: Aldo, Bershka, C&A, Decathlon, Denon, ECCO, H&M, Home&You, InterSport, KappAhl, New Yorker, Oysho, Peek&Cloppenburg, Pierre Cardin, Promod, Pull&Bear, RESERVED, Saturn, Stradivarius, TK Maxx, TOUS, W. Kruk, Zara. Ofertę z sektora ?zdrowie i uroda? reprezentują jednocześnie drogerie m.in. Super-Pharm i Rossmann, ale i Douglas, Sephora, Inglot czy Mac. Galeria wyznacza trendy ? można tu znaleźć pierwsze na Dolnym Śląsku salony: Crocs, Decimas, LC Waikiki, The North Face, Samsung Brand Store, Superdry czy drugi w Polsce e-obuwie.pl. Marka zaproponowała przełomowy w skali europejskiej format, który łączy sprzedaż online z offline. Oferta rozrywkowo-rekreacyjna obejmuje 7-salowe kino Helios, salę zabaw dla dzieci Labibu i największe na Dolnym Śląsku Centrum Tańca Champion Team. Klienci mogą korzystać z hipermarketu budowlanego Castorama, sklepu Komfort i czynnego do północy hipermarketu TESCO. W galerii handlowej działa również Centrum Medyczne Magnolia Park – przychodnia zapewnia dostęp do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej oraz specjalistów, m.in. stomatologa czy lekarza medycyny estetycznej. Ofertę centrum uzupełnia 30 restauracji i kawiarni. Klienci mają do dyspozycji ponad 1600 miejsc w strefie restauracyjnej, z których blisko połowa znajduje się w lokalach z obsługą kelnerską. Magnolia Park nieustannie wzbogaca się o nowe marki – sklepy, punkty usługowe, butiki i restauracje. Jako pierwsza galeria handlowa w regionie wprowadziła stałą, darmową usługę Personal Shopping ? indywidualnych zakupów w towarzystwie stylistki. Dodatkowo klienci mogą kupić kartę podarunkową – to rodzaj przedpłaconej karty elektronicznej, która pozwala na zakupy we wszystkich sklepach i punktach usługowych galerii handlowej. Jest idealnym pomysłem na udany prezent. Zróżnicowana, atrakcyjna oferta, wygodny dojazd samochodem i komunikacją miejską oraz bliskość dużych osiedli mieszkaniowych czynią centrum doskonałym miejscem zakupów, spotkań, rozrywki i rekreacji. Do dyspozycji klientów jest zewnętrzne boisko multifunkcyjne, strefa do Street Workoutu, plac zabaw dla dzieci, a także deptak z drzewami, ławeczkami i fontannami, przy których można odpocząć. Magnolia Park stanowi miejsce spotkań dla lokalnej społeczności również ze względu na organizowane tu wydarzenia specjalne. Więcej informacji można znaleźć na www.magnoliapark.pl. Śledź nas na www.facebook.com/magnoliaparkcentrum i www.instagram.com/magnoliaparkcentrum. Za zarządzanie Magnolia Park odpowiada Multi Poland Sp. z o.o.

 

Multi Corporation to wiodący właściciel, zarządca oraz deweloper wysokiej jakości centrów handlowych w Europie oraz Turcji. Jest to dobrze dokapitalizowana pan-europejska platforma nieruchomości handlowych zorientowana na wzrost, a jej działalność koncentruje się na generowaniu, zarządzaniu i zwiększaniu trwałych dochodów z najmu. Obiekty Multi Corporation są też często katalizatorem wzrostu gospodarczego oraz odnowy społecznej w miastach i regionach, w których działają. Od powstania w 1982 roku firma brała udział w ponad 180 projektach oraz jest właścicielem lub zarządcą 60-ciu centrów handlowych. Multi Corporation działa w 12 krajach, w tym w Holandii, gdzie ma swoją siedzibę, a także w Belgii, Czechach, Niemczech, we Włoszech, w Polsce, Portugali, Słowacji, Hiszpanii, na Ukrainie, w Wielkiej Brytanii i Turcji.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Zobacz najdroższe obrazy świata Sztuka, LIFESTYLE - Kosztowały w sumie ponad 2,6 mld dolarów. Jest ich 20. To znane obrazy, które pobudzają wyobraźnię zarówno swym pięknem, jak i? ceną. Ich repliki można oglądać na wystawie ?Najdroższe obrazy świata? w Magnolia Park.
Hashtagi: #Sztuka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #LIFESTYLE   #Sztuka