Aktualności Film LIFESTYLE

?Supresja? najlepszym filmem tegorocznej edycji 48HFP Warszawa

W sobotę odbyła się gala finałowa tegorocznej edycji 48HFP Warszawa. Jury w składzie Piotr Woźniak ? Starak, Bodo Kox i Michał Sobociński spośród 63 filmów wyłoniło zwycięzców w 14

Data publikacji: 2017-10-10
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: ?Supresja? najlepszym filmem tegorocznej edycji 48HFP Warszawa
Kategoria: Film, LIFESTYLE

W sobotę odbyła się gala finałowa tegorocznej edycji 48HFP Warszawa. Jury w składzie Piotr Woźniak ? Starak, Bodo Kox i Michał Sobociński spośród 63 filmów wyłoniło zwycięzców w 14 kategoriach.

?Supresja? najlepszym filmem tegorocznej edycji 48HFP Warszawa Film, LIFESTYLE - W sobotę odbyła się gala finałowa tegorocznej edycji 48HFP Warszawa. Jury w składzie Piotr Woźniak ? Starak, Bodo Kox i Michał Sobociński spośród 63 filmów wyłoniło zwycięzców w 14 kategoriach.

W sobotni wieczór 7 października w Kinie Luna w Warszawie odbyła się uroczysta gala finałowa konkursu filmowego, który już po raz siódmy odbywał się w Warszawie. Ponad 70 ekip z całej Polski wystartowało w wyścigu o główny laur. Najważniejszą nagrodę zdobyła, zdominowana przez dziewczyny, ekipa FCKP Prod za film ?Supresja?.

?Oglądając te wszystkie 63 filmy zorientowaliśmy się, że tak naprawdę chodzi o wspólność ekipy. O to, że reżyser, aktorzy, operator wszyscy w tym bardzo wąskim czasie grają spójnie, grają do jednej bramki i to się naprawdę przekłada na ekran. I ten film był dla mnie pod tym względem bezkonkurencyjny.? ? powiedział uzasadniając werdykt przewodniczący jury Piotr Woźniak ? Starak. 

Produkcja otrzymała nagrody za najlepszy film, najlepsze wykorzystanie tekstu, najlepszą reżyserię (Zofia Dowiatt), najlepsze zdjęcia (Bartosz Białobrzeski) i dla najlepszej aktorki (Maria Kuśmierska). Zwycięska ekipa pojedzie w marcu ze swoim filmem na festiwal Filmapalooza 2018 do Paryża, gdzie powalczy w konkursie o międzynarodową nagrodę i, jeśli film zostanie doceniony przez międzynarodowe jury, ma szansę na prezentację podczas Short Film Corner na festiwalu w Cannes.

Pozostałe nagrody przypadły w udziale ekipom: Film Peaks za film ?Minus jeden? za najlepszy scenariusz i najlepszy montaż dla Jakuba Józefowicza i Franciszka Przybylskiego oraz nagrodę specjalną jury, ekipa Sashimodo Pictures za film ?Vaga Heroica? w kategorii najlepszy aktor dla Waldemara Nowaka, Najlepsza charakteryzacja ? Katarzyna Radiukiewicz, Najlepsze kostiumy ? Justyna Jabłońska i Kinga Symela i za najlepsze użycie rekwizytu, ekipa Silver Screen Monkey za najlepszą muzykę komponowaną ? Jakub Marzec do filmu ?Irys?, który otrzymał też nagrodę specjalną jury. Nagrodę za najlepszą kreację bohatera dostała ekipa Port za film ?New Synaptic?, a za najlepsze wykorzystanie gatunku zgarnęła ekipa Drobne poprawki za film ?Kontakt FM?.

Bardzo ważne były też, przyznawane rokrocznie, podczas kolejnych dni projekcji konkursowych filmów nagrody publiczności, które powędrowały do We film fashion za ?Psy?, Pepefa za przezabawny film ?Babcia?, do Wunsz za ?Dres kod? oraz do jednoosobowej ekipy Macieja  Bieruta za film ?Maciej Bierut?. W tym roku uhonorowani zostali też weterani, którzy startują w konkursie 48HFP od początku jego istnienia w Polsce: Sashimodo Pictures, Kameralni, Spokojnie Obserwując Szczypiorek i Sierraalfa.

Wszystkie zakwalifikowane do konkursu filmy można obejrzeć na kanale 48HFP Poland.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
?Supresja? najlepszym filmem tegorocznej edycji 48HFP Warszawa Film, LIFESTYLE - W sobotę odbyła się gala finałowa tegorocznej edycji 48HFP Warszawa. Jury w składzie Piotr Woźniak ? Starak, Bodo Kox i Michał Sobociński spośród 63 filmów wyłoniło zwycięzców w 14 kategoriach.
Hashtagi: #Film #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy