Aktualności Hobby LIFESTYLE

Specjalna seria podcastu ?Kryminatorium? tylko w Empik Go

Data publikacji: 2020-06-08
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Specjalna seria podcastu ?Kryminatorium? tylko w Empik Go
Kategoria: Hobby, LIFESTYLE

Zbrodnie, które wstrząsnęły światem.

Specjalna seria podcastu ?Kryminatorium? tylko w Empik Go Hobby, LIFESTYLE - Zbrodnie, które wstrząsnęły światem.

Zaginięcie małej Maddie, zabójstwo szwedzkiej dziennikarski Kim Wall czy okrutne morderstwo w Rakowiskach. Niemal każdy słyszał o tych sprawach. Tematyka kryminalna cieszy się w Polsce ogromną popularnością ? chętnie piszą o niej media i równie chętnie czytają bądź słuchają o mrocznych historiach odbiorcy. Marcin Myszka, twórca jednego z najpopularniejszych w Polsce programów true crime, przygotował dla Empik Go specjalną serię ?Kryminatorium. Zbrodnie, które wstrząsnęły światem?, w której przedstawi najgłośniejsze sprawy kryminalne XXI wieku. Premiera pierwszego odcinka w aplikacji już 9 czerwca.

Polacy uwielbiają nierozwiązane zagadki kryminalne, tajemnicze sprawy z policyjnych archiwów i mrożące krew w żyłach opowieści o zbrodniach. O zainteresowaniu polskich odbiorców tematyką kryminalną może świadczyć fakt, że w 2019 roku najpopularniejszą kategorią w aplikacji Empik Go były właśnie kryminały i thrillery. Niekiedy życie pisze mroczniejsze scenariusze niż te, które pojawiają się w literaturze. Do najchętniej słuchanych w Polsce podcastów należy ?Kryminatorium?, którego autorem jest Marcin Myszka. Prowadzący zaskarbił sobie zaufanie słuchaczy wyjątkową skrupulatnością i rzetelnością w relacjonowaniu morderstw i zaginięć, które zdarzyły się naprawdę.

? Zainteresowanie tematyką kryminalną zaczęło się u mnie, gdy byłem jeszcze dzieckiem. Pewnie nie będę oryginalny, ale miały na to wpływ programy telewizyjne, które w tamtym czasie były niezwykle popularne. Ze strachem w oczach poznawałem szczegóły niewyjaśnionych zbrodni, wierząc, że żaden sprawca nie będzie bezkarny ? tłumaczy Marcin Myszka.

Między medialnym szumem a prawdą

Podczas przygotowań autor sięga nie tylko po materiały prasowe i reportaże, ale także w przypadku niektórych spraw spędza długie godziny w archiwach sądowych, przeglądając akta, a także odwiedza miejsca zbrodni. Niekiedy okazuje się, że wokół danej sprawy krąży mnóstwo mitów i plotek, chętnie utrwalanych przez media, które nie mają żadnego pokrycia w oficjalnych dokumentach. Z drugiej strony, w stenogramach z sali rozpraw można znaleźć zaskakujące wypowiedzi uczestników, które nadają ton całemu odcinkowi. To właśnie także rozmowy z uczestnikami czy świadkami zdarzeń są cennym źródłem wiedzy podczas zbierania informacji o sprawie.

Sprawa polska

W specjalnej serii dla Empik Go ?Kryminatorium. Zbrodnie, które wstrząsnęły światem? Marcin Myszka w pasjonujący sposób przedstawi sześć spraw, które zszokowały opinię publiczną w XXI wieku. Opowie między innymi o makabrycznym zabójstwie szwedzkiej dziennikarki Kim Wall, porwaniu i przetrzymywaniu Nataschy Kampush czy zagadkowej sprawie dzieci z Kurim. W serii nie zabraknie także polskiego wątku ? ostatni odcinek zostanie poświęcony głośnemu morderstwu w Rakowiskach. Autorowi zależy na tym, aby rzucić nowe światło na sprawę, którą żyła cała Polska.

? W podcaście ?Kryminatorium? zazwyczaj opowiadam o mało znanych zbrodniach z zamierzchłych czasów, ale w serii dla Empik Go zdecydowałem się na inne kryterium wyboru. Będą to medialne sprawy z ostatnich dwudziestu lat. Myślę, że jest to dobry wstęp dla osób, które nie miały wcześniej styczności z podcastami o tematyce kryminalnej. Tajemnicze historie rozbudzają naszą wyobraźnię i sprawiają, że próbujemy wcielić się w rolę śledczych, oraz zrozumieć motywację sprawców. Dzięki serii słuchacze powrócą do głośnych spraw, o których z pewnością słyszeli, i poznają dokładne okoliczności tych zdarzeń, aby móc przeanalizować je na nowo ? komentuje autor podcastu.

Nowa formuła kryminalnego podcastu

?Kryminatorium? to pierwszy w Polsce podcast true crime. Przez lata zgromadził olbrzymią rzeszę fanów z niecierpliwością wyczekujących kolejnych odcinków. Większość komentarzy zawiera prośby o zajęcie się konkretną sprawą i naświetlenie dokładnego przebiegu zdarzeń prowadzących do tragicznych skutków. Słuchacze cenią jednak nie tylko rzetelność autora, lecz także wysoki poziom realizacji podcastu. W ekskluzywnej serii dla Empik Go obok Marcina Myszki występuje zespół aktorów, a także lektorka Kinga Suchan. Jej delikatny głos znany z romansów sprawia, że narracja staje się jeszcze bardziej zaskakująca i niepokojąca. Format stanowi pewną innowację ? dotychczas w polskich podcastach true crime można było usłyszeć jedynie narratora. 

Kryminatorium. Zbrodnie, które wstrząsnęły światem
Premiera: 9 czerwca 2020 r. w aplikacji Empik Go
Ilość odcinków: 6

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Specjalna seria podcastu ?Kryminatorium? tylko w Empik Go Hobby, LIFESTYLE - Zbrodnie, które wstrząsnęły światem.
Hashtagi: #Hobby #LIFESTYLE

hastagi na stronie:

#kryminatorium

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Hobby   #LIFESTYLE