Aktualności LIFESTYLE Teatr

Wielki finał Brave Kids już 29 sierpnia

Data publikacji: 2020-08-26
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wielki finał Brave Kids już 29 sierpnia
Kategoria: Teatr, LIFESTYLE

Już w najbliższą sobotę, 29 sierpnia, odbędzie się tegoroczny, wielki finał Brave Kids w nowej formule. Plenerowe wydarzenia artystyczne, przygotowane przez dzieci i młodzież, zaplanowano aż w 15 miejscach we Wrocławiu. Podpowiadamy, jak najlepiej uczestniczyć w wydarzeniach.

Wielki finał Brave Kids już 29 sierpnia Teatr, LIFESTYLE - Już w najbliższą sobotę, 29 sierpnia, odbędzie się tegoroczny, wielki finał Brave Kids w nowej formule. Plenerowe wydarzenia artystyczne, przygotowane przez dzieci i młodzież, zaplanowano aż w 15 miejscach we Wrocławiu. Podpowiadamy, jak najlepiej uczestniczyć w wydarzeniach.

Plenerowe wydarzenia artystyczne, przygotowane przez dzieci i młodzież, zaplanowano aż w 15 miejscach we Wrocławiu. Odbędą się równolegle, jednego dnia. W takiej formule finał Brave Kids odbędzie się po raz pierwszy. Jeśli pogoda pozwoli, wieczorem będzie też wielka parada smoków Teatru Groteska i dzieci Brave Kids. Podpowiadamy, jak najlepiej uczestniczyć w wydarzeniach. Program jest bardzo bogaty.

Brave Kids to unikatowy w skali świata projekt artystyczno-edukacyjny dla dzieci. W dotychczasowych 10 edycjach udział brali młodzi artyści z kilkudziesięciu krajów z pięciu kontynentów. W tym roku, z powodu pandemii, w warsztatach artystycznych wzięło udział 240 dzieci mieszkających wyłącznie w Polsce. Projekt zawitał do 7 miast. We Wrocławiu odbyły się trzy warsztaty artystyczne, a po jednym w Warszawie, Trójmieście, Wałbrzychu, Przemyślu i Rzeszowie. Zorganizowano również wielokulturowy obóz artystyczny Brave Kids dla wrocławskich dzieci w Obornikach Śląskich.

? Projekt Brave Kids ma uniwersalny charakter i jest przede wszystkim dla dzieci, dlatego od początku byliśmy przekonani, że w tym roku też warto go kontynuować, mimo niesprzyjających warunków. Cieszymy się, że udało nam się zrealizować projekt ogólnopolski i wzięło w nim udział tak wiele dzieci ? podkreśla Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu Brave Kids.

Znajdź swoje miejsce pod wrocławskim niebem

Teraz czas na finał, który już tradycyjnie odbędzie się we Wrocławiu. Zaprezentują się tu również grupy z innych miast. Jednak tym razem organizatorzy zdecydowali się na zupełnie nową formułę. Zamiast jednego, wspólnego spektaklu na scenie w budynku, zaplanowali przedstawienia i pokazy plenerowe, odbywające się równocześnie w 15 miejscach we Wrocławiu, czyli swego rodzaju finały w skali mikro, otwarte dla publiczności. A całość nazwali ?Brave Kids pod wrocławskim niebem?.

? To będzie święto dzieci, jednoczące różne oddolne, wrocławskie inicjatywy. Mimo okoliczności nie chcemy zatrzymywać się w twórczym działaniu. Potrafimy to robić bezpiecznie, dlatego  zapraszamy do udziału w wydarzeniach. Spektakle będą różnorodne: muzyczne, taneczne, niektóre z elementami teatru ? mówi Mary Sadowska, producentka Brave Kids.

Oprócz pokazów i spektakli Brave Kids organizatorzy w poszczególnych lokalizacjach zaplanowali dodatkowe aktywności, w tym różnego rodzaju warsztaty, koncerty, zajęcia sportowe, występy oraz seanse filmowe. W jaki sposób najlepiej uczestniczyć w tym nietypowym, rozproszonym finale?

? Proponuję przyjrzeć się mapie wydarzeń i wybrać sobie miejsce, które nas zawsze ciekawiło. Można tam zostać przez cały dzień, ponieważ program każdego lokalnego wydarzenia jest bogaty, a można też zaplanować wizytę w 2-3 miejscach ? dodaje Mary Sadowska.

Większość występów grup Brave Kids odbywa się między godz. 10.30 a 15.00. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, jednak w niektórych miejscach są zapisy. Na zakończenie tego niezwykłego dnia zaplanowano wielką paradę z wszystkimi uczestnikami ?Brave Kids pod wrocławskim niebem?, którym towarzyszyć będą trzy latające smoki krakowskiego Teatru Groteska. Zapowiada się więc niezwykłe, barwne widowisko ? świetne podsumowanie kolejnej edycji Brave Kids. Jeśli tylko pogoda na to pozwoli, parada przejdzie na trasie: pl. Uniwersytecki ? ul. Kuźnicza ? Rynek i z powrotem.

