Aktualności LIFESTYLE Teatr

Teatr Pieśń Kozła: zobacz dwa spektakle jednego wieczoru

Data publikacji: 2019-06-18
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Teatr Pieśń Kozła: zobacz dwa spektakle jednego wieczoru
Kategoria: Teatr, LIFESTYLE

Teatr Pieśń Kozła szykuje się do światowego tournée, a już w czerwcu i lipcu wystąpi we Wrocławiu. Zaprezentuje tu ?Pieśni Leara?, legendarny spektakl nagradzany na Fringe Festival i swoje najnowsze dzieło, czyli ?Raport Kasandry?. Bilety w sprzedaży.

Teatr Pieśń Kozła: zobacz dwa spektakle jednego wieczoru Teatr, LIFESTYLE - Teatr Pieśń Kozła szykuje się do światowego tournée, a już w czerwcu i lipcu wystąpi we Wrocławiu. Zaprezentuje tu ?Pieśni Leara?, legendarny spektakl nagradzany na Fringe Festival i swoje najnowsze dzieło, czyli ?Raport Kasandry?. Bilety w sprzedaży.

Teatr Pieśń Kozła szykuje się do światowego tournée, a już w czerwcu i lipcu wystąpi we Wrocławiu. Zaprezentuje tu ?Pieśni Leara?, legendarny spektakl nagradzany na Fringe Festival i swoje najnowsze dzieło, czyli ?Raport Kasandry?. Bilety w sprzedaży.

 

Dwa przedstawienia wystawione jednego wieczoru, po raz pierwszy w historii Teatru Pieśń Kozła, to gratka dla publiczności. Tym bardziej, że pierwszym z nich są wielokrotnie nagradzane i doceniane na świecie ?Pieśni Leara?. Spektakl, czerpiący z ?Króla Leara? Szekspira, przeszedł już do legendy, nie tylko teatru osadzonego w tradycji szekspirowskiej. Przypomnijmy, że przedstawienie miało międzynarodową premierę na Fringe Festival w Edynburgu w 2012 roku. Zostało wtedy uhonorowane aż trzema prestiżowymi nagrodami: Fringe First, Herald Archangel oraz Musical Theatre Matters Award. Natomiast ?Raport Kasandry? to najświeższe dzieło teatru. Spektakl ma charakter unikatowego, performatywnego koncertu, eksplorującego rytualne korzenie teatru, w tym metafory i podświadome symbole, na bazie dramatu ?Trojanki? Eurypidesa. ? Wybraliśmy przedstawienia oratoryjne, bardzo wokalne, które będziemy też pokazywać na zagranicznych tournée, do których właśnie się przygotowujemy. Na scenie Polskiego Radia świetnie nam się gra, jesteśmy też mocno związani z wrocławską publicznością ? mówi Grzegorz Bral, dyrektor Teatru Pieśń Kozła.

 

Spektakle zobaczymy już 28, 29 i 30 czerwca w sali koncertowej Radia Wrocław: o godz. 19.30 ?Pieśni Leara?, o godz. 21.00 ?Raport Kasandry?. Przedstawienia będą prezentowane także pod koniec lipca. Istnieje możliwość zakupu biletu zarówno na oba spektakle, jak i na jeden wybrany (osoby, które zakupiły już bilet na spektakl ?Pieśni Leara?, mają możliwość dokupienia miejscówki na drugie przedstawienie). Teatr Pieśń Kozła będzie miał teraz nową siedzibę w budynku Radia Wrocław.

 

The Globe i inne światowe sceny

7 lipca wrocławski teatr wystąpi w londyńskim The Globe ze spektaklem ?Pieśni Leara?. To niezwykle ważne wydarzenie i wyraz ogromnego uznania dla Teatru Pieśń Kozła. Warto podkreślić, że The Globe jest najbardziej prestiżową sceną szekspirowską na świecie, skupiającą zespół wybitnych aktorów. ? Bardzo rzadko występują tam zewnętrzne grupy. Za The Globe stoi tradycja, ta scena ma ciekawy rytuał i niezwykle wyrobioną publiczność. Na widowni zasiada 300 widzów, którzy po spektaklu rozmawiają z twórcami, zadają im pytania, od razu dzielą się refleksjami i wrażeniami. Na nasze przedstawienie szykuje się teatralna śmietanka Londynu ? opowiada Grzegorz Bral.

 

Teatr Pieśń Kozła występuje na znaczących scenach na całym świecie. W tym roku zaprezentował się już w CalPerformances w Berkeley, na Israel Festival w Jerozolimie a w ramach kolejnego zagranicznego tournée wystąpi m.in. na HamletScenen w Danii, również niezwykle prestiżowym miejscu. Dodajmy, że Teatr Pieśń Kozła przygotowuje na ten rok premierę nowego spektaklu, również opartego na jednym z dzieł Szekspira.

 

Więcej o Teatrze Pieśń Kozła: http://piesnkozla.pl/

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Teatr Pieśń Kozła: zobacz dwa spektakle jednego wieczoru Teatr, LIFESTYLE - Teatr Pieśń Kozła szykuje się do światowego tournée, a już w czerwcu i lipcu wystąpi we Wrocławiu. Zaprezentuje tu ?Pieśni Leara?, legendarny spektakl nagradzany na Fringe Festival i swoje najnowsze dzieło, czyli ?Raport Kasandry?. Bilety w sprzedaży.
Hashtagi: #Teatr #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Hobby   #LIFESTYLE