Aktualności LIFESTYLE Teatr

Rozpoczyna się festiwal teatrów dla dzieci na warszawskiej Pradze

Data publikacji: 2020-10-15
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Rozpoczyna się festiwal teatrów dla dzieci na warszawskiej Pradze
Kategoria: Teatr, LIFESTYLE

Już 23 października w Centrum Praskim Koneser rozpocznie się Ogólnopolski Przegląd Teatrów dla Dzieci organizowany przez wydawnictwo Tashka i Konesera, podczas którego wystąpią najlepsze teatry dziecięce z całej Polski.

Rozpoczyna się festiwal teatrów dla dzieci na warszawskiej Pradze Teatr, LIFESTYLE - Już 23 października w Centrum Praskim Koneser rozpocznie się Ogólnopolski Przegląd Teatrów dla Dzieci organizowany przez wydawnictwo Tashka i Konesera, podczas którego wystąpią najlepsze teatry dziecięce z całej Polski.

Tej jesieni będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie dla najmłodszych. Już 23 października w Centrum Praskim Koneser rozpocznie się Ogólnopolski Przegląd Teatrów dla Dzieci organizowany przez wydawnictwo Tashka i Konesera, podczas którego wystąpią najlepsze teatry dziecięce z całej Polski. Do 17 grudnia odbędzie się łącznie dwanaście przedstawień dla dzieci w różnym wieku. 

Już niebawem rozpoczyna się pierwszy Ogólnopolski Przegląd Teatrów dla Dzieci wg Tashka. Swoje spektakle pokażą przedstawiciele sceny dziecięcej z całego kraju: Teatr Baj z Warszawy, Teatr Atofri z Poznania, Teatr Arlekin z Łodzi, Teatr Małego Widza i Teatr Triki Tashka. W ciągu dziewięciu tygodni najmłodsza publiczność zobaczy aż dwanaście wyjątkowych spektakli, które niejednokrotnie sięgały po najwyższe laury na międzynarodowych i krajowych przeglądach teatralnych. Przedstawienia zostały przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach w różnym wieku ? od 1. do 14. roku życia. Aktorzy wystąpią w przestrzeniach Centrum Praskiego Koneser: Butelkowni i Filtracji oraz na scenie kawiarni Triki Tashka przy Placu Konesera. Spektakle są biletowane ? więcej informacji: www.trikitashka.pl

? Do naszego przeglądu zaprosiliśmy wybitne, a co najważniejsze, cenione przez najmłodszych widzów teatry. To wielka gratka dla całych rodzin, które będą mogły wynieść z prezentowanych spektakli nie tylko dobry humor, ale także cenną naukę i rozwinąć swoją wyobraźnię. To też wspaniała szansa na rozpoczęcie przygody z teatrem. W jednym miejscu, na przestrzeni tygodni, możliwe będzie podziwianie artystów z całej Polski ? mówi Katarzyna Kucharska, organizatorka Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów dla Dzieci wg Tashka.

W ramach Artystycznej Jesieni w Koneserze odbywa się również cykl spektakli Teatru Ka, który przygotował coś specjalnego dla dzieci i ich rodziców. W niedzielne popołudnia prezentowany jest teatr cieni Karagöz (tradycyjna turecka technika teatralna, wpisana na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO), połączony z kreatywnymi warsztatami. Ciekawym doświadczeniem dla dorosłych i dzieci są także cotygodniowe spektakle sensoryczne SoundDome z pokazami światła, które odbywają się w każdy piątek w Centrum Praskim Koneser. Z kolei tylko dla dorosłych przewidziano warsztaty aktorskie ?Astroteatr? prowadzone przez artystkę, Elżbietę Czerwińską. Wstęp na te wydarzenia jest bezpłatny.

Program Przeglądu Teatrów dla Dzieci Tashka, Festiwal Sztuki i Sztuczki (23 października ? 17 grudnia):

23.10, 17:30 ? ?Nie wywołuj wilka?, Teatr Baj

6.11, 17:30 ? ?Jabłonka?, Teatr Atofri

19.11, 17:30 ? ?Ptasi Baj?, Teatr Atofri

28.11, 15:00 ? ?Rutka?, Teatr Arlekin

28.11, 16:00 ? ?Pan Satie?, Teatr Atofri

28.11, 18:00 ? ?Rutka?, Teatr Arlekin

29.11, 10:00 ?  ?Rozplatanie Tęczy?, Teatr Małego Widza

29.11, 16:00 ? ?Cztery Pory Roku?, Teatr Małego Widza

29.11, 18:30 ? ?Misza i Grisza ratują świat?, Teatr Triki Tashka

10.12, 17:30 ? ?Szary Chłopiec?, Teatr Arlekin

11.12, 17:30 ? ?Stand-upik?, Teatr Triki Tashka

17.12, 17:30 ? ?Słoń Trąbibombi? Teatr Atofri

Program Teatru Cieni ? Teatr KA:

18.10, 16:00  ? ?Rybak? oraz warsztaty dla dzieci

08.11, 16:00  ? ?Huśtawka? oraz warsztaty dla dzieci

15.11, 16:00  ? ?Magiczne drzewo? oraz warsztaty dla dzieci

29.11, 16:00  ? ?Wiedźmy? oraz warsztaty dla dzieci

13.12, 16:00  ? ?Współczesna perska bajka o małej czarnej rybce? oraz warsztaty dla dzieci

Program teatru sensorycznego:

16.10, 19:30  ? ?Forest Mind, Mountain Spirit?

23.10, 19:30  ? ?Underwater Kingdom?

30.10, 19:30  ? ?Waterfall Healing?

06.11, 19:30  ? ?Northern Lights Relaxation?

13.11, 19:30  ? ?Enlightenment in Nature?

Podczas wszystkich wydarzeń w Centrum Praskim Koneser obowiązują limity miejsc oraz przestrzegane są zalecenia związane z pandemią: zachowanie dystansu, zakrywanie nosa i ust oraz dezynfekcja rąk.

Więcej informacji na www.koneser.eu

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Rozpoczyna się festiwal teatrów dla dzieci na warszawskiej Pradze Teatr, LIFESTYLE - Już 23 października w Centrum Praskim Koneser rozpocznie się Ogólnopolski Przegląd Teatrów dla Dzieci organizowany przez wydawnictwo Tashka i Konesera, podczas którego wystąpią najlepsze teatry dziecięce z całej Polski.
Hashtagi: #Teatr #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Hobby   #LIFESTYLE