Poznaj program wydarzeń ?Brave Kids pod wrocławskim niebem?

W każdej z lokalizacji można zobaczyć pokaz Brave Kids oraz wziąć udział w dodatkowych aktywnościach.

Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej (Centrum Integracji Mieszkańców Nowe Łąki), ul. Traugutta 81, godz. 18-22 ? w programie m.in. spotkanie dla najmłodszych z Muppetem Jerzykiem, warsztat budowania budek dla ptaków i kulek do dokarmiania, warsztat ornitologiczny, happening nowego cyrku (Kids New Circus), koncert muzyki klasycznej.

Więcej informacji i zapisy: https://www.facebook.com/StowarzyszenieEdukacjiKrytycznej

Fundacja ?Made in Brochów?, Brochowskie Centrum Aktywności Lokalnej, Park Brochowski ul. Konduktorska, godz. 12-20 ? m.in. leśne warsztaty, występ grupy dziecięcej Gwardia Gryfa oraz pokaz filmowy: Brave Cinema – Kids in danger.

Więcej informacji i zapisy: www.madeinbrochow.wroclaw.pl oraz https://www.facebook.com/madeinbrochow

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, Centrum Aktywności Lokalnej ?Centrum na Przedmieściu?, ul. Prądzyńskiego 39A, godz. 12-19 ? finał projektu muralowego i odsłonięcie muralu, piknik międzypokoleniowy w partnerstwie z Towarzystwem św. Brata Alberta, eko-warsztaty: slow fashion, zero waste i zrównoważony rozwój, a także pokaz filmowy: Brave Cinema – Kids in danger.

Więcej informacji i zapisy: www.dfop.org.pl/centrum-na-przedmiesciu/ oraz https://www.facebook.com/centrumnaprzedmiesciu/

Stowarzyszenie Żółty Parasol, Ołbińskie Centrum Aktywności Lokalnej, Park Tołpy (ul. Nowowiejska/Prusa/Wyszyńskiego/Górnickiego), godz. 10-18 ? warsztaty: bukiety i wianki jadalne z Ołbina, rodzinny spacer po Ołbinie z przewodnikiem, pokazy filmów zrobionych przez uczestników półkolonii ?Projekt filmowy z muzyką na żywo?, strefa sportu (piłka plażowa i badminton), występ grupy Lachy Sądeckie.

Więcej informacji i zapisy: www.zoltyparasol.org oraz https://www.facebook.com/parasol.wroclaw/

Fundacja Open Mind, CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, godz. 12-19 ? m.in. warsztaty kreatywne, w tym: pacynka ze skarpety ? jak łatwo wykonać ?coś z niczego", kwiatowe kolaże w formie inicjałów czy tkane koszyczki z trawy i sznurków, a także pokaz filmowy: Brave Cinema – Kids in danger.

Więcej informacji i zapisy: www.krzywykomin.pl oraz https://www.facebook.com/CRZKrzywyKomin/

Stowarzyszenie Serce Szczepina, skwer Św. Damiana de Veustera (między ul. Mł. Techników, Zachodnią, Inowrocławską), godz. 12-18 ? w programie m.in. joga dla rodzin, warsztaty: z suchym lodem, z polimerami, recyklingowe, ukulele, a także koncert gongów tybetańskich, gigantyczne bańki i animacje oraz warsztaty z Młodzieżowym Strajkiem Klimatycznym.

Więcej informacji i zapisy: https://www.facebook.com/serceszczepina/

Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184, godz. 12-17 ? m.in. warsztat sitodruku, darmowe zwiedzanie wystawy ?Zajezdnia strajkuje? oraz ?Wrocław 1945-2016? (na hasło: Brave Kids Zajezdnia), pokazy filmowe: Brave Cinema – Kids in danger oraz spektakl dla dzieci ?Ptasie trele?.

Więcej informacji i zapisy: www.zajezdnia.org oraz https://www.facebook.com/centrumhistoriizajezdnia/

Stowarzyszenie Zmieniaj Zakrzów, Park Jedności, ul. Królewska (polana w parku oraz okolice pawilonu Strefy Kultury Wrocław), godz. 11-15 ? zaplanowano m.in. warsztaty rytmiczne i tworzenia instrumentów z materiałów z odzysku, wesołą paradę (recyklingowa orkiestra perkusyjna pod przewodnictwem Balafon Brothers), zumba kids ze Szkołą Tańca Inspiracja, stoisko edukacyjne Ekosystemu i Ekolandii oraz warsztaty: Jak zostać EKObohaterem?

Więcej informacji i zapisy: [email protected] oraz https://www.facebook.com/ZmieniajZakrzow

Fundacja Forum Artis im. Marka Tracza, Park Południowy (okolice pomnika Fryderyka Chopina), godz. 10-17 ? m.in. warsztaty robienia instrumentów, koncerty: Kwintet dęty oraz popularne pieśni, arie i duety, rodzinne warsztaty komponowania, warsztaty wokalne prowadzone przez artystów śpiewaków, a także koncert chóru Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej

Więcej informacji i zapisy: www.promusica.pl/fundacja/ oraz https://www.facebook.com/fundacjaforumartis/

Stowarzyszenie Grupa z Pasją, Park Strachociński (ul. Włościańska/Strachocińska 120), godz. 12-16 ? w programie m.in. animacje dla dzieci i dorosłych, gry i zabawy dziadków, joga i pilates dla rodzin, strefa sportowa i mini turniej gry w bule, zajęcia z malarstwa i wspólne malowanie murala, zajęcia rękodzielnicze z landartem, zajęcia z gliny, artystyczna fotobudka, czytadełka na trawie z teatrzykiem kamishibai, warsztat ekologiczny z zero/less waste wraz z Fooodsharing Wrocław, warsztat Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego: "Co dzieci mogą w WBO?", występ grupy tanecznej ?Kolektyw Ruchu? z Gdańska, a także wspólne biesiadowanie na trawie.

Więcej informacji i zapisy: https://www.grupazpasja.pl oraz https://www.facebook.com/grupazpasja

Ośrodek Kultury ?Teatr Na Bruku?, ul. Pszczelarska 7 (Ołtaszyn), godz. 14-20 ? dodatkowo zaplanowano animacje plastyczne i artystyczne dla dzieci, spektakl Teatru Na Bruku ?Jerzy, nieuczesany jak należy?, spektakl dziecięcej grupy ?Skrzat?, warsztat jak zbudować teatr z niczego (metodą recyklingu), a także pokaz filmowy: Brave Cinema – Kids in danger.

Więcej informacji i zapisy: www.teatrnabruku.pl oraz https://www.facebook.com/teatr.nabruku/

Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej TuRazem, Przed?Pokój H13 ? ul. Hercena 13 (w podwórku i na tarasie), godz. 10-15 ? w programie m.in. rodzinna gra osiedlowa, eko-warsztaty z tworzenia naturalnych obrazów, warsztaty tworzenia masek paper mache, występ grupy pantomimy, wspólne malowanie muralu, występ młodzieżowej grupy ART JTM, rozgrywki sportowe, wystawa pocztówek z dawnego Przedmieścia Oławskiego; będzie też strefa chillout.

Więcej informacji i zapisy: https://www.www.turazem.pl oraz https://www.facebook.com/przedpokojH13/

Przylądek Nadziei (Fundacja ?Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową?), ul. Borowska 213, godz. 10-12. W programie m.in. występ Dziewczęcej Orkiestry Dętej.

Złotnickie Centrum Spotkań, ul. Wielkopolska 7, godz. 10-15 ? zaplanowano warsztaty plastyczne i kreatywne, zajęcia sportowe i stare gry podwórkowe. Więcej informacji i zapisy: www.zcs.wroclaw.pl oraz https://www.facebook.com/zlotnickiecentrumspotkan/

To już 11. edycja Brave Kids

To projekt łączący źródłowe kultury i tradycje muzyczne, taneczne i teatralne odległe od siebie nieraz o tysiące kilometrów. W poprzednich edycjach wzięło udział łącznie 1500 dzieci ze 180 grup artystycznych, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast. W tym roku udział w warsztatach wzięło 250 dzieci. Brave Kids to również autorski model pracy twórczej, umożliwiający dzieciom swobodne rozwijanie talentów i artystyczną współpracę. Brave Kids to jedyny tego rodzaju międzynarodowy projekt. Zyskał uznanie na całym świecie.

Projekt artystyczno-edukacyjny Brave Kids powstał w 2009 roku przy wrocławskim Brave Festival, jednym z najbardziej uznanych i prestiżowych wydarzeń kulturalnych Wrocławia i Polski. Głównym organizatorem i pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Edycje odbywające się w każdym z miast organizowane są w partnerstwie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury.

Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Wielki finał Brave Kids już 29 sierpnia Teatr, LIFESTYLE - Już w najbliższą sobotę, 29 sierpnia, odbędzie się tegoroczny, wielki finał Brave Kids w nowej formule. Plenerowe wydarzenia artystyczne, przygotowane przez dzieci i młodzież, zaplanowano aż w 15 miejscach we Wrocławiu. Podpowiadamy, jak najlepiej uczestniczyć w wydarzeniach.
Hashtagi: #Teatr #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Hobby   #LIFESTYLE